Smeju li pravoslavci da idu na more?

Diskusije vezane za pravoslavlje

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Postod moesiasuperior » 29. Sep 2012., 09:12

MarkoEkmedzic je napisao:Ženi je potrebna stručna pomoć, a naš nakaradni zdravstvaeni sistem je takav da je ne može dobiti dok ne naudi fizički sebi, ili svojoj okolini.


Znam da to nije za smejanje ali nisam mogao da se uzdržim! Mada je lucidna i kreativna u tim svojim konstrukcijama!
Inspired by Nature, Based on Reason. The Journey, Not the Destination.
Korisnikov avatar
moesiasuperior
 
Postovi: 36
Pridružio se: 23. Sep 2012., 01:32
Lokacija: Novi Beograd


Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Postod Nikolic » 29. Sep 2012., 09:54

moesiasuperior je napisao:
Nikolic je napisao:
moesiasuperior je napisao:Iako ste ateista...

Nisam. Antiteista sam 8-)

Pa zar to nije isto?

Definicije sa (bivšeg) sajta popis2011.com:

RELIGIOZAN: Veruje u boga ili nešto, ali ne pripada ni jednoj ustanovljenoj religiji.

PRAVOSLAVAC, KATOLIK, MUSLIMAN…: Pripadnik postojeće religije.

PAGAN: Veruje u više bogova i ne pokušava nikoga da preokrene i ubedi u svoja verovanja.

NERELIGIOZAN: Ne veruje u jednog ili više bogova.

ATEISTA: Ne veruje u jednog ili više bogova.

ANTI-TEISTA: Ne veruje u jednog ili više bogova i aktivno se bori protiv religije/teizma. Obično se odnosi na direktnu opoziciju organizovanoj religiji ili verovanju u bilo kakve bogove.

AGNOSTIK: Osoba koja ne zna da li bog postoji. Nema nikakve veze sa verovanjem, što znači da i teisti i ateisti ujedno mogu da se izjašnjavaju kao agnostici. Postoji pokušaj da se agnostik postavi kao "nešto izmedju vernika i ateiste" što je apsolutno nelogično. Od agnostika često možete čuti famoznu rečenicu "Ne verujem u boga ali nisam ateista" što bukvalno znači "Ateista sam ali nisam ateista". A to je, priznaćete, zaista smešno.
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Postod stojadinovicp » 29. Sep 2012., 09:59

Nikolic je napisao:Definicije sa (bivšeg) sajta popis2011.com:
živ je popis2011...

Značenja reči
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Prethodni


cron