Razdvajanje kontinenata

:piccard:

Moderator: Muramasa


Razdvajanje kontinenata

Postod clanforuma » 25. Dec 2014., 03:04

Ne znam da li se ova tema vec provukla kroz forum, ako jeste i ako je zavrsena diskusija na tu temu, link molicu.

Ako nije, evo pitanja:

U Bibliji se pominje jedan veliki kontinent koji je razdvojen na sve danasnje. Daa se kontinenti savrseno ne uklapaju, odnosno da isto nije dokazano naucno, ne bi bilo cudno.
Ovako ostaju dve dve opcije; to je slucajno napisano u BIbliji, pa je nekog jako ukenjalo ili je Biblija jednostavno tacna.

Sta je prosecni ateisticki odgovor na ovo?

P.S. pre nego pocnete da me etiketirate, nisam ni kreacionista niti ateista, samo neko za bezbroj pitanja.
clanforuma
 
Postovi: 4
Pridružio se: 25. Dec 2014., 02:57


Re: Razdvajanje kontinenata

Postod stojadinovicp » 06. Jan 2015., 16:37

clanforuma je napisao:Sta je prosecni ateisticki odgovor na ovo?
Glupo pitanje.

Ne postoji "ateistički odgovor" na bilo šta. Ateizam je samo odbijanje nedokazane tvrdnje da postoji nekakav bog. Ništa više!

Prema tome, nema ateističkih odgovora na bilo šta osim na to da li postoji bilo kakav dokaz da bog postoji, pri čemu je tu odgovor ne.

A gde to u bibliji piše da je postojao jedan kontinent i da se razdvojio na sve današnje? :blind:
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Razdvajanje kontinenata

Postod clanforuma » 12. Jan 2015., 22:32

Na dva mesta zapravo, kad procitas istu, znaces.

Znaci, nema niko pojma o nauci, jednostavno sve odbijate da komentarisete? Kul.. :)
clanforuma
 
Postovi: 4
Pridružio se: 25. Dec 2014., 02:57

Re: Razdvajanje kontinenata

Postod stojadinovicp » 13. Jan 2015., 10:05

Takvim tonom i klinaökim nevaspitanim bezobraznim provociranjem ćeš samo biti ekspresno banovan.

Niko ovde nije dužan da gubi vreme na tvoju zatucanost i neobrazovanje.

Te fore "ima u bibliji, pročitaj" ostavi za crkvu. Ovde su ljudi obavezni da odgovore na direktno pitanje a ne da ga na takava jadan i nevaspitan način izbegavaju i još da se prepotentno prave pametni, a nisu, i zahtevaju od sagovornika da gubi vreme na debilno glupe i predugačke knjige.

Ili odgovori gde tačno u tom sranju od knjige to piše ili ćeš biti banovan zbog nepoštovanja pravila ovog foruma i civilizovane komunikacije.

I ne skreći više sa teme.
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Razdvajanje kontinenata

Postod clanforuma » 13. Jan 2015., 11:52

Ne razumem cemu uzrujanost...
Zanima me jedna stvar samo, a vrlo rado cu nakon toga dati direktan navod iz Biblije; Sta ce biti ako ti pokazem navode? Da li ces reci da je to zaista nesto fascinantno, da li ces mozda posumnjati da je Biblija stvarno Bozija rec, ili ces nastaviti sa, kako ti rece, klinackim komentarima?

Vrlo rado bih kuckao ovde sa tobom samo naucnom terminologijom i u domenu ozbiljne rasprave, ali kad cujem to 'ja ne moram nista da dokazujem, ali znam sve' i 'bices banovan ako nastavis da posavljas nezgodna pitanja', onda nema tu leba..Ako ti je najlakse da ne odgovaras na pitanja i da si glavni u selu medju svojim botovima na forumu, banuj me.
clanforuma
 
Postovi: 4
Pridružio se: 25. Dec 2014., 02:57

Re: Razdvajanje kontinenata

Postod stojadinovicp » 13. Jan 2015., 12:05

Uzrujanost je zbog bezobraznog provociranja, skretanja sa teme i izbegavanja odgovora koje je više nego relevantno za temu koju si potegao.

I opet provociraš sa tim "klinačkim komentarima"! Više te neću upozoravati.

A sada već prelazimo i na otvoreno LAGANJE. KO je i GDE rekao ovu glupost "ja ne moram nista da dokazujem, ali znam sve"???

ISTO važi i za ovu GLUPOST: "bices banovan ako nastavis da posavljas nezgodna pitanja"???

Ti ne postavljaš uopšte nezgodna već katastrofalno GLUPA pitanja, a banovan ćeš biti upravo zbog takvog bezobrazluka, laganja i provociranja!

Hoću da vidim te famozne citate iz biblije jer ne verujem da postoje. A tvoje izbegavanje da ih izneseš samo dokazuje da sam u pravu.
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Razdvajanje kontinenata

Postod clanforuma » 13. Jan 2015., 13:11

"Prema tome, nema ateističkih odgovora na bilo šta osim na to da li postoji bilo kakav dokaz da bog postoji, pri čemu je tu odgovor ne."

Dakle, kad neko ponudi bilo sta u prilog stvaranje, ti ces samo reci "ne"? Je li to fora?

Ponudio sam jednu stvar upravo, a to je razdvajanje kontinenata. Mozda ne znaci uopste da je Biblija validan dokument, vec da je neko tamo, nekad znao za razdvajanje kontinenata, a stvarno sam iznenadjen da neko ima prava da kaze za sebe da je ateista tako lako, a da nije cuo za ovo.

Nastavi da izbegavas odgovore na pitanja, ali me prosto zanima - sta ce promeniti to ako ti pokazem da u Bibliji zaista postoji recenica kojom se kaze da je Bog razdvojio veliko tlo na kontinente. Ocigledno da te dobro tangira pomisao da je tako nesto zapisano i ovo mi je jako bitno.

Evo predji preko svih "klinackih komentara" i demagogije, odgovori mi na ovo, pa cemo dalje.
clanforuma
 
Postovi: 4
Pridružio se: 25. Dec 2014., 02:57

Re: Razdvajanje kontinenata

Postod stojadinovicp » 13. Jan 2015., 13:25

U bibliji se ne pominje razdvajanje kontinenata.

Kada bi se u bibliji to pominjalo onda bismo mogli o tome da pričamo.

DA BISMO o tome pričali moram da vidim ŠTA TAČNO piše da bih mogao BILO ŠTA o tome da kažem!

Ja NE izbegavam tvoja pitanja, već ti izbegavaš moja. Zato što NISI došao da diskutuješ, došao si da PROVOCIRAŠ i zajebavaš.

I zato što ZNAŠ da ako izneseš tekst gde se šatro u bibliji govori o razdvajanju kontinenata, da će svako odmah videti da si lupio glupost.

E pa, neće moći.

Lepo sam ti rekao da te više neću upozoravati. Treći put direktno, otvoreno i namerno izbegavaš da odgovoriš na pitanje. To ovde nije dozvoljeno. Banovan.
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Razdvajanje kontinenata

Postod stojadinovicp » 14. Jan 2015., 12:57

Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Razdvajanje kontinenata

Postod Petrovic » 16. Jan 2015., 21:17

Još jedan u nizu koji je došao na forum da se zalaže za nepogrešivost biblije.
Petrovic
 
Postovi: 111
Pridružio se: 30. Avg 2012., 15:17

Re: Razdvajanje kontinenata

Postod Agiex » 04. Feb 2015., 22:23

Pa slušaj, mogu i ja da pretpostavim jedno 10 000 stvari, i da par potrefim, ali onda ne možeš da ignorišeš ovih 9990 koje nisam pogodio.
Odnosno možeš, ali to se onda zove religija.
Agiex
 
Postovi: 1
Pridružio se: 04. Feb 2015., 22:02