Protesti u crkvama u Beogradu

Akcije i predlozi za akcije udruženja građana "Ateisti Srbije"

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod dendzapfc » 02. Okt 2012., 14:58

Bolje da ne bude banovan. To je odlican materijal za antiteistu. Samo nas treba bolje upoznati. Ako nije folirant dacemo mu deo para,evo ja se odricem mog procenta. Nisam dobio bonus za Pussy riot.
Dendzapfcantitheist
dendzapfc
 
Postovi: 25
Pridružio se: 20. Avg 2012., 14:00


Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod dendzapfc » 02. Okt 2012., 15:00

Necu vise da letím ekonomskom. Oni napred dobijaju neke poklone i samo za sebe wc.
Dendzapfcantitheist
dendzapfc
 
Postovi: 25
Pridružio se: 20. Avg 2012., 14:00

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod MarkoEkmedzic » 02. Okt 2012., 15:06

Bojim se da je previše sujetan da bi mogao da bude koristan, a osim toga došao je sa morem predrasuda, od kojih nema nameru da odustane.

Zbog sporadičnih pokušaja prozivki od strane raznoraznog polusveta da smo nekakvi eksponenti ko zna kakvih finansijera, zanima me šta ima da kaže o tome, dok one ostale budalaštine tipa "vi niste ateisti", zaista nisu vredne spominjanja.

Meni on deluje kao odličan materijal za profi hejtera i trola, a ne za antiteistu... ili je možda materijal za anti-biloštasamodakontriram :)
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod stojadinovicp » 02. Okt 2012., 16:27

Sandalfon je napisao:Vi niste ateisti. Da li neko iz vaše organizacije veruje u Boga ili ne nema nikakav značaj.

Mislim da je boja čarapa od presudnog značaja za to da li je neko ateista ili nije...
:bravo:

Je li, Sandalfon, kako ti radi "Java skript"?
:sarcasm:
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod Sandalfon » 03. Okt 2012., 08:16

MarkoEkmedzic je napisao:
Sandalfon je napisao:Da pojasnim? Pa jedino još da nacrtam! Tema se zove 'Protesti u crkvama u Beogradu' u kojoj se poziva na upade u verske objekte i time indirektno širi netolerancija prema vernicima koji smatraju crkve za ajde da se tako izrazim mesta u kojima pronalaze svoj duševni mir. I ovo pišem naravno ne zbog tebe kome je itekako sve jasno nego zbog nekog koji zaluta na ovaj forum.

Ne laži, čovek je postavio pitanje da li ćemo i mi na sličan način kao članice "Pussy Riot" da iskažemo protest protiv klerofašizacije društva.

Pa dobro i šta sada ja ne smem da imam svoje mišljenje da sam saglasan da su Pussy Riot zaista ugrozile javni red i mir i da trebaju da budu optužene i osuđene. U skladu sa tim svojim mišljenjem ovo što sam izneo gore nije laž već logičan zaključak.

Sandalfon je napisao: :lol: vidim i da imate smisao za humor međutim ovo bi i zaista bilo smešno da je deo neke humorističke serije tipa top lista nadrealista, međutim vi ste zaista podneli tužbu i time izazvali gnev i onako dovoljno sluđenih ljudi koji uglavnom nastoje da prežive u modernom vremenu narastajuće tehnokratije


Kakve veze ima to što smo naravno zaista podneli žalbu Ustavnom sudu sa činjenicom da se finansiramo iz članarine?

Verujem u to da vam je članarina jedini izvor prihoda koliko i u deda mraza. Ali ako budeš pravio sada analogiju sa tim stvari stoje ovako: ja nemam vremena da se bakćem sa vama i da dokazujem koji su vam izvori finansiranja, još sam par dana ovde i odoh u Erlangen, dok ti recimo lako možeš da dokažeš da su jedini izvor prihoda članarina pa izvoli.

Sandalfon je napisao:Kritika? Zamerke? Pozivate na linč kao inkvizitori i borite se protiv veštica! Pokušavate da od reči ateizam napravite novu dogmu, novu stranku, novu religiju. Zašto se ne borite protiv pravih opasnosti za čoveka, društvo i čovečanstvo? Na brodu koji tone vi perete prozore jer su prljavi. Jasno je meni da želite nekako da se uhljebite na mufte u ovom sveopštem ludilu. Ali problem je što to radite nanošeći štetu svojim delovanjem i to radite svesno.


Šta odgovoriti posle ovoliko nebuloza... ponovo lažeš, jer nigde nema poziva za linč.
Ako citatom ne dokažeš da UAS poziva na linč, bićeš naravno banovan, jer niko nije dužan da trpi lažove koji lupetaju budalaštine.
Ovo o uhlebljenju takođe moraš da pojasniš, inače ostaješ samo bedni lažov.

Objasniće se sve samo od sebe vremenom onog trenutka kada neko bude imao hrabrosti da javno objavi vaše izvore finansiranja. Na linč se poziva indirektno, širi se mržnja prema patrijarhu i pravoslavnim popovima, crkvi prema instituciji, radi se na tome da se poveća nezadovoljstvo prema njima, da se oni optuže za mnoge stvari i proglase za krivce za mnoge stvari, a to je indirektan poziv na linč. Osim toga reč linč ne mora da bude u vezi sa fizičkim nasiljem. Čuo si za medijski linč?
A da za banovanje me zabole, za par dana ja odoh i sam ću sebe da banujem za duže vreme iz Srbije, a tamo mi ne pada na pamet da trošim svoje dragoceno vreme na vas.

Sandalfon je napisao:Nemam ograničenja sujete da pohvalim ovaj gest. Samo još jednom upozoravam: imate posla sa malo tvrđim orahom koji ćete slomiti samo zato što nema vremena da se bakće sa vama jer ja se za razliku od vas lezilebovića zaista bavim naukom.


Tvrd orah? Ne, za sada si samo ostavio utisak sujetnog idiota.

Tvoje uvrede me ne dotiču, time samo pokazuješ svoje pravo lice.

Sandalfon je napisao:Ne napada, ali poziva na napad, a to je već agresija, netolerancija i širenje mržnje. Pročitaj još jednom naslov ove teme i prvih 10 komentara na temu. Stekao sam dojam da spremate masovno paljenje crkava po Srbiji, ali eto 'još nismo dovoljno zreli'.


Dejane, utisci koje si "stekao" su odraz tvojih mentalnih ograničenja, ništa više.


Zamena teza.
Otkrivanje ličnih podataka učesnika, ček ček jel to već zrelo za sud ili se varam?
Uvreda broj 2. Ajmo dalje.

Sandalfon je napisao:Ograničen svojom dogmom naravno da ne znaš razlikovati spamera od ozbiljnog kritičara i sagovornika. Izjašnjavanje kao ateista? Pa to je ono što mene ateistu boli što su si neki ljudi dali za pravo da od reči ateizam naprave novu političku stranku u koju se potrebno registrovati. Ateista je slobodan čovek širokih shvatanja koji otvoreno na osnovu naučnih istraživanja u kojima njegova supruga aktivno učestvuje može reći da je GMO štetna za čovečanstvo (a vi ne smete jer vam finansijeri ne dozvoljavaju), koji je mogao pre par godina reći pouzdano da je vakcina protiv ptičjeg gripa obična podvala (a organizacije kao što je vaša sve se bojim), koji shvata da je čoveku kao jedinki a i društvu kao celini potrebna religija i neki bog i to ne zato što je čovek primitivan i glup, već zato što mnogi ljudi imaju takvu psihološku strukturu i moduliranost ličnosti. Ateizam nije dogma a vi to pokušavate da napravite i zbog vas se stidim što sam ateista. Moraću da pronađem neki drugi termin nadam se da ima neki sinonim.


I nastavljaš da lupetaš... ti si očigledno "naučnik" taman koliko i Miroljub Petrović ili Jovan Deretić... a pride otkrivaš i "teorije zavere"... produktivno, nema šta.

I dalje ni jednog dokaza o finansijerima... Belojeviću, da tebe možda ne finansira SPC da nas troluješ? :)


Ne želiš da diskutuješ o stvarnim problemima u društvu jer te oni ne interesuju.
Pokušavaš da me diskredituješ vređanjem i poređenjem sa ne znam ni ja kim (ko ti je onaj Miroljub?).
Koja teorija zavere? Možda misliš na vakcinu? Na tržištu je u momentu pandemije (neke zemlje razvijenog sveta npr. NOR SWE DAN su izuzetak) postojalo nekoliko različitih vakcina a propagirala se vakcina isključivo jednog proizvođača. Odnos cena/ispitanost te vakcine nije baš bila najpovoljnija od svih na tržištu. To je matematički dokazano.
Otkrivanje identiteta. Zahtevam da se postovi sa otkrivanjem mog ličnog identiteta obrišu ili ću da preduzmem odgovarajuće mere. To što ja uskoro putujem ne znači da ne mogu da angažujem mog advokata da vam uzme nešto crkavice od vaših članarina.

Sandalfon je napisao:Pa da, članak iz peščanika, što me to čudi? Racionalno razmišljaju samo slobodni ljudi lišeni bilo kakvih ograničenja.
Vaša organizacija je nova u nizu koja definiše racionalne i pametne ljude u skladu sa tim da li podržavaju organizaciju ili ne. Nije važno tu ni formalno obrazovanje, ni broj objavljenih naučnih radova, važi deviza 'ili si sa nama pa si lep pametan i perspektivan' ili si protiv nas, znači 'ružan primitivan glup i zaostao'. Opet ponavljam, to ne bi bio nikakav problem, danas raznih prevaranata i hoštaplera ima koliko hoćeš, da vi ne nanosite štetu društvu i dodatno sluđujete i onako dovoljno sluđene ljude.


Tebi očigledno ne treba pomoć da bi bio sluđen... :shock:

2 mini uvrede i opet udaljavanje od teme da pravite dihotomiju ljudi isključivo u skladu da li podržavaju vašu organizaciju ili ne. Sva dogma počiva na tom principu, a ateizam nije dogma.

Sandalfon je napisao:Pa ne kažem da ste vi imbecili, već je tužba kontraproduktivna, zasnovana na širenju netolerancije, jednom rečju imbecilna.


Da... vidim tvoju "logiku"... kada te neko diskriminiše, a ti se protiv toga žališ, zapravo si netolerantan... i ti sebe zoveš naučnikom? :shock:

Neistina. Ne zovem ja sebe naučnikom. Da bi neko bio naučnik on se mora baviti naučno istraživačkim radom i imati objavljene naučne radove. Eto imaš moj identitet (za koji ću možda da ti uzmem nešto od članarine) imaš Gugl Hrom znaš u koji univerzitet idem pa izvoli.
Problem je u tome što je diskriminacija izmišljena, naduvana, nepostojeća, kako god. Realan razlog postojanja organizacije kao što je vaša ne postoji. Vi se rukovodite isključivo ličnim interesima. Ali ajde da mi opet ne spočitavaš kako gnusno lažem, obajsni mi kako je to eto slučajno organizacija Ateisti Srbije samo jedna u nizu Ateističkih organizacija koje su se pojavile? Kao sve je to odjednom spontana pojava koja se širi svetom? Ne skreći temu spominjanjem teorija zavere već bolje iskopaj neki podatak o tome koje godine je osnovana koja ateistička organizacija hrolonoški. Taj histogram bi mogao dati odgovor na mnoga pitanja.

Sandalfon je napisao:Vi niste ateisti. Da li neko iz vaše organizacije veruje u Boga ili ne nema nikakav značaj. Vi ste plaćeni ljudi koji imaju zadatak da napadaju Srpsku pravoslavnu crkvu stvarajući od ateizma nekakvu novu dogmu ili ako tako želiš političku stranku a ateizam to nije i ne sme nikada da bude.


Dokle ćeš da lupaš gluposti, bez i jedne trunke dokaza... Belojeviću, to nije naučni pristup... ah da, da bi znao šta je naučni pristup, morao bi da budeš naučnik, a ne šarlatan i trol...

[/quote]
Lepo ti dokaži da se finansirate od članarine i priznajem poraz u ovom duelu. Ako objaviš finansijske knjige sa poslovanjem od perioda osnivanja i one jasno ukažu na to da se finansirate isključivo od članarine progutaću sve što sam rekao za finansiranje i izviniću se. Međutim i dalje ću smatrati da je vaša organizacija štetna po drušvo i bespotrebna. I dalje ću smatrati da niste ateisti jer od ateizma želite da napravite novu dogmu. A to je već moje lično pravo koje mi ne možeš ni ti ni niko drugi osporiti. A da, ono za brisanje postova sa ličnim identitetom i dalje zahtevam.
Sandalfon
 
Postovi: 3
Pridružio se: 28. Sep 2012., 07:38

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod MarkoEkmedzic » 07. Okt 2012., 22:56

Dejane, odobrio sam ovaj post, samo da bi se pokazalo da nemaš veze sa pameću.

Slobodno tuži za otkrivanje ličnih podataka, koje si sam ostavio, obzirom da ti se mejl sastoji od imena i prezimena... genije :)
Da nisi ostavio podatke, vrlo svesno, ne bih ih ni imao... što su ti forumi čudo... hteo bi da lupetaš, a da ovamo ostaneš pod nekakvim velom misterije... ma nije nego :)

Bilo kome da izabereš da pošalješ mejl sa foruma, pojavila bi se i tovja mejl adresa... toliko o tome koliko si razmislio pre nego što si počeo da lupetaš.

I da si bar izabrao maštovitiji nick, nego iz verske mitologije... eh... pravi ateista, nema šta :)

Naši podaci su javno dostupni, pa ako već voliš da se bakćeš advokatima, izvoli Dejane, pa neka službeno dođe do naših finansijskih izveštaja... uopšte nisu tajna.
Samo što ti nisi niko bitan da bi tebi polagali račune.

Ono, imaš pravo da veruješ i da nas finansira lično Soroš, ili Veliki Majstor Orijentalne lože, ili Mišković, ili neki ogranak Al-Kaide... ko ti brani, veruj u šta god želiš.

Ili da te možda mi tužimo za klevetu, pošto se samo time baviš... ipak nećemo, takvi kao ti su za žaljenje...

A da, nećemo ti obrisati postove... vrede čuvanja... volimo da arhiviramo takve bisere.

Možeš da zahtevaš koliko hoćeš, strani server, diskreciono pravo admina, i tako to... informiši se malo o forumima.

P.S. Google Chrome je browser, a Google je pretraživač, "naučniče"... inače, pogledao sam, pod tim imenom i prezimenom ima samo neki taksista iz Petrovaradina, tako da, cenim da nisi baš neka faca i preterano pznat dalje od uže porodice. Drž' se ti toga, vidiš da nisi za ozbiljne stvari...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod perakojot » 08. Okt 2012., 06:33

Muka je ko ne zna, a uciti se ne da ...
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod MarkoEkmedzic » 08. Okt 2012., 08:46

Više i neće...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Prethodni