Pronađeno je 36 rezultata

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Ja te i pitam konkretno kako definišeš svoj konzervativizam. OK, vezan je za politiku, ali te zato i pitam na koji način? Koja to politička opcija u Srbiji, a da je konzervativna (DSS, Dveri?) u svojoj ideologiji ili praksi nema pravoslavlje? Kakve Dveri! Pa to je sklepana replika ZBORA-a Mite Ljot...
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 19:28
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Ako ti smeta to što postoje vrlo jasni kontra-argumenti onome što tvrdiš, to nije "grlatost". Ja na tebe ne vičem, pa da sam "grlat", već ti dajem jasne argumente... posebno kada im suprotstavljaš teorije zavere o revizijama istorije. Činjenice su jasne, a romansirane biografije...
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 17:24
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Ovaj avatar koristim već nekoliko godina na svim forumima, čak i onima gde razmenjujemo G-code! Veruj mi ništa provokativno nema u njegovom postavljanju na ovom forumu. Tu sliku obožavam, majstor je Tissot a inače volim sva umetnička dela sa biblijskim motivima.Vrlo dobro znaš da je Biblija bila naj...
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 16:16
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

To mi je podjednako suludo kao i likovi koji kažu, "Ja nisam vernik, i ne verujem u boga, ali znate, nisam ni ateista". :shock: Izvini, ovo nisam razumeo! PS Hvala što si mi ukazao na moje propuste u pravopisu. Po inerciji imenice pišem velikim slovom. Naravno, to nije opravdanje! Što se ...
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 14:55
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

@Administrator

Nije to sada ni bitno. Ono što misli to je i napisao a mi možemo do sutra da analiziramo markovu literarnu tehniku!
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 13:25
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Nemam ambiciju da budem moderator. Opomena je izlišna pošto ne želim više da polemišem. Ukoliko sam ostao dužan odgovor na neko pitanje rado ću odgovoriti da ne ostanem dužan! Ukoliko nekoga i dalje to zanima, naravno! Da. Mene zanima gde je Marko nekoga " opisao kao imbecila, kretena, idiota ...
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 12:41
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Kad ti budeš bio admin onda ćeš moći da odlučuješ o tome da li je potrebna opomena ili nije. Optužio si čoveka za nešto ružno. Ako je istina, onda moram njega da opomenem. Ako nije istina onda tebe. Prosto. Nemam ambiciju da budem moderator. Opomena je izlišna pošto ne želim više da polemišem. Ukol...
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 11:36
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

stojadinovicp je napisao:
moesiasuperior je napisao:Nejasan mi je "milje" SPC. Šta podrazumevaš pod miljeom? Ja nisam vernik, prema religiji imam krajnje indiferentan i opušten stav
Onda ti je super ta slika na profilu...



To je Tisotova grafika "Hrist na Maslinovoj Gori" i taj motiv je dosta čest u renesansnom slikarstvu.
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 10:00
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Naravno, tu je ponovo i stupidni i beskorisni stav da te ne zanima mišljenje ovoga ili onoga... čekaj, a ti misliš da mene, ili bilo koga ovde zanima mišljenje prolupalih sredovečnih nacionalista, koji sopstvenu nemoć nadomešćuju lupetanjima na forumima? I šta ćeš uopšte onda na forumu ateista? Ima...
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 09:52
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Pošto si me opisao kao imbecila, kretena, idiota istovremeno ističući svoju intelektualnu superiornost, a po svoj prilici ti je to manir , očigledno je da bilo kakav argument ne može da naruši tvoju ideološku iluziju. Ili postavi link i citat ili se smatraj upozorenim zbog laganja! Ostao sam dužan ...
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 09:49
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Ni ja nisam siguran odakle da počnem! Probaću redom. 1. Istorija nije nauka! Mojim naknadnim obzovanjem ću naučiti da istorija nije nauka? Ja ne znam šta ti pokušavaš da postigneš ovakvim nesuvislim izjavama, zaista! Ako postoji "Institut za savremenu istoriju" koji je klasifikovan kao nau...
od moesiasuperior
26. Sep 2012., 23:05
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

MarkoEkmedzic je napisao:Možeš da komentarišeš tekstove iz časopisa slobodno, dokle god si u okviru pravila.


Očigledno da ne mogu, pošto se moj post ne objavljuje već dva dana! Ili sam izašao iz okvira pravila ili je neki tehnički problem, u koji nešto baš ne verujem. :nerazumem:
od moesiasuperior
26. Sep 2012., 13:35
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Slobodane, želiš istorijske činjenice, a ceo post ti obiluje predrasudama i "pretpostavljam da..." Ne vidim o čemu bi da razgovaraš, ako meni spočitavaš mržnju prema SPC, koje zaista nema, a sa druge strane "prozivaš" Bajforda (čiju knjigu nisi pročitao), pretpostavljaš da ima v...
od moesiasuperior
24. Sep 2012., 20:25
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Kada sam ti zamerio prelazak na "Ti", mislio sam na tvoju primedbu da lupetam. Iako je ovo forum i ne poznajemo se lično, smatram malo neumesnim, da ne kažem nepristojnim nekome se obraćati na taj način. Nas dvojica trenutno polemišemo o jednoj veoma konrtaverznoj istorijskoj ličnosti o ko...
od moesiasuperior
24. Sep 2012., 00:27
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Interesantno je da ti očigledno deliš iste vrednosne kriterijume sa antisemitom, štrokavcem i protivnikom svakog napretka, kakav je bio Velimirović. Onaj aplauz sada primeni na sebi, ali tako što ćeš se pljasnuti po glavi, zato što lupetaš... Lupetam? Znači, prešli smo odmah na "Ti"! Dobr...
od moesiasuperior
23. Sep 2012., 19:14
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

I onda se čude kada kažemo da je Velimirović bio jedan štrokav i svakako pogan čovek... Ne znam kakav je bio higijenski režim logoraša u koncetracionom logoru Dachau ali čisto sumnjam da je svakodnevno tuširanje bila praksa. Što se tiče prideva "pogan" ne znam u kom kontekstu ga upotreblj...
od moesiasuperior
23. Sep 2012., 10:35
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044
Prethodni


cron