Pronađeno je 167 rezultata

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Opet krajnje nepošteno pokušavanje ismejavanja svake sumnje u venusove hipoteze. Ne želim tako da diskutujem. Kritika venus ideje nije niti može da bude upoređena sa tim glupostima o 30km/h i svemirskim brodovima u svemiru. Hipoteza kao i svaka druga. Može se pokazati neistinitom, a može se pokazat...
od Nikolic
16. Jul 2012., 12:33
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Taj "vrh vrščića" koji sam naveo je najčešće istovremeno i u "vrhu vrščića" maslovljeve krive. Možda neki od njih nisu imali dovoljno da nastave svoja istraživanja, ali su (gotovo) svima bile obezbeđene bar one niže potrebe maslovljeve skale. Uostalom, naveo sam ranije da je veli...
od Nikolic
15. Jul 2012., 20:56
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Ne znam šta bi prihvatili %&/(%&/(%& prihvatio kao dokaz. Kao ličnosti tu su Mikelanđelo, Bel, braća Rajt, Tesla, Darvin... Kao proizvodi tu su Vikipedija, Open Source softver , Open Source hardver , Gutenberg projekt, Khan akademija , Open Source Ecology , BOINC, volonterizam ... Verova...
od Nikolic
15. Jul 2012., 12:54
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

ne znam samo što me prozivaš po tituli U pravu ste. Izvinjavam se. Na takva i slična pitanja je već odgovoreno na FAQ Venus projekta. Mislim da sam ih i tada kopirao u odgovoru. 72 Would people lose their incentive? 71 In a system where everything is available without a price tag, would this elimin...
od Nikolic
15. Jul 2012., 08:03
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Zeitgeist pokret i Venus projekat

Prenešena tema odavde moram priznati da je odlično odrađeno i prilično je istnito prikazano stanje. U redu je što ste rekli "prilično" obzirom da je Piter itekako grešio u prvom delu, ali i u drugom (čipovi u rukama, neistinitosti kod božanstava, dve kule, manji deo principa monetarne mult...
od Nikolic
14. Jul 2012., 22:07
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Razlog za verovanje u Boga

Kako ne bih skretao sa teme, otvoriću novu.
od Nikolic
14. Jul 2012., 22:03
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8420

Re: Razlog za verovanje u Boga

@BubaEliminator Ukoliko Vas interesuje tamna materija, preporučio bih Vam knjigu "Fizika nemogućeg" Mičio Kakua. Čovek zna o čemu piše, obzirom da je još kao klinac napravio betatronski akcelerator čestica u majčinoj garaži! inače, potencijal tamne materije na našoj planeti je zanemarljiv,...
od Nikolic
14. Jul 2012., 17:18
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8420

Re: Pravilnik o nadrilekarstvu - kako ga ukinuti?

Pogledam danas opis tradicionalne medicine na Vikipediji, i imam šta da vidim. Stvarno strašno. Uredio sam deo o homeopatiji , ali to i dalje nije rešenje. Koliko gluposti ima, verovatno će nastaviti da se množe geometrijskom progresijom. Pored takvog "obaveštavanja javnosti", teško da će ...
od Nikolic
14. Jul 2012., 14:49
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Pravilnik o nadrilekarstvu - kako ga ukinuti?
Odgovora: 5
Pogledano: 2007

Re: Pravo lice nadrilekara

Današnji "trofej"!

Slika
od Nikolic
14. Jul 2012., 11:46
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Pravo lice nadrilekara
Odgovora: 2
Pogledano: 1517

Re: Kreacionizam pod okriljem SPC?

Peđina verzija je bolja.

od Nikolic
14. Jul 2012., 05:52
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Kreacionizam pod okriljem SPC?
Odgovora: 22
Pogledano: 6529

Kako je javne medije opsjela pseudoznanost

Javna tribina o pseudoznanosti u Zagrebu s temom "Kako je javne medije opsjela pseudoznanost (i kako akademska zajednica o tome šuti)":

od Nikolic
13. Jul 2012., 18:40
 
Forum: Kvazinauka generalno
Tema: Kako je javne medije opsjela pseudoznanost
Odgovora: 0
Pogledano: 915

Re: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima

Tako smo već navikli da jutro počinje sa blokovima reklama za "Antibol" i "Akne intenziv formulu" nenadjebivog dr Milojevića, "Vendoxin" kapi koje leče bukvalno sve, i održavaju u neviđenoj vitalnosti stotine hiljada zadovoljnih penzionera, i neizostavni "Kosmodis...
od Nikolic
13. Jul 2012., 18:38
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima
Odgovora: 28
Pogledano: 14243

Re: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima

Ne verujem da bi eventualno pokretanje tužbe protiv pojedinaca dalo ikakve značajnije rezultate. Kao što sam već pomenuo, na nju jednu, došlo bi desetine drugih. Treba ukinuti zakon koji dozvoljava ovakve stvari. Evo, baš danas sam na televiziji (ne znam koji je kanal u pitanju) u 12:20 video reklam...
od Nikolic
13. Jul 2012., 14:36
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima
Odgovora: 28
Pogledano: 14243

Re: Ihtus - Antiekumenistički forum pravoslavnih Hrišćana

Zato sto ne vidim da je to iko uspeo van vere u njega. Šta je sa npr. Marijom Kiri ? Ateista, jedina žena dobitnica dve nobelove nagrade, ličnim angažovanjem u crvenom krstu za vreme rata rendgen aparatom je spasila više života nego što bi majka Tereza mogla i zamisliti, a njena dostignuća i dan-da...
od Nikolic
13. Jul 2012., 07:18
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Ihtus - Antiekumenistički forum pravoslavnih Hrišćana
Odgovora: 77
Pogledano: 15722

Testirajte svog lekara

Zakonom o zdravstvenoj zaštiti u Srbiji propisano je da svaki stanovnik treba izabrati svog ličnog lekara. On se može promeniti, ukoliko pacijentu iz bilo kog razloga ne odgovara. Obzirom da su se razne homeopate, makrobiotičari, akupunkturolozi, rekonektičari i ostali od donošenja pravilnika uspešn...
od Nikolic
13. Jul 2012., 06:49
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Testirajte svog lekara
Odgovora: 0
Pogledano: 906

Re: Razlog za verovanje u Boga

U knjizi Teorija dokoličarske klase Torsten Veblen je dao prilično neuobičajenu teoriju razloga za verovanje, ne toliko u boga, koliko u njegove ovozemaljske predstavnike od krvi i mesa. U osnovi svode se na izreku - monkey see, monkey do, kao i na zapanjenost pastve nekada čudesima koje su izvodili...
od Nikolic
12. Jul 2012., 19:03
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8420

Re: Paranormalna Srbija

u normalnim zemljama, time mogu da se bave oni koji poseduju formalno (pravo) medicinsko obrazovanje i koji su prošli odgovarajuću obuku za tu granu alternativne medicine. I kod nas je potpuno ista situacija, sa tim što je obavezna minimum srednja medicinska ili stomatološka škola. ako je bolest ps...
od Nikolic
12. Jul 2012., 18:36
 
Forum: Generalno
Tema: Paranormalna Srbija
Odgovora: 8
Pogledano: 1459

Re: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima

U radu sa klijentima primenjujem vingvejv metodu, reiki terapiju, kvantnu harmonizaciju, matriks enerdžetiks i različite tehnike i veštine neurolingvističkog programiranja. Izvor : Ne verujem da bi se mogla tužiti čak ni zbog matriks enerdžetiks metode koju je očigledno sama izmislila, obzirom da b...
od Nikolic
12. Jul 2012., 16:55
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima
Odgovora: 28
Pogledano: 14243

Re: Vaša mišljenja?

Magazin Skeptik posvetio je čitavo izdanje teoriji zavere o napadima 11 septembra. Žalosno je što su (prvenstveno pod uticajem Zeitgeist i Zeitgeist Addendum filmova) mnogi ovo prihvatili bez rezerve.
od Nikolic
10. Jul 2012., 18:48
 
Forum: Islam
Tema: Vaša mišljenja?
Odgovora: 12
Pogledano: 3050
PrethodniSledeća


cron