Religija u školama

Diskusije o religiji za koje još uvek nema odvojene kategorije ispod

Religija u školama

Postod stojadinovicp » 15. Jan 2014., 11:44

McCollum v. Board of Education, 333 U.S. 203 (1948), was a landmark 1948 United States Supreme Court case related to the power of a state to use its tax-supported public school system in aid of religious instruction. The case was an early test of the separation of church and state with respect to education.

The case tested the principle of "released time", where public schools set aside class time for religious instruction. The Court struck down a Champaign, Illinois program as unconstitutional because of the public school system's involvement in the administration, organization and support of religious instruction classes. The Court noted that some 2,000 communities nationwide offered similar released time programs affecting 1.5 million students.

wikipedia

Šta je 60ak godina kaskanja za normalnim svetom...
:pop:
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka


Re: Religija u školama

Postod MarkoEkmedzic » 24. Jan 2014., 11:38

I mada će se dabome pojaviti i oni koji će reći, "Da, ali u SAD i danas imaš to-i-to što je u vezi sa crkvom, dakle NISU sekularna država!", kada bi se u Srbiji dogodio makar ovakav korak, bilo bi to ravno prelasku svetlosne godine u pravcu sekularnog društva...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Religija u školama

Postod Tale » 25. Jan 2014., 19:20

Licno sam protiv praktikovanja religije u skolama, jer one iskljucivo sluze za versku indoktrinaciju dece koja ima za cilj podsticanje netrpeljivosti izmedju ljudi razliciti shvatanja i misljenja. Govoricu vise o hriscanstvu jer mi je to blize. Na primer: nacionalno osvescivanje, biblijske ( pravoslavne ) vrednosti, Kosovo je Srbija, udri pedera, ateistu, citanje knjiga najveceg srbina posle sv. Save, itd....
Tale
 
Postovi: 97
Pridružio se: 03. Jul 2012., 13:20

Re: Religija u školama

Postod CecaV » 03. Mar 2014., 09:45

pre neki dan sam banovana na 60 dana sa POUKE.ORG foruma, ... od strane teologa Ace Milojkova. Razlog: on je video diskriminaciju u mojoj recenici ..... "Узјахали nа државну грбачу, па им не пада на памет да сјашу !"

Elem, ... neverovanto je koliko ima hipokrizije u domenu veronauke u drz.skolama.
CecaV
 
Postovi: 2
Pridružio se: 04. Okt 2013., 23:04



cron