"Eparhija Raško-Prizrenska u egzilu" - Artemijeva ekipa

Diskusije vezane za pravoslavlje

"Eparhija Raško-Prizrenska u egzilu" - Artemijeva ekipa

Postod Muramasa » 15. Avg 2012., 13:01

Artemiti i dalje bulazne po internetu. Osim na dobro nam poznatom Ihtusu, imaju grupu na Facebooku po kojoj možemo da trolujemo. Prete nekim pokušima, a svojom duhovnošću se bave u "katakombama" za koje su se prethodno pobrinuli da svi znaju gde su.
Evo strane na kojoj sam saznao za njihove nove "katakombe" u Barajevu, a evo i zvaničnog obaveštenja na sajtu "eparhije Raško-Prizrenske u egzilu".
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd


Re: "Eparhija Raško-Prizrenska u egzilu" - Artemijeva ekipa

Postod MarkoEkmedzic » 15. Avg 2012., 13:05

Ali, "u egzilu" :lol:

Oni su sega-mega crkveni trolovi... mi im uopšte ne trebamo :D

Artemije u današnjim novinama: "Najglasniji protivnik dolaska Pape bio je raščinjeni vladika Artemije. On je i nedavno u intervjuu za Tanjug rekao: 'Papa u Srbiju može doći kao predstavnik države Vatikana, a zašto bi morala Crkva da ga dočekuje na veličanstven način. On kao verski poglavar ne može da dođe, jer je on jeretik i sektaš, a želja da se približimo njemu je izdaja pravoslavlja. To nije moj stav, to je stav svetih otaca kroz vekove.'"

News-flash za njega i ostale vernike - svi ste vi jeretici i sektaši, znajući da je hrišćanstvo nastalo mahom iz judaizma, ali i iz drugih bliskoistočnih verovanja. Treba da težite približavanju razumu, umesto nekim imaginarnim drugarima.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: "Eparhija Raško-Prizrenska u egzilu" - Artemijeva ekipa

Postod Muramasa » 15. Avg 2012., 13:50

Baš naprotiv. Mislim da im samo mi falimo :)
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd



cron