Pronađeno je 578 rezultata

Re: Legalizovana pljačka građana - doplatne markice

Ustav ove države mudro izbegava da se izjasni ima li ili nema boga. Onako kako savremeni principi sekularnosti, kakvi postoje u razvijenim zemljama nalažu, država se u to pitanje, prema Ustavu ne meša. I tu prestaje svaka sličnost sa savremenim, razvijenim zemljama... Ovde je postalo uobičajeno da s...
od MarkoEkmedzic
05. Sep 2012., 07:27
 
Forum: Saopštenja
Tema: Legalizovana pljačka građana - doplatne markice
Odgovora: 4
Pogledano: 1324

Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Verovatno misli na trenutak kada će ljudi napokon uspeti da se reše nepotrebnog balasta religija, i kada ostale religije prirodno odumru. Jedini preostali vernik će ostati neki zaostali beduin, koji će onda slavodobitno reći "Da, pobedili smo! Sada nas je definitivno najviše!", da bi slede...
od MarkoEkmedzic
04. Sep 2012., 09:16
 
Forum: Generalno
Tema: Ziveti kao ateista u Srbiji
Odgovora: 25
Pogledano: 4871

Re: Hristružica

Ha! To nije ništa! Šijem te za tri dužine! Neko je pomenutoj dao moje brojeve telefona, pa me je prvo zvala, da prenesem poruku iluminatima 33. stepena, a onda mi je poslala i poduži mail, koji integralno prenosim: g . Maku Ekmedzicu 3.09.2012.god. Postovani gospodine Ekmedzicu, ucinili bi ste mi ve...
od MarkoEkmedzic
04. Sep 2012., 07:33
 
Forum: Nove religije
Tema: Hristružica
Odgovora: 22
Pogledano: 4704

Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Najviše se i širi među zatucanima i neobrazovanima, što dovoljno govori. Inteligentni ljudi odbacuju sve religije, oni koji su neobrazovani okreću se onoj sa najlakšim rešenjima. Uzgred, što se "najbrže rastuće religije" tiče... http://imgs.xkcd.com/comics/fastest_growing.png
od MarkoEkmedzic
03. Sep 2012., 20:41
 
Forum: Generalno
Tema: Ziveti kao ateista u Srbiji
Odgovora: 25
Pogledano: 4871

Re: Agresivna priroda sajentologije

Nastavak ludila...

Biranje žene
od MarkoEkmedzic
02. Sep 2012., 16:09
 
Forum: Nove religije
Tema: Agresivna priroda sajentologije
Odgovora: 4
Pogledano: 1462

Re: Evolucija ili stvaranje?

I onda naravno izmontirali snimak... tipičan kreacionistički pristup svemu...
od MarkoEkmedzic
02. Sep 2012., 14:33
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22907

Re: Paganizam nekada i sad

Hmmm... da... bilo je vera i vera i pre starih Grka... Japan, Kina, Indija, bliski istok...
od MarkoEkmedzic
01. Sep 2012., 21:54
 
Forum: Stare religije
Tema: Paganizam nekada i sad
Odgovora: 7
Pogledano: 11464

Re: Alister Krouli - Telema

... a i među artemitima, i ostalim termitima! :)
od MarkoEkmedzic
01. Sep 2012., 19:12
 
Forum: Nove religije
Tema: Alister Krouli - Telema
Odgovora: 12
Pogledano: 4136

Re: Ћирилица

Ja se nekako uzdam u prosvećivanje, koje će te ekstremiste, nakon nekoliko generacija pretvoriti u malu, zatvorenu, izolovanu i samoistrebljujuću sektu, nasuprot većem delu čovečanstva koje će komunicirati onako kako je praktično, brzo i opšte prepoznatljivo. Jezik treba čuvati kao takav, ali ne mož...
od MarkoEkmedzic
01. Sep 2012., 12:32
 
Forum: Ostalo
Tema: Ћирилица
Odgovora: 18
Pogledano: 6559

Re: Agresivna priroda sajentologije

Cvrc! Ali on nije sajentolog!

On je čarlišinolog! :banana:
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 22:42
 
Forum: Nove religije
Tema: Agresivna priroda sajentologije
Odgovora: 4
Pogledano: 1462

Re: Alister Krouli - Telema

Ja lepo kažem da svi dođu na druženje... pivo tamo kao na bahanalijama, teče u potocima :banana: :banana: :banana:
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 22:39
 
Forum: Nove religije
Tema: Alister Krouli - Telema
Odgovora: 12
Pogledano: 4136

Re: Evolucija ili stvaranje?

Auuuu... ovo je odmah otišlo među Bookmarks! Sjajna debata, u kojoj je jedna strana hendikepirana mentalnim obolenjem, koje pokušava da nadomesti psihotičnom kreacionističkom logorejom. No, svakako dragoceno! Tužno je što je Ivander koji je ovde diskutovao, možda zaista neko ko ima fakultetsku diplo...
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 21:19
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22907

Re: Alister Krouli - Telema

Dođi na druženje utorkom, i popićemo zajedno! :pivo:
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 21:08
 
Forum: Nove religije
Tema: Alister Krouli - Telema
Odgovora: 12
Pogledano: 4136

Re: Recikliranje Biblije

Ja i dalje tvrdim da im popovi ne daju da mnogo pažljivo čitaju, nego im "ukažu" da je knjiga povelika, a oni će im onda prepričati najvažnije detalje ;) Gde da ih puste da čitaju bez nadzora, deo bi prolupao, deo postao ateisti, a deo bi odmah pronašao preduzetnika u sebi, i napravio novu...
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 21:05
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15887

Redakcija (The Newsroom - HBO)

Prenoseno sa sajta HBO Adria Nova HBO serija prati život voditelja vesti, njegove izvršne producentkinje, članova redakcije i njihovog vlasnika. Svi zajedno imaju patriotski i trapavo romantični cilj da dobro rade vesti. Nova HBO serija producenta Arona Sorkina prati život voditelja vesti (Džef Deni...
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 20:59
 
Forum: Filmovi i serije
Tema: Redakcija (The Newsroom - HBO)
Odgovora: 0
Pogledano: 1411

Re: Recikliranje Biblije

Tu imaju spreman odgovor da je Jošua, kome tepaju Isus, a od Grka su uzeli i Hrist, stari zakon poništio, i doneo sve neke nove zakone... samo, nikako da objasne, za koji moj im onda još služi stari zavet, osim kada treba da nekoga prigodno podsete na bogougodno genocidisanje :shock:
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 19:52
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15887

Re: Razgovori sa Petrom

Siguran sam da je Petar izvan tog stereotipnog lupetanja :)
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 12:54
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Razgovori sa Petrom
Odgovora: 7
Pogledano: 2018

Re: Paganizam nekada i sad

Ne treba obnavljati, ali treba ukazati da je i to deo prošlosti, odnosno istorije Slovena koji su se naseljavali na ovom prostoru. Naravno, pravi i zagriženi vernici neće prihvatiti tezu asimiliranja staroslovenskih bogova u hrišćanstvo, jer je za njih samo jedna istina, i bla-bla-truć, te po tome i...
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 11:10
 
Forum: Stare religije
Tema: Paganizam nekada i sad
Odgovora: 7
Pogledano: 11464

Re: Pouke i "logika"

Samo da te čuju na "Poukama", eto materijalističke ateističke religije, i nas kao vernika, što par fanatika tamo i misli :)
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 11:07
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17807

Re: Hipotetički rezervni prostori za čovečansto

I ja mislim da će ljudi propasti daleko pre pretvaranja Sunca u supernovu. Do propadanja Sunca ima toliko vremena da i nova vrsta može evolutivno da se uzdigne. Interesantno je kod proučavanja starosti živih bića da najduže opstaju mikrovrste. Jedino starost bakterija i ameba može se meriti u milij...
od MarkoEkmedzic
31. Avg 2012., 11:04
 
Forum: Zanimljive naučne teorije
Tema: Hipotetički rezervni prostori za čovečansto
Odgovora: 6
Pogledano: 3041
PrethodniSledeća