Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Diskusije o religiji za koje još uvek nema odvojene kategorije ispod

Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Postod Muramasa » 08. Jul 2012., 15:38

U više navrata, razgovarali smo sa poukašima o tome, kako da mi koji smo ateisti i koji smo kršteni kao bebe (sasvim logično, bez naše saglasnosti), poništimo taj čin.
Naravno, u većini slučajeva, dobili smo odgovor da je to sveta tajna koja se ne može poništiti jer je na krštenu osobu sišla blagodat Svetog Duha i slične priče. Niko od nas nije uspeo da im objasni da nas zapravo ne interesuju imaginarne posledice polivanja vodom, već to što se vodimo u evidenciji u kojoj ne želimo da se vodimo i što oni poseduju podatke koje obrađuju bez naše salgasnosti.
Kada je tema "Ko su ljudi koji komentarišu vesti iz Crkve" otišla u offtopic i kada se opet povela priča o raskrštavanju, jedan od njihovih članova (Milan Medenica) je rekao nešto što bi moglo da bude interesantno za naš cilj.

View PostProtagoras, on June 09 2012 - 06:45, said:
Ono što sam ja imao na umu je procedura kroz koju je prošao Artemije - dobio je privilegiju da mu ekumenisti i novotari ne pevaju nad pločom kad umre.
Zamisli sad umre neki ateista i porodica traži religiozni obred. Umesto da Crkva proveri u registru i kaže "ne može, ovaj je nekrst", oni bi izvrišili obred. Jasno je da ateista nema ništa od toga (jer je mrtav), ali bar da se toliko ispoštuje.


руку на срце, могао би имало поштовања да искажеш ако иоле очекујеш исто.

нешто си ти помешао, није отац Артемије ван Цркве ... још увек барем, тако да има право на опело.
умре атеиста, и ако је крштен има право на опело, уколико није - нема. под условом да није анатемисан или тако нешто, јел.


Kao što sam i ranije pretpostavljao, ono što mi zapravo treba da dobijemo je anatema, praćeno formalnim brisanjem iz evidencije, što bi trebalo videti sa poverenikom za zaštitu podataka o ličnosti i što se već Peđa svojski potrudio da uradi, ali ne znam u kojoj meri je bilo uspešno.
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd


Re: Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Postod MarkoEkmedzic » 08. Jul 2012., 15:44

Bojim se da bi se poverenik ogradio od crkvenog postupka anatemisanja, jer ga državni pravni sistem ne prepoznaje.

Neće oni da se zameraju crkvi... to je poenta...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Postod Avocado » 08. Jul 2012., 15:52

Muramasa je napisao:Kada je tema "Ko su ljudi koji komentarišu vesti iz Crkve" otišla u offtopic i kada se opet povela priča o raskrštavanju, jedan od njihovih članova (Milan Medenica) je rekao nešto što bi moglo da bude interesantno za naš cilj.


Pa ne baš. Pored satisfakcije koju pojedinci imaju zato što će biti izbrisani iz knjige krštenih, pokušavamo da pokažemo da SPC nije iznad zakona ove zemlje i da kao što video klub mora da obriše podatke o tebi kada se isčlaniš iz njega i zahtevaš brisanje, tako i SPC mora da obriše podatke o tebi kada se isčlaniš iz nje i zahtevaš brisanje.

To nam u dosadašnjem postupku, nažalost ne uspeva, jer SPC faktički i zloupotrebom nadležnih organa jeste iznad zakona ove zemlje.
Avocado
 
Postovi: 13
Pridružio se: 29. Jun 2012., 11:59

Re: Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Postod Muramasa » 08. Jul 2012., 16:08

Avocado je napisao:
Pa ne baš. Pored satisfakcije koju pojedinci imaju zato što će biti izbrisani iz knjige krštenih, pokušavamo da pokažemo da SPC nije iznad zakona ove zemlje i da kao što video klub mora da obriše podatke o tebi kada se isčlaniš iz njega i zahtevaš brisanje, tako i SPC mora da obriše podatke o tebi kada se isčlaniš iz nje i zahtevaš brisanje.

To nam u dosadašnjem postupku, nažalost ne uspeva, jer SPC faktički i zloupotrebom nadležnih organa jeste iznad zakona ove zemlje.


Da, ovo boldovano je vrlo bitno, a to mi je promaklo. Da li će morati da se tera do Strazbura da bi moglo da se počne sa iščlanjivanjem iz SPC-a.
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd

Re: Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Postod MarkoEkmedzic » 08. Jul 2012., 16:12

Muramasa je napisao:Da, ovo boldovano je vrlo bitno, a to mi je promaklo. Da li će morati da se tera do Strazbura da bi moglo da se počne sa iščlanjivanjem iz SPC-a.


Ne znam koliko bi koštalo, ali to bi bilo veoma interesantno... i sigurno bi odjeknulo!
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Postod Muramasa » 08. Jul 2012., 16:15

Koliko god da košta, skupićemo. Još ako dovede do masovnog napuštanja SPC-a i svođenja njene moći, ako ne na ustavom određena ograničenja, onda bar na realan broj vernika, vredeće svaku paru.
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd

Re: Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Postod Avocado » 08. Jul 2012., 17:07

Muramasa je napisao:Da, ovo boldovano je vrlo bitno, a to mi je promaklo. Da li će morati da se tera do Strazbura da bi moglo da se počne sa iščlanjivanjem iz SPC-a.


Sad će da stigne do Ustavnog suda a ako i on odbije onda idemo na Strazbur. Prošli smo 3 od 5 mogućih stepenica (SPC, Poverenik, Upravni sud).
Avocado
 
Postovi: 13
Pridružio se: 29. Jun 2012., 11:59

Re: Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Postod Muramasa » 08. Jul 2012., 20:31

Kako stoje stvari sa sudskim troškovima? Da li ćemo morati da skupljamo sredstva?

Vreme je da se cela stvar izgura na čistac.
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd

Re: Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Postod Avocado » 08. Jul 2012., 23:14

glavni trosak je pokriven... :)
Avocado
 
Postovi: 13
Pridružio se: 29. Jun 2012., 11:59

Re: Raskršenice - šta mi zapravo hoćemo da postignemo?

Postod Muramasa » 09. Jul 2012., 12:33

Onda idemo da pobedimo. :pivo:
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd



cron