Ziveti kao ateista u Srbiji

Diskusije o religiji za koje još uvek nema odvojene kategorije ispod

Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Postod MarkoEkmedzic » 04. Sep 2012., 09:16

Verovatno misli na trenutak kada će ljudi napokon uspeti da se reše nepotrebnog balasta religija, i kada ostale religije prirodno odumru.

Jedini preostali vernik će ostati neki zaostali beduin, koji će onda slavodobitno reći "Da, pobedili smo! Sada nas je definitivno najviše!", da bi sledećeg trenutka pandrknuo...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija


Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Postod perakojot » 04. Sep 2012., 13:32

Interesantna asocijacija na taj "kraj" je Adamsom "Restoran na kraju svemira".
Da zakazemo tamo taj pref? :)
Uzgred budi receno, topla preporuka za sve ljubitelje dobre knjige je Daglas Adams i njegov opus,
koji pocinje cuvenim Vodicem kroz glaksiju za autostopere.
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Postod Nevernik » 04. Sep 2012., 14:38

Mislim da je najpametnije procenti situaciju, što se tiče rasprava o veri ili neverovanju. Jednostanvo iz mog iskustva teško je "ubediti" vernike u racionalen sumnje u tu bajku. Oni jednostanvo to neće da prihvati ili kažu: neću da čitam/gledam/slušam TO "SMEĆE" za nešto što poziva na zdrav razum i sumnju!" Ali takođe ne pristajem ni na to snishodljivo: pa dobro, ti imaš svoje mišljenje. Uvek kažem: za mene to je nedokahzan glupost i ne terajte me samo da dokazujem ja da boga nema, jer to što ne mogu dokazati da ga nema je logička greška, ako to mislite, da znači da ga ima. VELIKA GREŠKA.

Medjutim najčešće izbegavam rasprave. Najgore je na njihove praznik sa :"Hrisot se rodi" i "Hristost vaskrese(ili vas-krese)..onda obično kažem: srećan vam praznik vaš, ja to ne slavim i ne poštujem. Malo duži odgovor ali..tad au stvari i najčešće dolazi do rasprava. Ja u kući imam roditelje koje poštujem jer su mi pružili pristojan život pa i više od toga iako su skromnog obrazovanja i opšte kulture i dokaz sam da sredina ne utiče presudno. ako si dovoljno inteligentan i radoznao imaš razne izvore informacija, samo treba znati gde da "pokucaš"..Ja mislim da sam znao. ali većina ljudi nije. I ono što primećujem to su oni ne vernici nego "tradicionalisti" u smislu: moji su bili hriđšćani i pravoslavci pa sam i ja" ili opravdanaj za slave:"Nije da baš verujem ali to je prilika da se okupimo..tralala,..kad bi se inače videli....bla, bla.." zatim tu su i "bogobojažljivi" u stilu:"bolje da verujem pa ako ima boga ne gubim ništa.Ako nema isto mi je" to su "račundžije" ili oportunisti. Pravih vernika koji u postu ne poste samo hranom nego i seksom i "grešnim mislima" je jako, jako malo...Uglavnom su ovde pozeri i to "OPASNI" pozeri, netolerantni, nasilni..ma fašistioidni i to je to.

Kao što rekoh ako me pitaju ja kažem i procenim ko je "sa druge strane". Ako je neobrazovan čovek njemu ne mogu da izlažem evoluciju, starost zemlje i slično..Ako je oportunista tu tek ne vredi, to je bezobrazluk i koristoljublje. A što neko ima više "znanja" to više veruje u apsurd od prostih ljudi čak je i veći apologeta,
A biti različit od drugih u manjini, to znam kako je od malena. Nije lak "nositi taj krst" :lol: ali je i to bolje, ne uklapati se i "trpeti posledice", pa čak i materijalne, ja sam bar takav nego da se gadim samom sebi. Nisam neki materijalista pa mi i ne pada teško.
Nevernik
 
Postovi: 23
Pridružio se: 02. Sep 2012., 13:56

Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Postod stojadinovicp » 04. Sep 2012., 22:24

perakojot je napisao:Da zakazemo tamo taj pref? :)
Obavezno!!! :bravo:

a do tada, pravac prefko :banana:

disclaimer: prefko je moj sajt :mrgreen:
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Postod Esther » 07. Sep 2012., 06:13

ubuntu je napisao:
Nije to sekta i nije tiranska, što ti mrzis Islam to je tvoja stvar... Islam ce na kraju pobjediti, usput to je religija koja se najbrze siri, najvise napadana religija, a tako puno u porastu, zanimljivo.


Jedino sto se siri u civilizovanom svetu je nereligioznost, a sta se siri po nerazvijenim mestima, za sada nije vazno, jer takvi nerazvijeni i intelektualno i u svakom drugom smislu predstavljate sve manju i manju pretnju tehnoloski razvijenoj civilizaciji, jer mozete samo nize da padate, a nemate nacina da uhvatite korak, let alone parirate.

Jedino se bojim da zbog vase agresivnosti i konstantnog ispoljavanja nasilja, bezobrazluka i bahatosti, ne dodje do reakcije medju stanovnistvom u cije zemlje dodjete da sisate budzet, a necete da se integrisete, civilizujete i radite, a kojima je njihova sloboda daleko ispred vase religije, za koju im: a) puca Q, b) gade je se.
Korisnikov avatar
Esther
 
Postovi: 36
Pridružio se: 08. Jul 2012., 08:23

Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Postod Armaggedon89 » 26. Sep 2012., 19:12

ubuntu je napisao:Nije to sekta i nije tiranska, što ti mrzis Islam to je tvoja stvar... Islam ce na kraju pobjediti, usput to je religija koja se najbrze siri, najvise napadana religija, a tako puno u porastu, zanimljivo.


1. Po definiciji sekte, zaista nije sekta, ali se većina Islamista ponaša kao da jeste.

2. Nije tiranska? Bogami, žene koje jedva da imaju prava, one burke i džakovi preko lica/tela, svima poznato ponašanje Islamista... Ne bi se reklo da nije tiranska.

3. Najbrže i najviše se širi ateizam, što može samo da znači napredak u ljudskom mozgu. Mogućnost, umeće i volja da se odupre uzdama vera i religija. Evolucija na delu.
Slika
Armaggedon89
 
Postovi: 18
Pridružio se: 26. Sep 2012., 14:01
Lokacija: Nis, Srbija

Prethodni


cron