Pronađeno je 18 rezultata

Re: Ateisticko svojtanje nauke kao kontra-argument

4. Entropija velikog praska: svaki sistem tezi svom najverovatnijem stanju odnosno najnizoj entropiji. najniza entropija sistema u kojem postoji materija je upravo Hokingova crna rupa. za sada ne postoji objasnjenje a da se pritom poklapa sa ostatkom nauke, KOJA je to sila ucestvovala u bariogenezi...
od Armaggedon89
19. Jun 2013., 10:13
 
Forum: Generalno
Tema: Ateisticko svojtanje nauke kao kontra-argument
Odgovora: 17
Pogledano: 6911

Re: Hristružica

Narode, mene kao web dizajnera interesuje da li bi ona pristala da joj napravim triput (minimum) lepši i pristojniji sajt za simboličnih tri miliona dolara? Na kraju, šta je tričavih tri miliona u odnosu na 70 kvadriliona dolara (ili centriliona?!?)?
od Armaggedon89
11. Okt 2012., 18:46
 
Forum: Nove religije
Tema: Hristružica
Odgovora: 22
Pogledano: 4670

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Možda se kasno uključujem i u tom slučaju se izvinjavam, ali me strašno interesuje šta se desilo sa onom prepiskom? Imam u vidu da u to brisanje podataka u SPC arhivu nikad ne možemo biti sigurni, naravno, ali me stvarno interesuje šta se desilo? Ideja o našem arhivu je super. Zaista će mi biti drag...
od Armaggedon89
11. Okt 2012., 18:09
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8094

Re: Neurohirurg posle kome tvrdi da postoji život posle smrt

Još gore. Sad će tek ovce da kupuju knjigu, a čovek kao što ti reče ima besplatnu reklamu. Strašno i žalosno.
Hvala ti na ovome, naučih nešto :)
od Armaggedon89
11. Okt 2012., 16:55
 
Forum: Generalno
Tema: Neurohirurg posle kome tvrdi da postoji život posle smrti!!
Odgovora: 5
Pogledano: 1697

Re: Pravila za ispovedanje dece

PlanetZemlja je napisao:Ovo boldovano i podvučeno mi je prestrašno! :shock: :shock: :shock:


Verovatno su hrišćani branili otadžbinu i u vreme krstaških ratova kada su upadali na tuđe teritorije i ubijali neistomišljenike :wall:
od Armaggedon89
11. Okt 2012., 14:43
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pravila za ispovedanje dece
Odgovora: 8
Pogledano: 2199

Re: Vladika Pahomije

Jeste ružno, ali ovkavi ne zaslužuju da žive, iako to nije na meni da odlučujem. Ali mislim da će se mnogi složiti. Sramota. Velika sramota. Poreski obveznici će da plaćaju deci odštetu i njemu platu.
Usput, pravi primer "čoveka od vere".
od Armaggedon89
11. Okt 2012., 14:23
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Vladika Pahomije
Odgovora: 4
Pogledano: 1707

Neurohirurg posle kome tvrdi da postoji život posle smrti!!

DakleM stvarno, šta sve neće servirati prostom narodu. Dobra tema za raspravu, na fejsbuku se već rasplamsava u vezi ovoga. Svejedno, smešno je. Aj što nije bio mrtav, nego u komi, nego što je neurohirurg, pa bi trebalo da ima makar malo mozga... http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/347059/Neuroh...
od Armaggedon89
11. Okt 2012., 13:41
 
Forum: Generalno
Tema: Neurohirurg posle kome tvrdi da postoji život posle smrti!!
Odgovora: 5
Pogledano: 1697

Re: Sekularizam na Srpski nacin!

Problem je što se crkva navikla na mešanje u državne poslove, i na ulogu bitne karike u tom lancu. Pogotovu umeju da se pozivaju na raznorazne zakone, društvene norme kada je u pitanju gej parada ili bilo šta drugo što dovodi u opasnost (?!?) crkvu, ta ista crkva i njeni predstavnici tada se ne sete...
od Armaggedon89
08. Okt 2012., 12:52
 
Forum: Generalno
Tema: Sekularizam na Srpski nacin!
Odgovora: 2
Pogledano: 4215

Re: O licemerju "normalnosti"

MarkoEkmedzic je napisao:Ionako se na pitak način bavi upravo osnovnim, generalnim pojmovima.


Upravo to, mislio sam da bi bilo lepo da se nadje ovde, bar da objasni neke stvari onima koji ne mogu da razumeju opsirnija objasnjenja i teze. I sam spadam u te, povodom nekih teorija i nauka.
od Armaggedon89
03. Okt 2012., 11:05
 
Forum: Generalno
Tema: O licemerju "normalnosti"
Odgovora: 2
Pogledano: 4235

O licemerju "normalnosti"

Nadjoh ovaj clanak na netu, i po meni, lepo je napisan, srocen i veoma prija za citanje. Nisam siguran da li ova tema pripada ovom podforumu, pa ako ne, molio bih Administratora da je premesti u odgovarajuci :) Clanak nije kratak ali ni predugacak, pa ko voli, nek izvoli. Ima svacega da se procita, ...
od Armaggedon89
03. Okt 2012., 10:32
 
Forum: Generalno
Tema: O licemerju "normalnosti"
Odgovora: 2
Pogledano: 4235

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

admin je napisao:"Nema postova koji čekaju na odobrenje"
:siroma:


A, kako to? Ja napisao nekolicinu danas...
od Armaggedon89
26. Sep 2012., 19:46
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 21944

Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Nije to sekta i nije tiranska, što ti mrzis Islam to je tvoja stvar... Islam ce na kraju pobjediti, usput to je religija koja se najbrze siri, najvise napadana religija, a tako puno u porastu, zanimljivo. 1. Po definiciji sekte, zaista nije sekta, ali se većina Islamista ponaša kao da jeste. 2. Nij...
od Armaggedon89
26. Sep 2012., 19:12
 
Forum: Generalno
Tema: Ziveti kao ateista u Srbiji
Odgovora: 25
Pogledano: 4827

Hrišćanstvo i srednji vek

Slika
od Armaggedon89
26. Sep 2012., 18:41
 
Forum: Humor
Tema: Hrišćanstvo i srednji vek
Odgovora: 0
Pogledano: 1469

Re: Bio sam ateista

Jovane, ja sam odrastao u pravoslavnoj porodici, jednoj od onih gde mi je deda bio komunista koji nije prihvatao postojanje boga, dok je baba bila neutralna, koji su tokom devedesetih prihvatili crkvu i veru kao nešto stvarno :wall: te su sada verski fanatici. Kršten sam još kao beba, ali sam sa 10 ...
od Armaggedon89
26. Sep 2012., 18:38
 
Forum: Generalno
Tema: Bio sam ateista
Odgovora: 13
Pogledano: 2821

Re: Dijalog sa "demonizovanom" devojkom

Ovo nema veze sa religijom. Ovo ima veze sa elemetarnom kulturom. Ovako se ne ponasa neko ko poseduje elementarnu kulturu, a ne nesto vise ... A posto ovakvi ljudi imaju svoje sledbenike i osobe koje veruju u njih bezrezervno, onda je jasno i kakav je mentalni sklop tih sledbenika ... U pravu si. N...
od Armaggedon89
26. Sep 2012., 17:22
 
Forum: Miroljub Petrović
Tema: Dijalog sa "demonizovanom" devojkom
Odgovora: 2
Pogledano: 2128

Re: Demoni napadaju elektroniku

Šta sve neće ljudi da napišu... 'Ajde i to, nego još da neki i poveruju :wall:
od Armaggedon89
26. Sep 2012., 17:06
 
Forum: Miroljub Petrović
Tema: Demoni napadaju elektroniku
Odgovora: 9
Pogledano: 3399

Re: Zašto ljudi nisu dizajnirani

Sada nam ostaje samo da čekamo nekog kreacionistu koji će pokušati, doduše bezuspešno, da po ko zna koji put dokaže teoriju kreacionizma. Nisam upućen u sve sfere nauke, poput svih sfera biologije i evolucije, ali mi je zanimljivo čitati dosta rasprava o tome i sličnim temama. Navodim primer sa Ivan...
od Armaggedon89
26. Sep 2012., 16:51
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Zašto ljudi nisu dizajnirani
Odgovora: 17
Pogledano: 7977

Re: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike

Apsolutno se slažem sa komentarima. Kakve nebuloze, to je strašno. I što reče pametan član, ako bih ja išao u rat, voleo bih da neprijatelj bude kao ovi iz teksta, što rasipaju municiju nasumično pucajući :D A što kaže Marko, veća je verovatnoća da će na drugoj strani biti ipak neki fanatik željan k...
od Armaggedon89
26. Sep 2012., 14:21
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike
Odgovora: 19
Pogledano: 3887