Žuta štampa i gola istina...

Diskusije vezane za pravoslavlje

Žuta štampa i gola istina...

Postod MarkoEkmedzic » 19. Sep 2012., 20:44

U dnevnom listu "Kurir" je danas izašao tendenciozni članak:

Profesor zabranio đacima da se krste

Nažalost, u pitanju je još jedna u nizu zloupotreba senzacionalističkih medija,pa mi je zadovoljstvo da ovde prenesem izjavu koju je profesor Siniša Vukadinović poslao "Kuriru", a oni je iskasapili, i prilagodili svojim prizemnim potrebama za jeftinim publicitetom.

Izjava dakle glasi:

“U poslednje vreme je postalo popularno da se đaci krste pre odgovaranja ili kad na pun sat čuju crkvena zvona. Nedavno se sa novim đacima prvog razreda ponovila ta situacija da su se krstili tokom redovnog časa kad su se oglasila crkvnena zvona. Na ovu pojavu sam odreagovao tako što sam učenicima skrenuo pažnju da nije primereno da na času ispoljavaju religijska osećanja. Crkva i država su po ustavu odvojene, a škola je državna institucija. Pitao sam ih kako bi reagovali kada bi možda neki učenik musliman hteo u vreme molitve tokom časa da se klanja Alahu. Sloboda veroispovesti je pravo svih građana, ali to ne znači da bilo ko može da upražnjava religijske rituale na redovnom času. Na šta bi časovi ličili kada bi na svaki pun sat kada zazvone zvona ili pre svakog odgovaranja, profesor prekidao predavanja zato što se đaci krste, mole, ili kada bi nehrišćani upražnjavali neke druge religijske rituale? Pored toga što je to ometanje nastave, to je vulgarizacija i banalizacija religije. Nisu ni svi đaci vernici, niti su svi vernici pravoslavci. Pitam se da li bi roditelji reagovali da se neki đak musliman u sred časa klanjao Alahu, a da profesor na to nije reagovao? Onda bi taj isti roditelj zvao novinare i prijavio profesora što je dozvolio da se neko na času klanja Alahu. Roditelj se ni jednog trenutka nije požalio upravi škole nego je odmah zvao Kurir. Pitam se kakve su onda stvarne namere takvog roditelja.
Srdačno,
Siniša Vukadinović, prof.”
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija


Re: Žuta štampa i gola istina...

Postod stojadinovicp » 20. Sep 2012., 08:57

Ovo treba ubaciti u saopštenje...
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka



cron