Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Diskusije vezane za katolicizam

Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Postod Petrovic » 29. Maj 2013., 22:06

Nakon što je papa Franja izjavio da i ateisti mogu i moraju da čine dobro, i da će ih to spasti, kao i da je i sam Isus za učenike prihvatao i nevernike, iz Vatikana stiže ispravka: crkva i dalje veruje da ateisti idu u pakao.

U izjavi u kojoj se sugeriše da je papina primedba pogrešno shvaćena, portparol Vatikana naglašava da crkva veruje da sve spasenje dolazi od Hrista, koji je glava, preko crkve, koja je njegovo telo, što znači da oni koji odbijaju da uđu u crkvu, ili da ostanu u njoj “ne mogu biti spaseni”.

Portparol Vatikana je takođe razjasnio i da doktrina Katoličke crkve smatra da spasenje nije dostupno pripadnicima drugih veroispovesti i drugih hrišćanskih crkava, mada ljudi koji nikada nisu došli u dodir sa hrišćanstvom ipak imaju izvesnu šansu.

“Katolici ne prihvataju stav verskog relativizma, koji smatara da su sve religije iste i podjednako opravdane”, piše on, nakon papinog komentara da će čak i ateisti biti spaseni, koji su ateističke grupacije iznenađeno pozdravile.

Blic
Petrovic
 
Postovi: 111
Pridružio se: 30. Avg 2012., 15:17


Re: Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Postod Tale » 30. Maj 2013., 11:25

Koliko je meni poznato papa je nepogresiv, cemu onda ta ispravka?
Tale
 
Postovi: 97
Pridružio se: 03. Jul 2012., 13:20

Re: Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Postod Element » 02. Jun 2013., 06:19

Božja volja.
Element
 
Postovi: 9
Pridružio se: 06. Maj 2013., 17:11

Re: Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Postod MarkoEkmedzic » 21. Jun 2013., 10:04

Element je napisao:Božja volja.


Ma to je samo naglo buđenje demokratije u okviru RKC ;)

Šalu na stranu, iako se to na Balkanu ne vidi, sekualrizam kao ideja, a u određenoj meri i ateizam kao stav prema verovanju u boga, imaju sve veći zamah u zapadnom svetu. Tradicionalne crkve se batrgaju kako znaju i umeju da to spreče, preduprede, kako god. Otuda i "fino podešavanje" stavova u vezi sa do skoro tabuiziranim pitanjima.

Tako je sada crkvama TE sasvim OK, ali ju je pokrenuo bog... i VP je sasvim OK, samo ga je pokrenuo bog... taj siroti "God of the gaps" tako ipak pokušava da se vrati na scenu, iako mu to jako teško polazi za rukom... onom apstraktnom rukom...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Postod Petrovic » 24. Jun 2013., 11:21

Ateisti su to pozdravili jer je to korak ka promociji načela da je važnije biti dobar/moralan čovek nego biti religiozan pripadnik crkve. Nema to veze sa konceptom pakla i zagrobnog života i ostalim besmislicama.
Petrovic
 
Postovi: 111
Pridružio se: 30. Avg 2012., 15:17

Re: Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Postod Rorsak » 24. Jun 2013., 14:20

Učlanio sam se na forum , eto samo da vidim kako se ponašaju drugi ateisti ,ako to jesu.
Ali očigledno vi se ovde više raspravljate o religiji i Bogu nego o nekim pitanjima koja nisu vezana za bilo koju religiju , mislite da Bog ne postoji , a da je religija (biblija,kuran..) kao neka bajka. Onda je ta vaša rasprava suluda ,to bi bilo kao da pričate o tome "da li će nas napasti Darth Vader i njegova armija" ?!

Zašto mi ne bi pričali o nekim sporednim stvarima ,tipa filmovi, knjige ,muzika ,društvo itd. ? , ili da se organizujemo pa se cujemo preko g+ ili skype-a.. nešto šta ja znam.
I'm not living i'm just killing time...
Korisnikov avatar
Rorsak
 
Postovi: 3
Pridružio se: 10. Jun 2013., 18:56
Lokacija: Čačak

Re: Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Postod MarkoEkmedzic » 27. Jun 2013., 08:17

Rorsak je napisao:Učlanio sam se na forum , eto samo da vidim kako se ponašaju drugi ateisti ,ako to jesu.
Ali očigledno vi se ovde više raspravljate o religiji i Bogu nego o nekim pitanjima koja nisu vezana za bilo koju religiju , mislite da Bog ne postoji , a da je religija (biblija,kuran..) kao neka bajka. Onda je ta vaša rasprava suluda ,to bi bilo kao da pričate o tome "da li će nas napasti Darth Vader i njegova armija" ?!

Zašto mi ne bi pričali o nekim sporednim stvarima ,tipa filmovi, knjige ,muzika ,društvo itd. ? , ili da se organizujemo pa se cujemo preko g+ ili skype-a.. nešto šta ja znam.


Ako si na forumu udruženja građana "Ateisti Srbije", onda je je l' te logično da će se pričati o temama vezanim za ateizam, religiju, sekularno društvo, nauku.

Za "sporedne stvari", siguran sam da ćeš pronaći dovoljno drugih foruma na netu.

Dart Vejder ne postoji i nema svoju versku zajednicu koja je na budžetu Republike Srbije, kao što je to slučaj sa nekim verskim zajednicama i sveštenicima koji i te kako postoje.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Postod Rorsak » 27. Jun 2013., 12:35

MarkoEkmedzic je napisao:Ako si na forumu udruženja građana "Ateisti Srbije", onda je je l' te logično da će se pričati o temama vezanim za ateizam, religiju, sekularno društvo, nauku.

Za "sporedne stvari", siguran sam da ćeš pronaći dovoljno drugih foruma na netu.

Dart Vejder ne postoji i nema svoju versku zajednicu koja je na budžetu Republike Srbije, kao što je to slučaj sa nekim verskim zajednicama i sveštenicima koji i te kako postoje.


Hteo sam da kažem da mene ne interesuje bilo kakva rasprava koja se tiče religije. Al kako god ne želim da se svađam.
Živ bio i Dart Vejder ti pomogao ! :)
I'm not living i'm just killing time...
Korisnikov avatar
Rorsak
 
Postovi: 3
Pridružio se: 10. Jun 2013., 18:56
Lokacija: Čačak

Re: Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Postod MarkoEkmedzic » 28. Jun 2013., 07:58

Rorsak je napisao:Hteo sam da kažem da mene ne interesuje bilo kakva rasprava koja se tiče religije. Al kako god ne želim da se svađam.
Živ bio i Dart Vejder ti pomogao ! :)


Ima tema i koje su okrenute naučnim dostignućima, nisu sve vezane samo za diskutovanja o religiji. Uglavnom postoje i podforumi "Generalno", kao i dovoljan broj tema koje ne moraju da budu mesto diskusija sa vernicima.

Tu možeš verovatno da pronađeš temu na kojoj bi učestvovao, ili možemo da napravimo još neki podforum, ako za to postoji interesovanje.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija



cron