О догађајима 11. септембра 2001. године


О догађајима 11. септембра 2001. године

Postod Slobodan » 26. Maj 2013., 02:02

Када сам пре 12. година гледао како се руше зграде у Њу Јорку нисам ни помишљао на то да су за тај злочин одговорни неки други људи, а не неки, тада још непопуларни, терористи из Ал-Каиде. Чак и када су се појавиле приче о томе да је цео догађај заправо "fals flag" операција изведена у режији америчких тајних служби (ил' чега год) мој став је био да су то будалаштине. Међутим, пошто сам радознале природе почео сам да истражујем. Углавном сам одгледао велики број филмова и емисија на ту тему и на основу онога што сам видео и чуо у потпуности променио своје мишљење. Тако да сад немам ни трунку сумње да те нападе никако нису извели неки тамо терористи већ неко "изнутра".

Оно што ме јако асоцира на причу око религије и атеизма, везано за тему, јесте то што са једне стране имамо извештај који је креирала држава и званичну верзију коју презентују медији, а са друге имамо, усуђујем се рећи, здрав разум. Чини ми се као да је једини разлог зашто људи одбацују очигледне чињенице да је све изсценирано тај што не могу да верују да је Америка могла сама себи то да уради.

Интересују ме мишљења других на ту тему. Ако је неко вољан да их подели.
Slobodan
 
Postovi: 3
Pridružio se: 25. Maj 2013., 23:48


Re: О догађајима 11. септембра 2001. године

Postod perakojot » 27. Maj 2013., 13:03

са једне стране имамо извештај који је креирала држава и званичну верзију коју презентују медији, а са друге имамо, усуђујем се рећи, здрав разум.


Da li bi bio ljubazan da navedes precizno sta je to sto smatras "medijskom verzijom" a sta "zdravorazumskom",
a posebno kakve veze ti razlozi imaju sa ateizmom, da bi mogli da bilo sta pricamo ...
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: О догађајима 11. септембра 2001. године

Postod Slobodan » 01. Jun 2013., 22:40

Какве ово везе има са атеизмом? Једноставно је. Ово је дивна аналогија онога што се дешава на релацији између верника и атеиста.
Ако те интересује да у животу спознаш истину о свету у којем постојиш, без обзира на то да ли ти се допада или не, онада треба да будеш заинтересован за тему. Да ја не бих трошио речи, упућујем те на http://www.AE911Truth.org и на њихов филм који се налази на њиховом YouTube каналу http://www.youtube.com/ae911truth
То ти је добар почетак, јер су у питању архитекте и инжењери (и други) који говоре о ономе што су прави и стварни докази. О томе како ствари фукционишу у стварности и о томе како се из свега може закључити да су зграде срушене у "controlled demolition", а не као последица два авиона који су ударили у две зграде.
Као и у причи са богом, када прихватиш да бог не постоји цео свет добије свој смисао и све ти "кликне" на своје логично место. Тако и са овим, када прихватиш да су за "9/11" одговорни људи изнутра, људи који воде Америку, онда ћеш видети да се све савршено уклапа (ту мислим и на све оно што је било пре и после напада).
Мислим да не треба да спомињем како је овај догађај, и његова званична итерпретација, утицао на будућност целог света.
Атеисти нису хомогена групација људи и немају сви иста мишљења о свему и не схватају сви свет на идентичан начин. Али, оно што мислим да је заједничко за све нас јесте трагање за истином и њена спознаја.
Slobodan
 
Postovi: 3
Pridružio se: 25. Maj 2013., 23:48

Re: О догађајима 11. септембра 2001. године

Postod perakojot » 02. Jun 2013., 16:53

Ja i dalje ne razumem sta si ti hteo da kazes.

Jedino oko cega bi sasvim mogao da budem saglasan je
"када прихватиш да бог не постоји цео свет добије свој смисао и све ти "кликне" на своје логично место."

Ako je poenta tvoje price da bog ne postoji - onda smo istomisljenici.

A to sta je bilo pre i posle napada i za vreme napada - i ko je za isti kriv - o tome stvarno ne razumem kakve ateisti imaju veze.
Svi dokazi upucuju da su u korenu sukobi verskih organziacja razlicitih konfesija a ne ateisti.
Ali da ja ne bi izmisljao, probaj ti da lepo i jasno napises sta mislis, pa onda da pricamo.
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: О догађајима 11. септембра 2001. године

Postod Slobodan » 04. Jun 2013., 19:05

Штета је што не разумеш.
Питао сам за мишљења других на ту тему јер ме интересује како размишља неко ко је атеиста о томе.
Моји "алати" за проналажење истине су разум, логика, чињенице, докази, вероватноћа итд. Они су ме довели до спознаје да бог не може бити део коначне истине. Исти принцип користим и за све остало. Тако и за догађаје 9/11. Истина до које сам ја дошао је супротна од званичне верзије, а користио сам исте горе наведене "алате".
Чини ми се да нема пуно атеиста који се слажу самном по овој теми, а (верујем) исти су нам начини долажења до истине, исти су нам принципи.
Зато ме интересује да чујем, мишљење других. Јер оно што је мени очигледно и "здраворазумско" за друге није. Желим да видим шта је извор тако велике разлике.
Slobodan
 
Postovi: 3
Pridružio se: 25. Maj 2013., 23:48

Re: О догађајима 11. септембра 2001. године

Postod Petrovic » 16. Jun 2013., 15:44

- Kako su se rađale i propadale teorije zavjere o 11. rujna?
- The Theory vs. the Facts

а (верујем) исти су нам начини долажења до истине, исти су нам принципи.

Nisu.

- Carl Sagan's Baloney Detection Kit
Petrovic
 
Postovi: 111
Pridružio se: 30. Avg 2012., 15:17