Holandija: Bog će ubuduće sam morati da se brani


Holandija: Bog će ubuduće sam morati da se brani

Postod Petrovic » 28. Nov 2012., 18:14

Amsterdam - Holandski parlament je danas prihvatio predlog kojim vređanje boga prestaje da bude krivično delo. Bog će ubuduće morati da sam brani svoje ime, javlja AP, navodeći da ukinuti zakon nije primenjen ni jednom u proteklih pet decenija.

Pokret za dekriminalizaciju bogohuljenja je ojačao proteklih 10 godina, u sklopu rasprave o ograničenjima slobode govora.

Vrhunac je dostignut 2011. godine, kada je sud zaključio da političar sa krajnje desnice Gert Vilders ima pravo da kritikuje islam, čak i ako je njegovo mišljenje uvredljivo za mnoge muslimane.

Blic
Petrovic
 
Postovi: 111
Pridružio se: 30. Avg 2012., 15:17


Re: Holandija: Bog će ubuduće sam morati da se brani

Postod MarkoEkmedzic » 28. Nov 2012., 21:59

Civilizacija i razum... samo kad bi se bar jednog od ta dva dočepali i ovde...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Holandija: Bog će ubuduće sam morati da se brani

Postod perakojot » 29. Nov 2012., 00:44

Verovatno cemo cekati jos dosta godina da se to desi (ako se desi) kod nas.

p.s http://www.youtube.com/watch?v=Qsym9MbumSk
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: Holandija: Bog će ubuduće sam morati da se brani

Postod Petrovic » 29. Nov 2012., 11:13

Svaka čast Holanđanima, dali su primer ostalima kako se brani temeljna demokratska tekovina u jednoj razvijenoj sekularnoj državi.

Možda je još zanimljivo znati šta je sve prethodilo donošenju ove odluke. O tome imamo veoma dobar članak u časopisu Veliki prasak br.4, članak Aleksandra Lambrosa “Trojanski konj” (str. 35-39).
Petrovic
 
Postovi: 111
Pridružio se: 30. Avg 2012., 15:17

Re: Holandija: Bog će ubuduće sam morati da se brani

Postod MaxSterling » 01. Dec 2012., 13:39

MarkoEkmedzic je napisao:Civilizacija i razum... samo kad bi se bar jednog od ta dva dočepali i ovde...


Nemoj tako crno. Eto kod njih nije bilo razuma (i muda) dugo, dugo. A mi smo se toga resili pre najmanje 70 godina.
MaxSterling
 
Postovi: 20
Pridružio se: 10. Jul 2012., 15:13