Znaju li se prihodi SPC?

Diskusije vezane za pravoslavlje

Znaju li se prihodi SPC?

Postod MarkoEkmedzic » 29. Jul 2012., 08:57

Vrlo interesantan članak, pre svega zato što je u Srbiji hrabrost (ili ludost?) baviti se kritičkim pristupom poslovanja SPC, a sa druge strane zato što u vremenu opšte krize, treba znati koje to organizacije sasvim lepo posluju i vrlo dobro profitiraju... neoporezovano...

Preporučujem da kupite novine, i pročitate i štampano izdanje!

Godišnji prihodi SPC oko 100 miliona evra

U skladu sa prethodnim, i

Hram pojeo 462 miliona
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija


Re: Znaju li se prihodi SPC?

Postod NoodlyAppendix » 29. Jul 2012., 19:05

Evo, trebalo bi da budu u dovoljno velikoj rezoluciji da su citljive
strana 1

strana 2

U principu, u clanku nista novo. Cak i one stavke koje su nam poznate nisu sve navedene. Navedena je recimo, samo stavka budzeta iz ministarstva vera, dok ministarstvo kulture nije nigde spomenuto (50 miliona za Hilandar), donacije od markica, poklanjanje zemljista, placanje komunalija eparhija iz budzeta nekoliko gradova. O malverzacijama sa Kolubarom, da ne pricamo. Sve je ovo islo na ustrb SVIH poreskih obveznika i sve je bilo nametnuto, bez obzira na versku (ne)pripadnost. Po mom misljenju, stavke u koje spadaju dobrovoljni prilozi (a na koje clanak baca akcenat) i dobrovoljno davanje za sahrane/vencanja/kristenja (s obzirom da ista nisu obavezna) uopste nisu toliko bitne. Dok su one nametnute, nesto za sta bi neko trebalo debelo da odgovara.
Ah, da, tu su i placanje doprinosa za ove :siroma2:-he, plate za veronaucnike, krstaske vojnike, mesta u institutima, RRA.... the list goes on :pise:
Korisnikov avatar
NoodlyAppendix
 
Postovi: 68
Pridružio se: 29. Jun 2012., 01:07

Re: Znaju li se prihodi SPC?

Postod MarkoEkmedzic » 29. Jul 2012., 22:26

Znam... Meni je utisak godine to što se uopšte u nekom javnom glasilu posvete dve strane tim svinjarijama.

P.S. Postavio sam link ka tvojim skenovima na FB grupu, mene je zezao skener
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Znaju li se prihodi SPC?

Postod Tale » 20. Apr 2013., 13:49

Juče dok sam šetao po Nišu prođoh pored Saborne crkve i imah šta videti, mercedes i popa oko njega pa iskristih priliku da snimim neku fotku. Mečka sigurno košta 15 000 evra, na šta oni bacaju pare.

Untitled.jpg
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Tale
 
Postovi: 97
Pridružio se: 03. Jul 2012., 13:20

Re: Znaju li se prihodi SPC?

Postod Tale » 22. Maj 2013., 11:25

Evo još jedne slike, ova je pak sa neta. Na slici je vladika bački Irinej.
503179-vladike-patrijarsija-200513-ras-foto-zoran-ilic22.JPG
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Tale
 
Postovi: 97
Pridružio se: 03. Jul 2012., 13:20

Re: Znaju li se prihodi SPC?

Postod perakojot » 27. Maj 2013., 13:07

POHLEPA: Vladika Grigorije založio crkvu i grob Jovana Dučića za 175.000 evra!

http://www.kurir-info.rs/pohlepa-vladika-grigorije-zalozio-crkvu-i-grob-jovana-ducica-za-175000-evra-clanak-807277
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: Znaju li se prihodi SPC?

Postod Dare » 22. Jul 2013., 05:17

Aham, to je isti onaj vladika koji je rekao da je loše detinjstvo opravdanje da Kačavenda postane pedofil i da ne treba da bude kažnjen, jer se tobože pokajao.

Moralna dubioza u mantiji.
Dare
 



cron