Pronađeno je 36 rezultata

Re: Imaju li zablude i pozitivnu stranu?

Interesantno pitanje koje otvara brojne moralne dileme. Pokušaću da na njega odgovorim bez upliva emocija. Opšte je poznato da su osobe slabije razvijene kritičke svesti podložne raznim vrstama manipulacija (HAARP, masoni, chemtrails, štetnost GMO hrane, gledanje u pasulj Nikoliću, ne znam da li je...
od moesiasuperior
05. Feb 2013., 10:08
 
Forum: Generalno
Tema: Imaju li zablude i pozitivnu stranu?
Odgovora: 9
Pogledano: 4035

Re: AKCIJA: RAVNOPRAVNOST - Slave državnih institucija

perakojot je napisao:
15. april Sveta Velikomučenica Ema Tompson
29. april Sveta Uma Turman Čudotvorka
4. jun Sabor Presvete (i Prepodobne Device) Anđeline Džoli :censored:


I ja sam da se praznuje Anđindan! Ona bi mogla da bude zaštitnica ateista! Ili Jelena Karleuša, možda bi vam ona više odgovarala!
od moesiasuperior
21. Nov 2012., 14:28
 
Forum: Akcije
Tema: AKCIJA: RAVNOPRAVNOST - Slave državnih institucija
Odgovora: 10
Pogledano: 9326

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Ne. I to je odgovor. Ako ti se ne sviđa nemoj da učestvuješ. Tvoji komentari su besmisleni i nekorisni i neće biti uzeti u obzir, tako da, samo trošiš i svoje i naše vreme bez potrebe. Ja ne učestvujem i nemam nameru da učestvujem. Samo ne mogu da verujem da tu korespondeciju nisi prepustio nekom a...
od moesiasuperior
12. Okt 2012., 15:28
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8097

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Ništa. Poverenik nas otkačio. Tužili smo ga upravnom sudu, oni rekli da je poverenik u pravu kad je odbio zahtev uz obrazloženje da smo u pravu za to što zahtevamo... Srbija... Pročitao sam nekoliko dopisa potpisanih tvojim imenom i moram da primetim da nijedan nije pisao pravnik. Ne ulazeći u ton ...
od moesiasuperior
12. Okt 2012., 12:26
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8097

Re: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti

Poljski WC? Kao deo "Venus" projekta ili samo nostalgija za starim dobrim čučavcem? Ne znam kakve veze ima Venus projekat sa ovim. A tek nostalgija... Pravi ga jer nema dovoljno novca za septičku jamu. Trebao bi da bude privremenog karaktera, međutim poznajući njegovu ekonomsku situaciju ...
od moesiasuperior
03. Okt 2012., 21:23
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti
Odgovora: 12
Pogledano: 2847

Re: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti

dzonny je napisao:I onda se pitaju što pokušavam da pobegnem iz ove banana države? :shock:


Ko se to pita? :?:
od moesiasuperior
02. Okt 2012., 23:38
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti
Odgovora: 12
Pogledano: 2847

Re: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti

Nikolic je napisao:Moj prijatelj iz sela pravi poljski WC. Da li bi Toma i Ilić došli na ceremoniju otvaranja? Opšte je poznato da su takve objekte koristili predaci i pradedovi, da nisu nastali juče i da neće nestati sutra.


Poljski WC? Kao deo "Venus" projekta ili samo nostalgija za starim dobrim čučavcem?
od moesiasuperior
02. Okt 2012., 09:43
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti
Odgovora: 12
Pogledano: 2847

Re: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti

http://www.rtv.rs/sr_ci/politika/nikolic:-srbija-nije-nastala-juce-i-nece-nestati-sutra_344869.html Ako je bio kao gradjanin - uredu. Ali obzirom da nije bio kao gradjanin - vec kao predsednik dzave, onda mora da bude prisutan kod svecanosti svih udruzenaj gradjana, ukljucujuci i homoseksualce. I d...
od moesiasuperior
01. Okt 2012., 14:21
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti
Odgovora: 12
Pogledano: 2847

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

MarkoEkmedzic je napisao:Ženi je potrebna stručna pomoć, a naš nakaradni zdravstvaeni sistem je takav da je ne može dobiti dok ne naudi fizički sebi, ili svojoj okolini.


Znam da to nije za smejanje ali nisam mogao da se uzdržim! Mada je lucidna i kreativna u tim svojim konstrukcijama!
od moesiasuperior
29. Sep 2012., 09:12
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

@Marko off topic Postovani gospodine Ekmedzicu, ucinili bi ste mi veliku uslugu ako bi ste pisma koja Vam saljem prosledili gospodinu koji se na Forumu ateista predstavlja kao "Iluminat 33. stepena". Nisam uspela da saznam njihovu e-mail adresu tako da su jedina tajna organizacija koju nis...
od moesiasuperior
28. Sep 2012., 22:57
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Oprosti na indiskreciji ali moram nešto da te pitam. Da li u svojim razmišljanjima dopuštaš mogućnost postojanja Tvorca ili si apsolutno oslobođen takve dileme?
od moesiasuperior
28. Sep 2012., 22:09
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

MarkoEkmedzic je napisao:Nije isto.



Dakle, antiteista je aktivniji od ateiste u pogledu suprotstavljanja verksim zajednicama.


Znači, antiteista je ateista na steroidima :)
od moesiasuperior
28. Sep 2012., 21:54
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Nikolic je napisao:
moesiasuperior je napisao:Iako ste ateista...

Nisam. Antiteista sam 8-)

Pa zar to nije isto?
od moesiasuperior
28. Sep 2012., 21:39
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

ne možeš oporezovati manastir koji ne prihoduje a vodi se kao spomenik kulture na primer. Pa koliko samo imamo takvih potpuno beskorisnih (osim u turističke svrhe) a neoporezovanih spomenika. Rastu kao pečurke posle kiše. Kamo sreće da se ne oporezuju mala i srednja izvozno orijentisana preduzeća, ...
od moesiasuperior
28. Sep 2012., 21:26
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Da ne bude da pričam napamet, evo iz Zakona o verskim zajednicama: Do pre par godina nisu plaćali porez na uvoz automobila, a porez na imovinu ne plaćaju, tj. toga su odavno oslobođeni... zamisli koji su to milioni, obzirom na imovinu SPC... Ne bih da se ponavljam, potpuno sam saglasan sa oporeziva...
od moesiasuperior
28. Sep 2012., 20:38
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Znam da je ona prodavnica SPC u Bulevaru koja prodaje i knjige izdavala fiskalne račune.
od moesiasuperior
28. Sep 2012., 20:30
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Ne plaćaju čak ni porez na sveće. Zamisli da se u Srbiji zapali 1.000.000 verskih sveća na dan, i da se tu štrpne samo po 5 dinara poreza... eto već 40.000€ po danu koje je SPC utajila. Marko, već sam moj stav o oprezivanju prihoda izneo! Apsolutno sam za to da se prihodi po svakom osnovu koji Crkv...
od moesiasuperior
28. Sep 2012., 20:18
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Ovo je pretežno forum ateista, pa je stoga normalno da se pretežno skreće pažnja na greške (i troškove) crkve, a ne državno/političkog sistema. Za takve stvari je primerenije udruženje građana Peščanik , kao i (jedine) nezavisne novine u Srbiji. Jasno mi je da se nalazim na forumu čiji su članovi m...
od moesiasuperior
28. Sep 2012., 19:55
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Jedini zaključak je da konzervativaca savremenog kova u Srbiji nema. Poređenje npr. torijevaca i DSS-ovaca je apsolutno nemoguće. Što bi narod rekao, DSS i torijevci su kao dupe i oko. Recimo da se formira građanska desnica. Nema ni autentične levice takođe. Partije socijaldemokratke orijentacije k...
od moesiasuperior
28. Sep 2012., 17:33
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Nema ničeg umerenog u grupaciji čiji je "duhovnik" Amfilohije, štićenik Pahomije, a eksponent Ljiljana Čolić, nakon koje nas od sramote pred ozbiljnim akademskim zajednicama ne bi oprala ni godišnja proizvodnja "Henkela". Ja ne umem pronađem drugu konzervativnu partiju na politi...
od moesiasuperior
27. Sep 2012., 21:09
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22044
Sledeća


cron