Pronađeno je 14 rezultata

Re: Recikliranje Biblije

Ne dodjem neko vreme i moja tema bude neka sasvim druga tema :D
od BlockOut
19. Jan 2013., 09:50
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15862

Re: Raj

Jeste da nije o raju,ali posto si vec spomenuo vic.... : *neko kuca na vrata* u jbt šta vas je! ko ste vi?! - mi smo jehovini svedoci. - šta je lik zasrao kad mu trebaju toliki svedoci? xDDD ili, kako se zove onaj koji veruje u boga?bogalj. :D
od BlockOut
01. Sep 2012., 07:47
 
Forum: Humor
Tema: Raj
Odgovora: 1
Pogledano: 1600

Re: Alister Krouli - Telema

Onda i ja kao pokretac zasluzujem pivo. :D Ali da ne skrecemo sa teme...
od BlockOut
31. Avg 2012., 21:55
 
Forum: Nove religije
Tema: Alister Krouli - Telema
Odgovora: 12
Pogledano: 4118

Re: Recikliranje Biblije

Ima milion tvrdnji koje su netacne, pored toga da su monoteisti.Npr.bog u bibliji strogo zabranjuje idolopoklonstvo,crtanje i rezbarenje njegovog lika,pa onda dodjemo u situaciju da se zapitamo odakle onda toliko ikona i statua?!I to neretko zlatnih,i to je onda verovatno ta hriscanska skromnost....
od BlockOut
31. Avg 2012., 19:12
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15862

Re: Recikliranje Biblije

A sad svi na citanje. :D
od BlockOut
30. Avg 2012., 20:45
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15862

Re: Recikliranje Biblije

haha...ukoliko su dovoljno pametni da shvate. :D
od BlockOut
30. Avg 2012., 20:19
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15862

Re: Recikliranje Biblije

Pa ako su toliki vernici to ne bi trebalo tesko da im pada,to je ono sto oni vole. Ma ne zna ni pop,ha,ha.. :D
od BlockOut
30. Avg 2012., 19:56
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15862

Re: Recikliranje Biblije

Za pocetak bi mogli da procitaju bibliju ako je vec ,,brane " :D
od BlockOut
30. Avg 2012., 19:37
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15862

Recikliranje Biblije

1. Ono sto je tipicno za vecinu vernika je da poricu postojanje stotine drugih bogova iz raznih religija, a pronazale se uvredjenima kad neko porice postojanje njihovog boga. 2. Hriscani se bune i ismevaju kad nauka tvrdi da su ljudi evoluirali od drugih oblika zivota, ali se ne bune kad biblija tvr...
od BlockOut
30. Avg 2012., 15:35
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15862

Re: Pouke i "logika"

@BlockOut Govori nam o tome kako izmedju ateiste i vernika nema razlike,optuzuje nas kako smo rekli da su se vernici odrekli zdravog razuma. (ko je to rekao?!), Te i slicne stvari na racun vernika su iznosene mnog puta, sto na forumu, sto u fb grupi itd. Stvarno ne vodim evidenciju, a mislim da nem...
od BlockOut
29. Avg 2012., 20:41
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17678

Re: Alister Krouli - Telema

Pa da, to si svakako u pravu.Nevezano za ovu religiju,ali ja mislim da ce vernici uvek to tvrditi, i da ce nas uvek nazivati sektasima.Oni ne zele da dozvole sebi da se malo vise informisu o ateizmu, ali su sigurni da su protiv toga,a vise ateista je procitalo bibliju od vernika.Ja nikada ne bih ,,p...
od BlockOut
29. Avg 2012., 19:51
 
Forum: Nove religije
Tema: Alister Krouli - Telema
Odgovora: 12
Pogledano: 4118

Re: Alister Krouli - Telema

Jedino sto mi se svidelo kod ove religije je to sto dopusta da je pojedinac shvati na sopstven nacin.Npr.to kod hriscanstva nije moguce,jer tamo su dati odredjeni zakoni i mi nemamo mogucnost neke svoje sopstvene interpretacije.Jeste da kod teleme imamo 3 pravila,ali opet imamo mogucnost da to shvat...
od BlockOut
29. Avg 2012., 17:38
 
Forum: Nove religije
Tema: Alister Krouli - Telema
Odgovora: 12
Pogledano: 4118

Re: Pouke i "logika"

Jedino sto sam mogla da zakljucim citajuci Petrove komentare je njegovo neznanje.Govori nam o tome kako izmedju ateiste i vernika nema razlike,optuzuje nas kako smo rekli da su se vernici odrekli zdravog razuma.(ko je to rekao?!),uci nas da podjemo od samih sebe,itd.Cak se i usudjuje da koristi pojm...
od BlockOut
29. Avg 2012., 14:04
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17678

Alister Krouli - Telema

ALISTER KROULI Edvard Aleksandar Krouli (Edward Alexander Crowley), rođen 12. oktobra 1875. godine u Vorkširu (Engleska), je bio fanscinatan čovek i jedan od najvećih okultista koje je svet video. Upamćen je kao veliki okultista i tvorac Knjige Zakona, kojom je predstavio Telemu svetu. Bio je i utic...
od BlockOut
29. Avg 2012., 08:32
 
Forum: Nove religije
Tema: Alister Krouli - Telema
Odgovora: 12
Pogledano: 4118