Goran Skrobonja - Čovek koji je ubio Teslu


Goran Skrobonja - Čovek koji je ubio Teslu

Postod MarkoEkmedzic » 06. Avg 2012., 16:56

Za sve one koji vole alternativnu istoriju, sjajnim, popularnim jezikom pretočenu u priču o multiverzumu i geniju Nikole Tesle, svideće se i ova knjiga.

ČIta se brzo, gotovo u dahu.

Kroz knjigu prolazi plejada istorijskih ličnosti sa početka 20. veka, ali sa ulogama koje su drugačije od onih koje mi poznajemo.

Za nešto detalja, pogledajte:

zvanični sajt
sa sajta izdavača
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija


Re: Goran Skrobonja - Čovek koji je ubio Teslu

Postod Paulinjo » 26. Nov 2012., 23:10

Odličan roman.
Skrobonja mi je definitivno omiljen domaći pisac.

Ipak, što se tiče same teorije o multiverzumu koju obrađuje ovaj ali i mnogi drugi romani,
ne mislim da je ispravna.
Iako se svaki atom može nalaziti na svakom mestu u svemiru u isto vreme (na osnovu čega je Tesla verovao i u teoriju o multiverzumima i o život psole smrti jer su i živa bića sastavljena od atoma), ne mislim da je potencijalna mogućnost = obavezna istina.

Nedavno sam čuo da, iako atom može biti na svakom mestu (sve do trenutka dok ne dobije posmatrača) multiverzuma nema jer je priroda kosmosa u svojoj biti ŠTEDLJIVA.
Priroda stvara samo ono što je neophodno.
Da bi priroda stvorila milion univerzuma u kojima smo svi mi, ali u drugačijim situacijama i u kojoj su sve moguće varijante, prirodi bi bila potrebna takva količina energije koja apsolutno nigde ne postoji.
Zato se sve hipotetičke verovatnoće ipak na kraju sažimaju u samo jednu realnost.

U svakom slučaju ne verujem u paralelne univerzume.
Paulinjo
 
Postovi: 56
Pridružio se: 20. Jul 2012., 09:34