Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Diskusije o religiji za koje još uvek nema odvojene kategorije ispod

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod MarkoEkmedzic » 20. Nov 2012., 13:21

Ako nastavi po starom, moraće da ponovo odmori od foruma, ovaj put malo duže. Sve je stvar izbora...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija


Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod milan » 20. Nov 2012., 20:03

Objasnjenje za Marka i Taleta:
Izmedju Nikolicevog posta od 05. Jul 2012., 07:50
i moga posta od 29. Okt 2012., 21:32
Bio je post, koga vise nema.
Nisam smatrao da je potrebno da ga snimim, pa, recimo da mi se samo "pricinilo".

Inace, ako se okrenete oko sebe videcete da svet ne zivi ni na ovom forumu ni od njega.
Moj "povratak" sa po nekom recju nije moja obaveza prema vama nego prema tome da je red da kao postavljac dve teme ne napustim ih svojim nehatom.
Ostale sam napustio.
Moje je da brinem o svojoj odgovornosti a ne o Markovoj milosti.
Korisnikov avatar
milan
 
Postovi: 59
Pridružio se: 29. Okt 2012., 20:32
Lokacija: okolina NS

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod MarkoEkmedzic » 20. Nov 2012., 20:11

Ako ti je već do odgovornosti, potrudi se da pišeš jasne, koncizne postove, jer je to ono što ostali učesnici očekuju, da bi mogli da prate i komentarišu.

Naravno da ne živimo na forumu, mahom smo odrasli, odgovorni, radni i porodični ljudi, i nismo ovisnici od čitanja forumskih tema.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod Tale » 21. Nov 2012., 00:29

Milane videh na netu da imas svoj sajt, nisam ga mnogo listao. Mozda cu ponovo da bacim pogled i da ga detaljnije proucim.
Tale
 
Postovi: 97
Pridružio se: 03. Jul 2012., 13:20

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod milan » 21. Nov 2012., 07:06

Tale, nema potrebe da gubis previse vremena.
Idi na stranu:
http://aeris.host56.com/s-sociologija.html
Ona je najnovija. A strana o ovoj forujmskoj temi jos nije uradjena.
Na forumu u stvari uocavam problematiku za izradu strane.
Korisnikov avatar
milan
 
Postovi: 59
Pridružio se: 29. Okt 2012., 20:32
Lokacija: okolina NS

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod stojadinovicp » 21. Nov 2012., 09:53

ljudi, jel vi vidite da milan ima 48 postova a da još uvek NIŠTA KONRETNO nije rekao?!?!?

DFTT...
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod MarkoEkmedzic » 21. Nov 2012., 10:21

Možda je to samo uvod... ili je sve metaforično i kako voli da kaže, u žestoko fragmentiranom stanju sa poispadalim recima i pogrešno shvatanim terminima :D
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod stojadinovicp » 21. Nov 2012., 14:26

pa znam ali KAD će napokon da kaže konkretno šta hoće da kaže?

pitali smo sto puta do sada i objasnili da se OVDE tako diskutuje, konkretno i direktno a ne okolo-naolokolo!
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod MarkoEkmedzic » 21. Nov 2012., 14:38

Znam... nadam se da će napokon dati nešto konkretno, ili da zatvaramo temu...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod milan » 22. Nov 2012., 17:43

Posto je Marko pomenuo "konkretnost", u smislu da treba da dam nesto konkretno,
prvo bih razjasnio sta je to konkretno sto mi za sada imamo u vezi ove teme, dakle nesumnjivo dokumentovano.

Buduci da u sadrzaju NZ teksta srz cine opisi nekakvih kako se tamo kaze "cuda" koje je Isus cinio po svedocenju stvarnih ili izmisljenih ocevidaca, a sto bi, da njima raspolazemo, trebali biti dokazi empirijskog tipa, pa da odmah razresimo slucaj, mozemo kao prvo zakljuciti bar da oni su (ako su postojali) ocigledno morali biti kljuc njegovoga konkretnog dokazivanja onoga o cemu je govorio, tj. onoga sto je tvrdio.
Ali mi te dokaze nemamo, te se otuda smatra da nikakve stvarne velike stvari on nije mogao ciniti u I veku nove ere, mimo onoga sto se moglo uobicajenim znanjem o kome mi imamo i dokumentaciju i artefakte.

Medjutim, tom prilikom se zaboravilo na nesto sto mi danas o uslovima koji su tada vladali konkretno znamo iz ondasnjih dokumenata, a to je da: sacinilac neke stvari (recimo neki zanatlija) ako je nacinio neki predmet koji potpada pod standardizovanu robu imao je neku vrstu odredjenosti cene koju moze da trazi za tu robu, a ako je rec bila o necemu sto je nacinjeno izvan standarda, tada je imao sledece opcije:
a) Da proizvod proda kupcu ili naruciocu po ekstra ceni sa tim da nema pravo da ponovi taj proizvod za drugo lice, pri cemu je kupac tada jedini vlasnik proizvoda (tj. ima iskljucivi monopol).
b) Da proizvod prodaje bilo kome, pri cemu kupci imaju pravo umnozavanja toga proizvoda (tj. nema zatitu patenta).

Sa druge strane, a i o tome se nije vodilo racuna, logicno je pretpostaviti da malo pre pomenuta problematika je bila skoro bezznacajna kada je bila rec o klasicnim predmetima ili sitnim patentima, medjutim, ako bi se radilo o ekstremnijim patentima, ili samo promovisanju impresivnijih saznajnih dokaza, autor ili vlasnik je sebe dovodio u situaciju da mu se moze suditi za koriscenje zlih sila, cime bi neminovno ugrozio i svoj zivot i sudbinu svoga dela.

Na taj nacin, mi smo se dakle jos vekovima pre I veka nove ere, kada je rec o bilo kakvoj znacajnoj inovaciji u znanju nasli u svetu monopola, i jedini nacin njene zastite je bio izolacija koriscenja (ili da kazemo "hermitizam" znanja). A takvo znanje moralo se strogo cuvati unutar zatvorenih grupa ljudi koji su bili pod obavezom cuvanja tajne, sto iz ekonomskih razloga, sto zbog zivotne bezbednosti.
Da prevedem:
Zaradjivali su prodajom usluga ili klasicnih proizvoda dobijenih ne klasicnim nacinom, a korisnici usluga (kupci) nisu mogli znati kojim stedstvima oni te usluge obavljaju ili kojom tehnikom proizvode.

Medjutim, sirenjem Rimske imperije, rimsko zakonodavstvo iako nije nacinilo bitne izmene po pitanju prava svojine, i zastite autorskih prava, odnosno saznajnih dostignuca, bar je u jednom segmentu, i bar na neko vreme, olaksalo njihov polozaj. Rimski sud nije bio naklonjen pausalom osudjivanju za koriscenje zlih sila!

E, tek posto to uvidimo mozemo otvoriti temetiku Novog Zaveta.

Imate li kakav komentar?
Mozda nije jasno sta sam rekao? Mozda i dalje niko ne bi da vodi racuna o zakonskim uslovima u kojima je egzistiralo znanje pre, tokom i znatno pole I veka nove ere? Mozda je ono trebalo da raste gladno i zedno? Da se samoubija... Sta li?
Korisnikov avatar
milan
 
Postovi: 59
Pridružio se: 29. Okt 2012., 20:32
Lokacija: okolina NS

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod MarkoEkmedzic » 22. Nov 2012., 17:50

Prekini da smaraš glupostima!

Poslednje upozorenje!

Kakve veze ovo ima sa temom?!?
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod milan » 22. Nov 2012., 18:33

(Veza sa temom:)

Tek od momenta kada je rimski zakon potisnuo sudjenja za koriscenje zlih sila itd.,
stvoreni su uslovi za: " Javne demonstracije dokazivosti " ! - bez limita.

(Uputstvo: Procitati naziv teme.)
Korisnikov avatar
milan
 
Postovi: 59
Pridružio se: 29. Okt 2012., 20:32
Lokacija: okolina NS

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod MarkoEkmedzic » 22. Nov 2012., 18:48

Osim što si neobrazovan, sad si i bezobrazan.

Ništa nisi dokazao do sada (uputstvo: pročitati naslov teme), samo gomilaš besmislice.

Dokaz, ili odlaziš, odaberi sam, i to neka bude tvoj naredni post.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod milan » 22. Nov 2012., 22:04

Pretpostavljam da pod bezobrazlukom podrazumevas to sto nikome nisam rekao da govori glupost (i slicne stvari).

Sto se odlaska i dolaska tice,
Na ovoj temi moje je bilo da otvorim vrata.
A ti ih zatvori.
Korisnikov avatar
milan
 
Postovi: 59
Pridružio se: 29. Okt 2012., 20:32
Lokacija: okolina NS

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod MarkoEkmedzic » 22. Nov 2012., 22:14

Koji egoizam :D

Veliki mag kvazi-filozofije otvara vrata, a svi k'o ludi da pohrle da ih on prosvetli :)

Kako bi bilo da si otvorio vrata škole, ušao u nju, pa u učionicu, seo u klupu, i onda nešto učio, umesto ovog freestyle filozofiranja?

A to što te vređa kad ti neko kaže da pričaš gluposti možeš da prevaziđeš jednostavno - nemoj više da pričaš gluposti.

Pošto nisi kadar da shvatiš, da ti pomognem - bezobrazluk je bio u "uputstvu"... ali ne kapiraš, jel' da?
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod stojadinovicp » 22. Nov 2012., 22:30

Eee, Marko... kad sam ja bio admin (na starom forumu) milan je bio banovan posle samo nekoliko poruka ;)
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod MarkoEkmedzic » 22. Nov 2012., 23:07

Ja se sve nešto nadam da će se čovek prizvati i postati konkretan, a ono sa svakim postom nova podtema, još dalje od naslova...

Još kad je napisao da se ovim glupostima bavi 30 godina... joj, kako promašen život...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod stojadinovicp » 23. Nov 2012., 10:15

Pa probaj bilo šta da razumeš na njegovom sajtu: http://aeris.host56.com/milan_elesin.html
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod MarkoEkmedzic » 23. Nov 2012., 11:30

Misliš, osim što kao na reklami za "Biomelem" ili "Vendoksin" kapi stavlja slike "pre" i "posle" tretmana? :)
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Postod milan » 23. Nov 2012., 17:21

Sada je bar lako.
Buduci da bilo kakav iskaz koji nije u skladu da vasim misljenjem je bilo misaono bilo eticki neregularan,

odgovore sebi napisite sami.
Korisnikov avatar
milan
 
Postovi: 59
Pridružio se: 29. Okt 2012., 20:32
Lokacija: okolina NS

PrethodniSledeća


cron