Pronađeno je 56 rezultata

Re: Julijansko pravoslavlje kao služenje velikoruskim intere

Kad je reč o odnosima Rusije i Srbije, ono što promiče nekim našim rusofilima je i to da Rusija nikad nije podržavala Srbiju u svemu već samo u konzervativno nazadnim stavovima. Tokom prošle godine Rusija je zabranila emitovanje čak 2 uspešna srpska filma: - Klip (Maja Miloš) i - Parada (Srđan Drago...
od Paulinjo
14. Feb 2013., 09:12
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Julijansko pravoslavlje kao služenje velikoruskim interesima
Odgovora: 1
Pogledano: 2080

Re: Imaju li zablude i pozitivnu stranu?

Sad smo otvorili brdo novih tema. Mogućnost postojanja naravno ne znači da nešto postoji. Ipak to važi i obrnuto. Ni atanatista ni tanatista ne bi trebalo da su 100% uvereni u ono što kažu. Bila zabluda ili ne, ja želim da se nadam da živo biće nije samo krv i meso već i neki skup podatomskih matric...
od Paulinjo
14. Feb 2013., 09:07
 
Forum: Generalno
Tema: Imaju li zablude i pozitivnu stranu?
Odgovora: 9
Pogledano: 4020

Re: Imaju li zablude i pozitivnu stranu?

Potpuno si u pravu. U vezi sa prvim slučajem, jasna je greška oca. Ja sam se bazirao samo na taj poslednji mesec života kada je sin zbog zablude da će biti oslobođen bio srećan. Kada je već dotle došlo da sin zbog izdaje zemlje ne dobije šansu, onda nema druge za oca (kakav god monstrum bio tokom ži...
od Paulinjo
04. Feb 2013., 11:53
 
Forum: Generalno
Tema: Imaju li zablude i pozitivnu stranu?
Odgovora: 9
Pogledano: 4020

Julijansko pravoslavlje kao služenje velikoruskim interesima

Slaganje naroda unutar pravoslavnog sveta Pritajena sloga mačke i miševa Država u kojima pravoslavci čine većinu je 11. To su: Rusija, Ukrajina, Belorusija, Rumunija, Grčka, Bugarska, Srbija, Gruzija, Moldavija, Makedonija, Kipar i Crna Gora. Od nepriznatih država tu je minijaturna Abhazija. Osim ov...
od Paulinjo
04. Feb 2013., 10:24
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Julijansko pravoslavlje kao služenje velikoruskim interesima
Odgovora: 1
Pogledano: 2080

Imaju li zablude i pozitivnu stranu?

SLUĆAJ 1 - Izvestan stari film govorio je o ocu, visokom oficiru u ratu i sinu koji je postao profesionalno vojno lice zbog očeve želje. Sina baš briga za ratovanje, više voli provod i s obzirom da ništa ne shvata ozbiljno, akter je izdaje otadžbine i odavanja vojnih cilejva neprijatelju. Kao izdajn...
od Paulinjo
21. Jan 2013., 12:49
 
Forum: Generalno
Tema: Imaju li zablude i pozitivnu stranu?
Odgovora: 9
Pogledano: 4020

Re: Religija i statistika

Nije mi jasno šta podrazumevaš pod rekombinovanjem genetske strukture. Meni je fascinantan recimo moj otac koji je bio odličan đak i odličan student, a pritom niko od njegovih predaka nije nikad ozbiljno učio. Majka mu nije imala ni dan škole. Otac samo 4 (ili 5) razreda osnovne, što i nije neko uče...
od Paulinjo
21. Jan 2013., 12:07
 
Forum: Generalno
Tema: Religija i statistika
Odgovora: 34
Pogledano: 17405

Predstavljanje forumaša i njihovih očekivanja

Ne bi bilo loše imati temu u kojoj se predstavljaju forumaši. Ne privatno, ne poslovno (jer to ovde nije tema) već u smislu 1) Na kojoj sam poziciji u kontekstu koncepta o bogu/višoj sili/smislu? 2) Koje su moje dileme? 3) Šta očekujem od ovog foruma? I molim da ne bude polemike na ovoj temi. Ona sl...
od Paulinjo
15. Jan 2013., 15:04
 
Forum: Korišćenje foruma
Tema: Predstavljanje forumaša i njihovih očekivanja
Odgovora: 11
Pogledano: 9984

Re: Zašto ljudi nisu dizajnirani

Dobro de.
To sve ne mora da govori o odsustvo kreacionizma koliko o lošem kreacionizmu.

Sad, što oni ne bi ni za živu glavu priznali da im je bog nesavršen i da mu se potrkade greška, njihov je problem. :D
od Paulinjo
15. Jan 2013., 09:30
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Zašto ljudi nisu dizajnirani
Odgovora: 17
Pogledano: 7977

Re: Vidovitosti

Ljudi se na forumima pogrešno shvataju jer se rečenice čitaju ravno. Uživo me bolje kapiraju jer namerno koristim autoironiju pa se po izrazu lica vidi šta je zajebancija, šta nije. Što se Milana Tarota tiče ja ne mogu da verujem da ga iko shvata za ozbiljno. On je šoumen sposoban da osmišljava prov...
od Paulinjo
15. Jan 2013., 09:17
 
Forum: Kvazinauka generalno
Tema: Vidovitosti
Odgovora: 9
Pogledano: 5522

Re: Vidovitosti

Ti često učitavaš da je nešto nekog ubeđujem. Ne. Ja se uvek postavljam kao neko ko ne zna i ko želi da vaga. Za Hrista mi je opet lakše da poverujem da je sve to bajka nalik Grimovim jer ne postoje kamere tog doba kao ni ljudi koji bi se toga sećali. Što se tiče umešanosti politike u forsiranje nek...
od Paulinjo
13. Jan 2013., 21:56
 
Forum: Kvazinauka generalno
Tema: Vidovitosti
Odgovora: 9
Pogledano: 5522

Re: Vidovitosti

Recimo da se složim s tobom. Nemam ličnog interesa da budem ni za ni protiv. Mene zanima kako su uspele? Aj na stranu Vavu, sa kojom se družila komšinica sa sprata. Ona nije bila slepa, bila je član Komunističke Partije i sledbenica Miloševićeve partije pa mogu u neku ruku da pretpostavim da je drža...
od Paulinjo
12. Jan 2013., 23:45
 
Forum: Kvazinauka generalno
Tema: Vidovitosti
Odgovora: 9
Pogledano: 5522

Vidovitosti

Napisano je u množini jer teoretski postoje dva potpuno odvojene vrste vidovitosti. 1) vidovitost za sadašnji trenutak - gledanje preko zida i traženje nestalih predmeta i osoba 2) vidovitost za budućnost Po Antonićevoj knjizi ne postoje ni jedna ni druga. Ja sam ubeđen da druga ne može da postoji. ...
od Paulinjo
12. Jan 2013., 10:00
 
Forum: Kvazinauka generalno
Tema: Vidovitosti
Odgovora: 9
Pogledano: 5522

Re: Religija i statistika

Jedan dan sam razmišljao o državama sveta i shvatio da sve zemlje volim apsolutno podjednako. Uključujući i moju. I onda mi nije jasno - Zašto bi svako od nas morao da ima samo jednu zemlju ljubimicu, kad svi možemo da imamo sve zemlje? Mnogo je bolji osećaj kad poseduješ sve nego samo jednu. Biološ...
od Paulinjo
10. Jan 2013., 12:54
 
Forum: Generalno
Tema: Religija i statistika
Odgovora: 34
Pogledano: 17405

Re: Religija i statistika

Nacionalizam je vala loš i na papiru.
Ne vidim nijedan valjan razlog zbog čega bi predstvnik jednog etnosa igde imao prednost nad predstavnikom drugog etnosa.
od Paulinjo
08. Jan 2013., 22:18
 
Forum: Generalno
Tema: Religija i statistika
Odgovora: 34
Pogledano: 17405

Re: Religija i statistika

Po nekoj teoriji... - SSSR se pitao ko će biti na vlasti u tzv ,,Varšavskom paktu'' (Poljska, Rumunija, Čehoslovačka, Mađarska i Bugarska) - Kina se pitala ko će biti na vlasti u Albaniji (To je bila jedina komunistička država Evrope pod Pekingom, a ne pod Moksvom ili samoupravna jer je i Kina moral...
od Paulinjo
14. Dec 2012., 11:13
 
Forum: Generalno
Tema: Religija i statistika
Odgovora: 34
Pogledano: 17405

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Nije mi jasno zašto.
Ukinuo sam profil i na FB i na tviteru.
Na forumima se daleko temeljnije obrađuju teme. Ispisano ostaje dugo i pregledno.
Na društvenim mrežama sve je tako dnevno aktuelno i suviše kratkotrajno da bi imalo neku važnost.
od Paulinjo
27. Nov 2012., 12:18
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15412

Re: Homoseksualnost kao fenomen

To je tačno. Ima svega. Ne znam šta je s onom teorijom da žene više koriste jedn polovinu, a muškarci drugu polovinu mozga. Negde to čuh, pa izgubih iz vida. Jedna od meni najdražih generalizacija apropo polova, a iza koje apsolutno stojim je da muškarac ne može da veruje u horoskop. To nema šanse d...
od Paulinjo
26. Nov 2012., 23:51
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15412

Re: Religija i statistika

Mnogo je definicija komunizma. Ako je mnogo više od ekonomije, onda treba naći nove termine. Meni je potreban termin za nešto što forsira samo javnu svojinu. Onda treba definisati JAVNOSVOJIZAM. Ostalo si manje više u pravu. A Albanija ipak ide meni u prilog. Ona jeste jednonacionalna, ali je uvek b...
od Paulinjo
26. Nov 2012., 23:40
 
Forum: Generalno
Tema: Religija i statistika
Odgovora: 34
Pogledano: 17405

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Neki decimali moraju se skratiti da bismo uopšte vodili sažet dijalog. Reci mi samo (ako želiš) imaš li kćer, sina ili možda oboje? Ako imaš samo 'ćerkicu pa još mirnu kao bubicu koja je još i maza, potpuno mi je jasno zašto ne razumeš oca koji želi povremeno da se odmori. ;) Muška dece su GENERALNO...
od Paulinjo
26. Nov 2012., 23:24
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15412

Re: Goran Skrobonja - Čovek koji je ubio Teslu

Odličan roman. Skrobonja mi je definitivno omiljen domaći pisac. Ipak, što se tiče same teorije o multiverzumu koju obrađuje ovaj ali i mnogi drugi romani, ne mislim da je ispravna. Iako se svaki atom može nalaziti na svakom mestu u svemiru u isto vreme (na osnovu čega je Tesla verovao i u teoriju o...
od Paulinjo
26. Nov 2012., 23:10
 
Forum: Knjige
Tema: Goran Skrobonja - Čovek koji je ubio Teslu
Odgovora: 1
Pogledano: 1941
Sledeća