Protesti u crkvama u Beogradu

Akcije i predlozi za akcije udruženja građana "Ateisti Srbije"

Protesti u crkvama u Beogradu

Postod dendzapfc » 21. Avg 2012., 12:33

Da li udruzenje namerava na neki slican,solidaran nacin da pomogne oslobadjanju nevinih Ruskinja i borbi protiv sektaskog poretka? Kod nas u Ceskoj se zakuvava ,a i u Nemackoj. Koji su predlozi da se napravi bar slican protest u crkvi svetlog Save?
Pozdrav za sve ateiste! Revolucija je pocela.
Dendzapfcantitheist
dendzapfc
 
Postovi: 25
Pridružio se: 20. Avg 2012., 14:00


Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod stojadinovicp » 21. Avg 2012., 12:36

nikakvi... nema nas dovoljno i većina bi bil protiv toga (mislim ja) jer ulazimo u njihovu zgradu i mešamo se u njihovu slobodu da praktikuju svoju veru u tom njihovom prostoru...
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod MarkoEkmedzic » 21. Avg 2012., 12:42

Daleko je Srbija od Češke i Nemačke po razmišljanju... ovde takvi akcijaši ne bi ni stigli do suda, spalili bi ih ritualno odmah ispred crkve, na opšte odobravanje sveštenstva i vernog naroda...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod dendzapfc » 21. Avg 2012., 12:53

Nisam bas ni ocekivao da ce se upadati u "njihove" zgrade ,ali bas nikakav protest?
Dendzapfcantitheist
dendzapfc
 
Postovi: 25
Pridružio se: 20. Avg 2012., 14:00

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod dendzapfc » 21. Avg 2012., 12:56

Neki plakati po gradu,neke emisije na lokalnim televizijama,neki performans?
Dendzapfcantitheist
dendzapfc
 
Postovi: 25
Pridružio se: 20. Avg 2012., 14:00

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod perakojot » 21. Avg 2012., 13:03

Nema razloga/potrebe ulaziti u konflikte oko toga. Tesko je delovati bez nekog veceg broja ljudi koji ce to podrzati.
Za sada sam i ja samo za "gandijevski otpor", u smislu ne nasilan. Necemo mi biti nasilni, za "njih" to nemogu da tvrdim.
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod MarkoEkmedzic » 21. Avg 2012., 13:07

Plakati još i može, a na TV nas niko neće pustiti, jer nismo "mainstream" kakav očekuju. Nezavisno novinarstvo u Srbiji je trenutno na vrlo niskim granama. E-novine se batrgaju, sarađujemo sa njima, pa je tu i bilo reakcija.

E-novine

I da spomenem, manji dnevni listovi, poput "Press"-a, objavili su članak o suđenju "Pussy Riot"-u, ali to je manje-više to.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod stojadinovicp » 21. Avg 2012., 13:26

bilo je i plakata i tribina i sad će ih biti još... malo smo se sređivali iznutra...
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod Muramasa » 21. Avg 2012., 14:22

Mi smo ozbiljni ljudi. Ne benavimo se.
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod Nikolic » 27. Avg 2012., 11:25

Peticija za oslobađanje grupe:

Facing 2 years in jail for singing a song criticizing President Putin in a church, a member of Pussy Riot gestured to the court and said in her show-trial's closing statements, "Despite the fact that we are physically here, we are freer than everyone sitting across from us ... We can say anything we want..."

Russia is steadily slipping into the grip of a new autocracy -- clamping down on public protest, allegedly rigging elections, intimidating media, banning gay rights parades for 100 years, and even beating critics like chess master Garry Kasparov. But many Russian citizens remain defiant, and Pussy Riot's eloquent bravery has galvanized the world’s solidarity. Now, our best chance to prove to Putin there is a price to pay for this repression lies with Europe.

The European Parliament is calling for an assets freeze and travel ban on Putin’s powerful inner circle who are accused of multiple crimes. Our community is spread across every corner of the world -- if we can push the Europeans to act, it will not only hit Putin's circle hard, as many bank and have homes in Europe, but also counter his anti-Western propaganda, showing him that the whole world is willing to stand up for a free Russia. Click below to support the sanctions and tell everyone:

http://www.avaaz.org/en/free_pussy_riot ... cb&v=17285
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod MarkoEkmedzic » 27. Avg 2012., 12:43

Džabe im kad je na tron tamo zaseo čovek kome i popovi trče da ljube ruku... potpuno vraćanje u srednji vek... :jesus:
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod NoodlyAppendix » 31. Avg 2012., 16:36

dendzapfc je napisao:Da li udruzenje namerava na neki slican,solidaran nacin da pomogne oslobadjanju nevinih Ruskinja i borbi protiv sektaskog poretka? Kod nas u Ceskoj se zakuvava ,a i u Nemackoj. Koji su predlozi da se napravi bar slican protest u crkvi svetlog Save?
Pozdrav za sve ateiste! Revolucija je pocela.

Vidi Dendza vaskrso! :shock: :D
Ziv nam bio!
Korisnikov avatar
NoodlyAppendix
 
Postovi: 68
Pridružio se: 29. Jun 2012., 01:07

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod Sandalfon » 28. Sep 2012., 07:52

Nemate temu na kojoj se mogu predstaviti novi članovi.
Ja sam Sandalfon, jedan od anđela koji su se hteli pobuniti protiv Boga ali ga je Samael preduhitrio.
Ja ću žestoko da kritikujem vašu organizaciju zato što je besmislena, zasnovana na netoleranciji, finansirana od ko zna kojih para i usmerena isključivo protiv Srpske pravoslavne crkve.
Neću nikoga da vređam, ponašaću se u skladu sa pravilima ovog foruma, a od zavisnosti od toga da li ću biti banovan ili ne zavisi koliko je vaša 'ogranizacija' (ne)tolerantna.

A da ne bude prvo pa spam: pustite crkve na miru, besmisleni napadi na verske objekte su teška kontraprodukcija. Ateisti su u ubedljivo najboljem položaju u društvu i državi uopšte i ja kao ateista se stidim što postoji vaša organizacija koja tobože štiti moja tobože ugrožena prava. Pa ja sam diplomirao matematiku sa 10 bavim se isključivo naukom i samo naukom ne pada mi na pamet da se krstim ili odem u crkvu ali kada sam čuo da postoji vaša organizacija koja podnosi imbecilne tužbe zasnovane na širenju netolerancije, nezadovoljsva i mržnje postideo sam se! Nemojte molim vas da me vi štitite pustite me da budem normalni ateista koji prihvata da ima ljudi koji žele ići u crkvu i prihvataju crkveno učenje i veruju u Boga i želi da i dalje ima te ljude za dobre komšije i prijatelje.
Sandalfon
 
Postovi: 3
Pridružio se: 28. Sep 2012., 07:38

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod MarkoEkmedzic » 29. Sep 2012., 18:00

Sandalfon je napisao:Nemate temu na kojoj se mogu predstaviti novi članovi.
Ja sam Sandalfon, jedan od anđela koji su se hteli pobuniti protiv Boga ali ga je Samael preduhitrio.


Zaista očekuješ da te shvatimo ozbiljno? :shock:

Sandalfon je napisao:Ja ću žestoko da kritikujem vašu organizaciju zato što je besmislena, zasnovana na netoleranciji, finansirana od ko zna kojih para i usmerena isključivo protiv Srpske pravoslavne crkve.


Ljudi koji su u Udruženju smatraju da je takvo okupljanje smisleno. Da nije tako, ne bi se okupili.

Netolerancija? :shock:

Deder pojasni...

Finansiramo se od članarine.

SPC je najveća verska zajednica u Srbiji, i logično je da prema njoj imamo najviše zamerki. Kritikujemo i druge organizacije, zavisno od njihovog uticaja na društvena dešavanja.

Sandalfon je napisao:Neću nikoga da vređam, ponašaću se u skladu sa pravilima ovog foruma, a od zavisnosti od toga da li ću biti banovan ili ne zavisi koliko je vaša 'ogranizacija' (ne)tolerantna.


Naprotiv, samo zavisno od toga koliko se pridržavaš pravila foruma, zavisi i to da li ćeš biti banovan.

Sandalfon je napisao:A da ne bude prvo pa spam: pustite crkve na miru, besmisleni napadi na verske objekte su teška kontraprodukcija. Ateisti su u ubedljivo najboljem položaju u društvu i državi uopšte i ja kao ateista se stidim što postoji vaša organizacija koja tobože štiti moja tobože ugrožena prava. Pa ja sam diplomirao matematiku sa 10 bavim se isključivo naukom i samo naukom ne pada mi na pamet da se krstim ili odem u crkvu ali kada sam čuo da postoji vaša organizacija koja podnosi imbecilne tužbe zasnovane na širenju netolerancije, nezadovoljsva i mržnje postideo sam se! Nemojte molim vas da me vi štitite pustite me da budem normalni ateista koji prihvata da ima ljudi koji žele ići u crkvu i prihvataju crkveno učenje i veruju u Boga i želi da i dalje ima te ljude za dobre komšije i prijatelje.


Ako si ti ateista... prvo, ne laži, niko od nas ne napada verske objekte, to je gnusna laž. Mi kritikujemo upliv crkve u državne poslove, a napadima na objekte se bave terorističke organizacije, i klerofašisti, poput čuvene akcije "Kosovo za patike".

I mi se stidimo što se takvi izjašnjavaju kao ateisti, mada mi deluješ zaista kao spamer.

To što si diplomirao matematiku nije garancija da razmišljaš racionalno. Preporučujem članak, u kome se jasno može videti da formalno obrazovanje ne znači mnogo, ako ne postoji suštinska inteligencija.

"Imbecilne tužbe"? Rekao si da nisi došao da vređaš? Interesantan početak...

Tebe niko ne štiti pojedinačno, ali ako principi sekularnog društva pomognu i tebi da izađeš iz čaure u kojoj se nalaziš, možda smo nešto postigli.

Hoćeš da kažeš da smo mi nenormalni ateisti? Šta je normalni, a šta nenormalni ateista? Svi mi prihvatamo da ima ljudi koji žele ići u crkvu i prihvataju crkveno učenje i veruju u boga. Ti ljudi su zaista i naše dobre komšije, rođaci i prijatelji.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod Sandalfon » 01. Okt 2012., 08:47

MarkoEkmedzic je napisao:Netolerancija? :shock:
Deder pojasni...

Da pojasnim? Pa jedino još da nacrtam! Tema se zove 'Protesti u crkvama u Beogradu' u kojoj se poziva na upade u verske objekte i time indirektno širi netolerancija prema vernicima koji smatraju crkve za ajde da se tako izrazim mesta u kojima pronalaze svoj duševni mir. I ovo pišem naravno ne zbog tebe kome je itekako sve jasno nego zbog nekog koji zaluta na ovaj forum.
Finansiramo se od članarine.

:lol: vidim i da imate smisao za humor međutim ovo bi i zaista bilo smešno da je deo neke humorističke serije tipa top lista nadrealista, međutim vi ste zaista podneli tužbu i time izazvali gnev i onako dovoljno sluđenih ljudi koji uglavnom nastoje da prežive u modernom vremenu narastajuće tehnokratije
SPC je najveća verska zajednica u Srbiji, i logično je da prema njoj imamo najviše zamerki. Kritikujemo i druge organizacije, zavisno od njihovog uticaja na društvena dešavanja.

Kritika? Zamerke? Pozivate na linč kao inkvizitori i borite se protiv veštica! Pokušavate da od reči ateizam napravite novu dogmu, novu stranku, novu religiju. Zašto se ne borite protiv pravih opasnosti za čoveka, društvo i čovečanstvo? Na brodu koji tone vi perete prozore jer su prljavi. Jasno je meni da želite nekako da se uhljebite na mufte u ovom sveopštem ludilu. Ali problem je što to radite nanošeći štetu svojim delovanjem i to radite svesno.
Naprotiv, samo zavisno od toga koliko se pridržavaš pravila foruma, zavisi i to da li ćeš biti banovan.

Nemam ograničenja sujete da pohvalim ovaj gest. Samo još jednom upozoravam: imate posla sa malo tvrđim orahom koji ćete slomiti samo zato što nema vremena da se bakće sa vama jer ja se za razliku od vas lezilebovića zaista bavim naukom.
Sandalfon je napisao:A da ne bude prvo pa spam: pustite crkve na miru, besmisleni napadi na verske objekte su teška kontraprodukcija. Ateisti su u ubedljivo najboljem položaju u društvu i državi uopšte i ja kao ateista se stidim što postoji vaša organizacija koja tobože štiti moja tobože ugrožena prava. Pa ja sam diplomirao matematiku sa 10 bavim se isključivo naukom i samo naukom ne pada mi na pamet da se krstim ili odem u crkvu ali kada sam čuo da postoji vaša organizacija koja podnosi imbecilne tužbe zasnovane na širenju netolerancije, nezadovoljsva i mržnje postideo sam se! Nemojte molim vas da me vi štitite pustite me da budem normalni ateista koji prihvata da ima ljudi koji žele ići u crkvu i prihvataju crkveno učenje i veruju u Boga i želi da i dalje ima te ljude za dobre komšije i prijatelje.

Ako si ti ateista... prvo, ne laži, niko od nas ne napada verske objekte, to je gnusna laž. Mi kritikujemo upliv crkve u državne poslove, a napadima na objekte se bave terorističke organizacije, i klerofašisti, poput čuvene akcije "Kosovo za patike".

Ne napada, ali poziva na napad, a to je već agresija, netolerancija i širenje mržnje. Pročitaj još jednom naslov ove teme i prvih 10 komentara na temu. Stekao sam dojam da spremate masovno paljenje crkava po Srbiji, ali eto 'još nismo dovoljno zreli'.
I mi se stidimo što se takvi izjašnjavaju kao ateisti, mada mi deluješ zaista kao spamer.

Ograničen svojom dogmom naravno da ne znaš razlikovati spamera od ozbiljnog kritičara i sagovornika. Izjašnjavanje kao ateista? Pa to je ono što mene ateistu boli što su si neki ljudi dali za pravo da od reči ateizam naprave novu političku stranku u koju se potrebno registrovati. Ateista je slobodan čovek širokih shvatanja koji otvoreno na osnovu naučnih istraživanja u kojima njegova supruga aktivno učestvuje može reći da je GMO štetna za čovečanstvo (a vi ne smete jer vam finansijeri ne dozvoljavaju), koji je mogao pre par godina reći pouzdano da je vakcina protiv ptičjeg gripa obična podvala (a organizacije kao što je vaša sve se bojim), koji shvata da je čoveku kao jedinki a i društvu kao celini potrebna religija i neki bog i to ne zato što je čovek primitivan i glup, već zato što mnogi ljudi imaju takvu psihološku strukturu i moduliranost ličnosti. Ateizam nije dogma a vi to pokušavate da napravite i zbog vas se stidim što sam ateista. Moraću da pronađem neki drugi termin nadam se da ima neki sinonim.
To što si diplomirao matematiku nije garancija da razmišljaš racionalno. Preporučujem članak, u kome se jasno može videti da formalno obrazovanje ne znači mnogo, ako ne postoji suštinska inteligencija.

Pa da, članak iz peščanika, što me to čudi? Racionalno razmišljaju samo slobodni ljudi lišeni bilo kakvih ograničenja.
Vaša organizacija je nova u nizu koja definiše racionalne i pametne ljude u skladu sa tim da li podržavaju organizaciju ili ne. Nije važno tu ni formalno obrazovanje, ni broj objavljenih naučnih radova, važi deviza 'ili si sa nama pa si lep pametan i perspektivan' ili si protiv nas, znači 'ružan primitivan glup i zaostao'. Opet ponavljam, to ne bi bio nikakav problem, danas raznih prevaranata i hoštaplera ima koliko hoćeš, da vi ne nanosite štetu društvu i dodatno sluđujete i onako dovoljno sluđene ljude.
"Imbecilne tužbe"? Rekao si da nisi došao da vređaš? Interesantan početak...

Pa ne kažem da ste vi imbecili, već je tužba kontraproduktivna, zasnovana na širenju netolerancije, jednom rečju imbecilna.
Tebe niko ne štiti pojedinačno, ali ako principi sekularnog društva pomognu i tebi da izađeš iz čaure u kojoj se nalaziš, možda smo nešto postigli.

Nemojte molim vas samo vi da me vadite iz čaure. Hvala, stvarno ne treba. Eto računajte kao da ste me izvadili iz nje.
Hoćeš da kažeš da smo mi nenormalni ateisti? Šta je normalni, a šta nenormalni ateista? Svi mi prihvatamo da ima ljudi koji žele ići u crkvu i prihvataju crkveno učenje i veruju u boga. Ti ljudi su zaista i naše dobre komšije, rođaci i prijatelji.

Vi niste ateisti. Da li neko iz vaše organizacije veruje u Boga ili ne nema nikakav značaj. Vi ste plaćeni ljudi koji imaju zadatak da napadaju Srpsku pravoslavnu crkvu stvarajući od ateizma nekakvu novu dogmu ili ako tako želiš političku stranku a ateizam to nije i ne sme nikada da bude.
Sandalfon
 
Postovi: 3
Pridružio se: 28. Sep 2012., 07:38

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod dendzapfc » 02. Okt 2012., 13:51

Pozdrav iz Moskve za sve ateiste i antiteiste. Juce sam bio ispred suda na protestu i bilo je zanimljivo. Poslacu vam fotke i filmice. Písem sa mob. tako da ču sad bití kratak.
Dendzapfcantitheist
dendzapfc
 
Postovi: 25
Pridružio se: 20. Avg 2012., 14:00

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod MarkoEkmedzic » 02. Okt 2012., 14:24

Sandalfon je napisao:Da pojasnim? Pa jedino još da nacrtam! Tema se zove 'Protesti u crkvama u Beogradu' u kojoj se poziva na upade u verske objekte i time indirektno širi netolerancija prema vernicima koji smatraju crkve za ajde da se tako izrazim mesta u kojima pronalaze svoj duševni mir. I ovo pišem naravno ne zbog tebe kome je itekako sve jasno nego zbog nekog koji zaluta na ovaj forum.


Ne laži, čovek je postavio pitanje da li ćemo i mi na sličan način kao članice "Pussy Riot" da iskažemo protest protiv klerofašizacije društva.

Sandalfon je napisao: :lol: vidim i da imate smisao za humor međutim ovo bi i zaista bilo smešno da je deo neke humorističke serije tipa top lista nadrealista, međutim vi ste zaista podneli tužbu i time izazvali gnev i onako dovoljno sluđenih ljudi koji uglavnom nastoje da prežive u modernom vremenu narastajuće tehnokratije


Kakve veze ima to što smo naravno zaista podneli žalbu Ustavnom sudu sa činjenicom da se finansiramo iz članarine?

Sandalfon je napisao:Kritika? Zamerke? Pozivate na linč kao inkvizitori i borite se protiv veštica! Pokušavate da od reči ateizam napravite novu dogmu, novu stranku, novu religiju. Zašto se ne borite protiv pravih opasnosti za čoveka, društvo i čovečanstvo? Na brodu koji tone vi perete prozore jer su prljavi. Jasno je meni da želite nekako da se uhljebite na mufte u ovom sveopštem ludilu. Ali problem je što to radite nanošeći štetu svojim delovanjem i to radite svesno.


Šta odgovoriti posle ovoliko nebuloza... ponovo lažeš, jer nigde nema poziva za linč.

Ako citatom ne dokažeš da UAS poziva na linč, bićeš naravno banovan, jer niko nije dužan da trpi lažove koji lupetaju budalaštine.

Ovo o uhlebljenju takođe moraš da pojasniš, inače ostaješ samo bedni lažov.

Sandalfon je napisao:Nemam ograničenja sujete da pohvalim ovaj gest. Samo još jednom upozoravam: imate posla sa malo tvrđim orahom koji ćete slomiti samo zato što nema vremena da se bakće sa vama jer ja se za razliku od vas lezilebovića zaista bavim naukom.


Tvrd orah? Ne, za sada si samo ostavio utisak sujetnog idiota.

Sandalfon je napisao:Ne napada, ali poziva na napad, a to je već agresija, netolerancija i širenje mržnje. Pročitaj još jednom naslov ove teme i prvih 10 komentara na temu. Stekao sam dojam da spremate masovno paljenje crkava po Srbiji, ali eto 'još nismo dovoljno zreli'.


Dejane, utisci koje si "stekao" su odraz tvojih mentalnih ograničenja, ništa više.

Sandalfon je napisao:Ograničen svojom dogmom naravno da ne znaš razlikovati spamera od ozbiljnog kritičara i sagovornika. Izjašnjavanje kao ateista? Pa to je ono što mene ateistu boli što su si neki ljudi dali za pravo da od reči ateizam naprave novu političku stranku u koju se potrebno registrovati. Ateista je slobodan čovek širokih shvatanja koji otvoreno na osnovu naučnih istraživanja u kojima njegova supruga aktivno učestvuje može reći da je GMO štetna za čovečanstvo (a vi ne smete jer vam finansijeri ne dozvoljavaju), koji je mogao pre par godina reći pouzdano da je vakcina protiv ptičjeg gripa obična podvala (a organizacije kao što je vaša sve se bojim), koji shvata da je čoveku kao jedinki a i društvu kao celini potrebna religija i neki bog i to ne zato što je čovek primitivan i glup, već zato što mnogi ljudi imaju takvu psihološku strukturu i moduliranost ličnosti. Ateizam nije dogma a vi to pokušavate da napravite i zbog vas se stidim što sam ateista. Moraću da pronađem neki drugi termin nadam se da ima neki sinonim.


I nastavljaš da lupetaš... ti si očigledno "naučnik" taman koliko i Miroljub Petrović ili Jovan Deretić... a pride otkrivaš i "teorije zavere"... produktivno, nema šta.

I dalje ni jednog dokaza o finansijerima... Belojeviću, da tebe možda ne finansira SPC da nas troluješ? :)

Sandalfon je napisao:Pa da, članak iz peščanika, što me to čudi? Racionalno razmišljaju samo slobodni ljudi lišeni bilo kakvih ograničenja.
Vaša organizacija je nova u nizu koja definiše racionalne i pametne ljude u skladu sa tim da li podržavaju organizaciju ili ne. Nije važno tu ni formalno obrazovanje, ni broj objavljenih naučnih radova, važi deviza 'ili si sa nama pa si lep pametan i perspektivan' ili si protiv nas, znači 'ružan primitivan glup i zaostao'. Opet ponavljam, to ne bi bio nikakav problem, danas raznih prevaranata i hoštaplera ima koliko hoćeš, da vi ne nanosite štetu društvu i dodatno sluđujete i onako dovoljno sluđene ljude.


Tebi očigledno ne treba pomoć da bi bio sluđen... :shock:

Sandalfon je napisao:Pa ne kažem da ste vi imbecili, već je tužba kontraproduktivna, zasnovana na širenju netolerancije, jednom rečju imbecilna.


Da... vidim tvoju "logiku"... kada te neko diskriminiše, a ti se protiv toga žališ, zapravo si netolerantan... i ti sebe zoveš naučnikom? :shock:

Sandalfon je napisao:Nemojte molim vas samo vi da me vadite iz čaure. Hvala, stvarno ne treba. Eto računajte kao da ste me izvadili iz nje.


Evo, računaj da ne želimo da pogoršavamo tvoje stanje...

Sandalfon je napisao:Vi niste ateisti. Da li neko iz vaše organizacije veruje u Boga ili ne nema nikakav značaj. Vi ste plaćeni ljudi koji imaju zadatak da napadaju Srpsku pravoslavnu crkvu stvarajući od ateizma nekakvu novu dogmu ili ako tako želiš političku stranku a ateizam to nije i ne sme nikada da bude.


Dokle ćeš da lupaš gluposti, bez i jedne trunke dokaza... Belojeviću, to nije naučni pristup... ah da, da bi znao šta je naučni pristup, morao bi da budeš naučnik, a ne šarlatan i trol...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod perakojot » 02. Okt 2012., 14:37

Glasam za ban. Ovo je nevidjena glupost sto pise.
Mesa babe i zabe.
Ne zna logiku.
Ne zna da kriticki razmislja, rasudjuje i zakljucuje.
Ne zna da postuje sagovornika.
...
Od ovakve osobe se nista ne moze nauciti. A smor je i da se cita i da mu se nesto objasnajva..
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod MarkoEkmedzic » 02. Okt 2012., 14:42

Hteo bih samo da odgovori ko nas to finansira, pa da zaključimo slučaj :D
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Postod Nikolic » 02. Okt 2012., 14:43

Ban, normalno. Ne verujem da je moguća racionalna diskusija sa nekim ko je (sa suprugom) prihvatio toliko teorija zavere.
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Sledeća