Pronađeno je 578 rezultata

Re: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike

I šta će ako udari pravoslavac na pravoslavca?

Koji od njih je praviji vernik? :D
od MarkoEkmedzic
28. Avg 2012., 12:54
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike
Odgovora: 19
Pogledano: 3926

Re: Pouke i "logika"

Od našeg poznatog konvertita, stižu nove mudrosti (tekst je prenesen izvorno, pravopisne greške i nelogičnosti su deo izvornog toka misli autora): link Атеизам један кпоглед на теологију који је базиран на филозофији материјализма. То је све... ништа ту посебно нема. Атеизам није примаран али је јак...
od MarkoEkmedzic
28. Avg 2012., 11:34
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17813

Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Ako želiš da se postaviš iskreno prema ljudima, onda moraš da budeš spreman i na moguće konflikte. Stereotipije o ateistima kao sektašima, satanistima, mrziteljima crkve i onima koji bi najradije crkve porušili, sveštenike spalili a vernike mlatili dok ne odustanu od vere, duboko su ukorenjene i u n...
od MarkoEkmedzic
28. Avg 2012., 08:10
 
Forum: Generalno
Tema: Ziveti kao ateista u Srbiji
Odgovora: 25
Pogledano: 4871

Re: Pouke i tolerancija

Pa on ne može prvo sa podstanarima u svojoj glavi... ostali tu dođu kao nova muka...
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 15:57
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i tolerancija
Odgovora: 5
Pogledano: 1656

Re: Pouke i "logika"

Upravo tako, nije crkva strana država, pa smo se "mešali" u stvari nekog suvereniteta. Dokle god se od moje plate i poreza odvaja novac i za popovske penzije i doprinose, i dokle god ja plaćam njihov hram, litije i gradske slave, sve me se naravno tiče. Naposletku, ti isti ljudi dele poste...
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 15:56
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17813

Re: Ћирилица

Naravno da nisi jedini. Na netu, gde se kači i dosta linkova, citata i slično, većina nas piše, tj. kuca latinicom. U privatnoj prepisci, ako pišem nešto što je zvaničnije, ja recimo češće koristim ćirilicu, a za brze beleške latinicu. Ti nacionalisti se ionako kače za apstrakciju, kakav je pojam na...
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 14:22
 
Forum: Ostalo
Tema: Ћирилица
Odgovora: 18
Pogledano: 6559

Re: Rtanj

Ne znam ni sam... rasipanje para poreskih obveznika na budalaštine, šarlatanstvo... ma, i ja serem, k'o da ne znam gde živimo... :x
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 13:31
 
Forum: Kvazinauka generalno
Tema: Rtanj
Odgovora: 6
Pogledano: 5212

Re: Evolucija ili stvaranje?

Iz Dokinsovog poslednjeg intervjua, a pro po budalaština Ivandera i kreacionističke ekipe: PLAYBOY: Creationists often try to ambush you, such as the Australian film crew that hit you with “Can you give me an example of a genetic mutation or an evolutionary process that can be seen to increase the i...
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 13:20
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22908

Re: Hipotetički rezervni prostori za čovečansto

Evo ti hint, a torente traži sam... ako te pojuri FBI, ja ne znam ništa! :D "Surogati" Evropa (satelit) će verovatno biti sjajan izvor vode, ali ne i pogodno mesto za naseljavanje, jer se sastoji od vode, pokrivene debelim slojem leda, tj. po svoj prilici, nema kopna. Mislim da je ideja sa...
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 12:48
 
Forum: Zanimljive naučne teorije
Tema: Hipotetički rezervni prostori za čovečansto
Odgovora: 6
Pogledano: 3041

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Džabe im kad je na tron tamo zaseo čovek kome i popovi trče da ljube ruku... potpuno vraćanje u srednji vek... :jesus:
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 12:43
 
Forum: Akcije
Tema: Protesti u crkvama u Beogradu
Odgovora: 27
Pogledano: 5614

Re: Rtanj

Treba utužiti javna preduzeća i institucije lokalne samouprave koje sponzorišu i podržavaju ovu budalaštinu.

Ove ostale skupine druida i magijskih obožavalaca su bezopasne, same po sebi...
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 12:41
 
Forum: Kvazinauka generalno
Tema: Rtanj
Odgovora: 6
Pogledano: 5212

Re: Pouke i laganje

Pa kako drugačije misliš da će uspeti da postane admin njihovog foruma, ako se ne potrudi da pljuje više i laže gore od svojih uzora, Milojkova i Cvetkovića? :pop:
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 12:39
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i laganje
Odgovora: 2
Pogledano: 1132

Re: Pouke i "logika"

Simptomatično je da oni nas nikada "ne uzimaju u usta", a nema teme u kojoj nas ne spominju, sa sve epitetima koje daje "doktor za magiju" Milojkov, i (časna) medicinska sestra sa istim obrazovanjem, Cvetković.
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 12:38
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17813

Re: Pouke i tolerancija

Ma šta ti je, on mu to iz očinske ljubavi deli šamare... tako je i Peranović Zarupcu... Milojkov je težak slučaj :shock:
od MarkoEkmedzic
27. Avg 2012., 12:36
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i tolerancija
Odgovora: 5
Pogledano: 1656

Re: Hristružica

A šta ako reši da istrebljuje grešnike? Baš zato što se sa takvima nikada ne zna kada će konačno da odlepe i krenu da vatrom i mačem uteruju veru, bolje da su je strpali u instituciju zatvorenog tipa na vreme. Lekar je dužan da obolelog zaštiti i od njega samog, pa sam zato napisao i to o samopovređ...
od MarkoEkmedzic
25. Avg 2012., 13:40
 
Forum: Nove religije
Tema: Hristružica
Odgovora: 22
Pogledano: 4706

Re: Hristružica

Ona je još jedna slika i prilak potpuno nefunkcionalnog sistema medicinske zaštite u Republici Srbiji.

Da je ovo zemlja u kojoj ima nekog reda, ona bi odavno dobijala adekvatnu terapiju, a ovako, tek ako i kada nekome naudi (uključujući tu i sebe), sistem će moći, ali možda ne i hteti, da odreaguje.
od MarkoEkmedzic
25. Avg 2012., 12:07
 
Forum: Nove religije
Tema: Hristružica
Odgovora: 22
Pogledano: 4706

Re: Zašto nema smisla diskutovati sa nekim vernicima

Više kao "Monkey's biological relative see, monkey's biological relative do", da ne zanemarimo evoluciju :D
od MarkoEkmedzic
23. Avg 2012., 08:41
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Zašto nema smisla diskutovati sa nekim vernicima
Odgovora: 17
Pogledano: 4846

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Ne znam šta ima teološko u činjenici da se iz protesta što nije postavljen za patrijarha, smrdljivi Velimirović deset godina uopšte nije kupao... a uz to se i napijao, ožderavao, i odavao svim drugim dostupnim porocima. Mogu sad da pokušavaju da od njega prave ne znam kakvog anđela, ali samo nek se ...
od MarkoEkmedzic
22. Avg 2012., 10:57
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22065

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

I onda se čude kada kažemo da je Velimirović bio jedan štrokav i svakako pogan čovek...
od MarkoEkmedzic
22. Avg 2012., 10:43
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22065
PrethodniSledeća