"Akademik" Jovan I. Deretić

Diskusije o religiji za koje još uvek nema odvojene kategorije ispod

"Akademik" Jovan I. Deretić

Postod Muramasa » 06. Jul 2012., 19:17

"Akademik" Jovan I. Deretić, inače poznat kao autor "Zabranjene istorije Srba" govori o Srbima kao majci svih naroda. Po njemu su Spartanci i Vikinzi zapravo Srbi, a od istorijskih ličnosti, naši zemljaci su bili i Bogorodica, apostoli,Aleksandar Makedonski...

Ako vas zanima, pogledajte u kojim velikim i slavnim državama je srBski jezik bio službeni:

"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd


Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod MarkoEkmedzic » 06. Jul 2012., 19:50

Brate... za Deretića nam treba posebni forum...

Pre par meseci sam čitao postove na forumu koji je imao (ne znam postoji li još, link sam izgubio, opalivši se namerno strujom da zaboravim te budalaštine :D ), i isprva mi je bilo smešno, posle donekle tužno, a na kraju sam se iskreno zabrinuo, videvši koliko mladih ljudi je gutalo njegove gluposti kao neku veliku istinu.

OPasan prevarant, manipulator i naravno iznuđivač novca... to ide zajedno...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod Muramasa » 06. Jul 2012., 19:58

Poznati istoričar, Radivoj Radić je imao strpljenja da pažljivo sakupi i prouči sve nebuloze koje proturaju Deretić i ostali novoromantičari i napisao je knjigu "Srbi, pre Adama i posle njega".
Kada su pokušali da utvrde koji su novoromantičarski istorijski izvori (osim onog kopanja po jezicima tražeći reči sa SRB glasovima), utvrdili su da je glavni izvor Deretićevo fantaziranje.
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod MarkoEkmedzic » 06. Jul 2012., 20:18

Da, čitao sam deo te knjige.

Naravno, onda je Deretićeva ekipica krenula da napada Radića po šablonu - strani plaćenik, nemačko-engleski mason, ma sigurno i iluminat i rozenkrojcer... a ako je i davalac krvi, čist zlikovac!
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod Nikolic » 07. Jul 2012., 08:39

Deretić trenutno predaje svoju istoriju kod Miroljuba Petrovića. http://istorija.herobo.com/kolegijum.htm

Mislim da je ovde http://rationalwiki.org/wiki/Jovan_I._Dereti%C4%87 najpotpunije raskrinkan.

Ipak, čudno je koliko ljudi se prima, pa čak i brane njegova trabunjanja! http://arhe.wordpress.com/2009/05/13/dr-jovan-deretic-svesni-pseudoistoricar-ultra-nacionalista-ili-jednostavno-osoba-koja-lupeta/ (u komentarima)
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod NoodlyAppendix » 07. Jul 2012., 10:29

Auh, tek kad se sve skupi na jedno mesto, vidis koji su bolesnici oni koji veruju da covek prica istinu. Mada, mislim da su razlozi za verovanje u ovakva trabunjanja slicni kao i za mnoga verovanja u bogove - slaba obrazovanost + ego trip u kombinaciji sa licnom neispunjenoscu (iako kapiram da nisam vazan, ipak sam ja centar univerzuma, bog ima specijalan plan BAS za mene, a i pripadnik sam naroda koji je mnooogo bitan)
Korisnikov avatar
NoodlyAppendix
 
Postovi: 68
Pridružio se: 29. Jun 2012., 01:07

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod MarkoEkmedzic » 07. Jul 2012., 12:27

Ozbiljno se mislim da napravimo svojevrsnu belu knjigu ovakvih likova... tu bi bili i nadrilekari, a la Đorđevićka, i ostala umobolna bratija
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod Tale » 07. Jul 2012., 12:59

Po meni najjaca je njegova izjava da je Hrist bio Srbin. Kod takvih likova postoji prava papazjanija. Veruju da je Hrist Bogocovek, ali govore da je Novi Zavet falsifikat. Pa onda govore da je Hriscanstvo iskopiralo mnoge elemente slovenske religije (mada je iskopiralo mnogo vise i od drugih religija), ali isto tako govore da je pravoslavlje najautenticniji oblik hrscanstva. A pravoslavlje se cvrsto drzi Novog Zaveta. Jedna stvar iskljucuje drugu. Stvarno mi nije jasno.
Tale
 
Postovi: 97
Pridružio se: 03. Jul 2012., 13:20

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod MarkoEkmedzic » 07. Jul 2012., 13:02

Ako ti je lakše, nije ni njemu jasno! :D

Ali, ionako sluđenom narodu koji tako prilježno obožava teorije zavere kojima je u središtu naravno večito napaćeni,mučeni i zlostavljani srBski narod, ne treba mnogo objašnjavanja... oni samo žele senzaciju!
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod Muramasa » 07. Jul 2012., 13:47

MarkoEkmedzic je napisao:Ozbiljno se mislim da napravimo svojevrsnu belu knjigu ovakvih likova... tu bi bili i nadrilekari, a la Đorđevićka, i ostala umobolna bratija


Predložio sam Peđi da doda sekcije "Nadrilekari", "Miroljub Petrović" i još jednu skrivenu gde ćemo da se hvalimo uspesima na ostalim forumima, koordinirano razbijamo kreacioniste gdegod da se pojave i objavljujemo dobijene pretnje.
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod MarkoEkmedzic » 07. Jul 2012., 13:58

Da, da, zašto da ne
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod NoodlyAppendix » 07. Jul 2012., 14:02

ah da, umalo da zaboravim
jos jedan akademika srbologije

Ko ima zivaca da odgleda, zabava je zagarantovana.
Inace, ceo kanal - drbob29 je svojevrstan omaz neadekvatne psihijatrijske trijaze. Od Deretica, Mladena Obradovica, do dr Rosa, uz jos mnogo krajnje nenormalnih ljudi.
Korisnikov avatar
NoodlyAppendix
 
Postovi: 68
Pridružio se: 29. Jun 2012., 01:07

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod MarkoEkmedzic » 07. Jul 2012., 14:09

Izdrž'o sam do 3:23, i onda mi se malkice slošilo... ovo bre mora da se gleda pomalo, da čovek ne odlepi odjednom!
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod Nikolic » 10. Jul 2012., 12:36

MarkoEkmedzic je napisao:Ozbiljno se mislim da napravimo svojevrsnu belu knjigu ovakvih likova... tu bi bili i nadrilekari, a la Đorđevićka, i ostala umobolna bratija


Ovakvu belu knjigu?
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod MarkoEkmedzic » 10. Jul 2012., 12:48

Da, da... ali još detaljnije... neiscrpni su izvor trovanja uma :)
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod MaxSterling » 10. Jul 2012., 15:18

E ja sam :computer: članke na RationalWikiju. Malčice mi je žao što sam pisao na stranom jeziku da stranci mogu da nam se :lol: . Planirao sam i o Joilu, Dimitrijeviću...
MaxSterling
 
Postovi: 20
Pridružio se: 10. Jul 2012., 15:13

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod Muramasa » 10. Jul 2012., 15:30

Što se oca Joila tiče, tu ću ja da pokrenem ceo sajt posvećen njegovim besedama. Titlovaću sve njegove klipove na engleski, izvućiću višejezično njegove najinteresantnije misli, uradiću SEO optimizaciju i onda ću da pokrenem svoj Black Horde botnet da automatizovano postavlja upite, tako da njegove mudrosti budu pri samom vrhu rezultata kada neko bude pretraživao nešto što ima slične ključne reči.
Naravno, sve ovo ću da uradim, potpuno nepristrasno, bez ikakvog mog suda ili komentara jer ja nisam tu da vređam čoveka već da njegove besede učinim dostupnim u širom sveta.
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod MaxSterling » 10. Jul 2012., 19:31

OK to, ali mislim da kjudi nemaju vremena da ucitavaju svaki klip. A dobar humor je jace oružje da se kurtališemo ovih likova zbog kojih me je sramota sto sam :sajkaca:
MaxSterling
 
Postovi: 20
Pridružio se: 10. Jul 2012., 15:13

Re: "Akademik" Jovan I. Deretić

Postod BubaEliminator » 10. Jul 2012., 20:11

Ali ona izjava da je Isus govorio srpskim jezikom je pobednička!! Hahahahaha
BubaEliminator
 
Postovi: 36
Pridružio se: 08. Jul 2012., 16:30



cron