Pronađeno je 578 rezultata

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

UAS - Udruženje "Ateisti Srbije"
od MarkoEkmedzic
15. Jul 2012., 20:03
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8105

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

UAS, ako se ne varam, daje raskrštenice, obzirom da se od crkve to ne može dobiti. Naravno, više kao duhoviti način da se pokaže da se neam veze sa organizovanim (pa i neorganizovanim) verskim zajednicama. Ideja sa arhivom je interesantna, pogotovo što bi tako zaista postojao konkretan pisani trag o...
od MarkoEkmedzic
15. Jul 2012., 19:47
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8105

Re: Vaša mišljenja?

I to teški... Kao prvo, ateista kategorički ne tvrdi da bog ne postoji, već ateista jednostavno ne veruje ni u jednog boga... zato što nema dokaza koji bi ukazali da bog postoji. Zapravo, ateisti bi jako voleli da se ispostavi da bog postoji, jer bi ga onda rado priupitali ponešto o kontradiktornost...
od MarkoEkmedzic
15. Jul 2012., 19:21
 
Forum: Islam
Tema: Vaša mišljenja?
Odgovora: 12
Pogledano: 3053

Re: Paranormalna Srbija

Uf... master reikija... joj... :zbunj: Morao sam da vratim snimak, da bih bio siguran da sam dobro čuo - reiki je korišćen u ATLANTIDI !!! :piccard: Leči duhovno sve bolesti koje bivaju dozvoljene da se izleče... znači, opet kvazi-vernička budalaština, kao kod onoga, "primićeš Hrista ako dozvol...
od MarkoEkmedzic
15. Jul 2012., 16:19
 
Forum: Generalno
Tema: Paranormalna Srbija
Odgovora: 8
Pogledano: 1465

Re: Zašto se u crkvi šapuće

Obavezno štivo :bravo:
od MarkoEkmedzic
15. Jul 2012., 13:10
 
Forum: Generalno
Tema: Zašto se u crkvi šapuće
Odgovora: 3
Pogledano: 777

Re: Razgovori sa Petrom

Tema je tu, pa kada budeš imao vremena, javi se sa odgovorima
od MarkoEkmedzic
14. Jul 2012., 23:27
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Razgovori sa Petrom
Odgovora: 7
Pogledano: 2016

Re: Pravilnik o nadrilekarstvu - kako ga ukinuti?

Nema na čemu, u interesu je ne samo svih nas ovde, ili svih ateista, nego bukvalno svih građana ove zemlje da se makar pokrene priča o štetnim propisima, i protekcijama u lekarskoj organizaciji.
od MarkoEkmedzic
14. Jul 2012., 18:06
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Pravilnik o nadrilekarstvu - kako ga ukinuti?
Odgovora: 5
Pogledano: 2011

Udruženje "Ateisti Srbije" na festivalu EXIT 2012

Udruženje "Ateisti Srbije" se i ove godine uspešno predstavilo na festivalu EXIT, u Novom Sadu.

Ove godine, imamo i izjavu naših kolega, Jelene Radojčin i Siniše Obrenića, koju je prenela agencija BETA.

UAS na EXIT-u
od MarkoEkmedzic
14. Jul 2012., 15:32
 
Forum: Novosti
Tema: Udruženje "Ateisti Srbije" na festivalu EXIT 2012
Odgovora: 2
Pogledano: 3018

Re: Pravo lice nadrilekara

Au... strašno!
od MarkoEkmedzic
14. Jul 2012., 13:12
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Pravo lice nadrilekara
Odgovora: 2
Pogledano: 1519

Re: Papa tuži časopis zbog karikature

Pošto i Vatikan ima Akademiju nauka (zaista se tako zove :shock: ), moguće je da se bave tim pitanjem... premda očekujem striktno teološki odgovor. Ono... nedavno su bili i u poseti CERN-u, nije da ne žele da čuju šta se zbiva,premda mislim da ih je privukao sam popularni naziv Higsovog bozona, &quo...
od MarkoEkmedzic
14. Jul 2012., 13:09
 
Forum: Katolicizam
Tema: Papa tuži časopis zbog karikature
Odgovora: 4
Pogledano: 1333

Re: Razlog za verovanje u Boga

Znaš kako, taj razgovor sa psihologom je bio očigledno više filozofski. Što se energije tiče, Hoking nije govorio o hipotetički pozitivnoj/negativnoj energiji, nego o nečemu što se danas naziva "tamna energija", i koja sačinjava nekih 72% univerzuma. Tačno je da o njoj ne znamo mnogo, i da...
od MarkoEkmedzic
14. Jul 2012., 13:01
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8430

Re: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima

Eto, samo pravno da se uobliči. Deluje tako očigledno! :bravo:
od MarkoEkmedzic
14. Jul 2012., 09:43
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima
Odgovora: 28
Pogledano: 14252

Re: Razlog za verovanje u Boga

Pazi, nije nama problem u zaobilaženju, problem je što ih ne možeš zaobići :) Odeš da pošalješ pismo - tap, doplatna markica za hram Svetog Save! Hoćeš da se od tvog poreza razvija ova zemlja - tap, neće moći, treba platiti penzije popovima! Očekuješ kvalitetan TV program - tap, neće da može, o prog...
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 22:04
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8430

Re: Sad će da rade bejzbol palice

Pride, po izjavama porodice i prijatelja, Flu je postao i rapidno dementan poslednjih godina. Zapravo, kao da je i bitno da li je on to zaista mislio ili rekao. Ako nam je neophodno da nas neko stalno vodi za ruku, i da ne razmišljamo sami, svojom glavom, nećemo biti bolji od dogmatičnog vernika. Po...
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 20:18
 
Forum: Miroljub Petrović
Tema: Sad će da rade bejzbol palice
Odgovora: 9
Pogledano: 2984

Re: Razlog za verovanje u Boga

Potpisujem. Problem je što ih dosta misli da mi njih mrzimo i ostalo. Predrasude su strašan problem. Gotovo po pravilu, na prvu loptu se susrećeš sa komentarima tipa: - Ma, vi ste sektaši! - Vi ste izdajnici! - Vi ste svi komunisti! - Vi biste nas ubijali! - Vi biste palili crkve! - Vi ste nemoraln...
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 19:54
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8430

Re: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima

Upravo zbog takvih stvari, ja sam lepo izbacio sve TV i radio prijemnike, presavio tabak i odjavio ih. Na sajtu RTS se nalazi obrazac ( tačka 6 ). :bravo: Za RTS podržavam 300% Osim te jutarnje "seanse", kod nas se gleda gotovo isključivo HBO... od kako je B92 postao Pink92, odustao sam i...
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 19:00
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima
Odgovora: 28
Pogledano: 14252

Re: Kreacionizam pod okriljem SPC?

Ovo je tako stupidno, na tako puno načina... već u prvih pola minuta, čovek se nalupetao. Ateizam nije nikakvo učenje , već samo iskaz da se ne veruje niti u jednog boga. Podela na religiozne, ateiste i sataniste je takođe besmislena, jer su i satanisti vernici, vernici svog božanstva, koje zovu Sat...
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 18:08
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Kreacionizam pod okriljem SPC?
Odgovora: 22
Pogledano: 6539

Re: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima

Mislim da nema osnova za tužbu. Možda u nekoj normalnoj zemlji, ali ne i u Srbiji. Ona ne tvrdi da leptir pucketač leči rak nego da oslobađa od "negativne energije" (stresa). Možda bismo nešto mogli da postignemo time što bismo javno istakli njeno kvazinaučno delovanje, ali ništa više od ...
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 17:36
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima
Odgovora: 28
Pogledano: 14252

Re: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima

Mi imamo bebu, i jutarnje rutine su nam relativno stereotipne. Naravno, dok se ujutru presvlači, uključen je TV, jer je mirna samo dok na ekranu ide nešto šareno, i verovatno relativno melodično, odnosno reklame! :) Tako smo već navikli da jutro počinje sa blokovima reklama za "Antibol" i ...
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 16:15
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima
Odgovora: 28
Pogledano: 14252
PrethodniSledeća