Pronađeno je 23 rezultata

Re: Svetovni lideri na brifingu kod vladike

Problem brojnosti i problem cenzure u javnosti. Odnosno, nije klasična cenzura u pitanju, već onaj suptilniji oblik SAMOCENZURA koji je prisutan kod nas još od 45-e godine. Niko formalno ne zabranjuje ništa, ali postoji neka vrsta "moralnih" sankcija, društvene osude za izgovorenu reč. U t...
od Nevernik
23. Sep 2012., 17:55
 
Forum: Saopštenja
Tema: Svetovni lideri na brifingu kod vladike
Odgovora: 9
Pogledano: 2236

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Jeste. Ali sekularna država ima malo šanse da se afirmiše kada je polovina stanovništa(nadam se da nije više) potpuno ili funkcionalno nepismena. Njima je jako teško objasniti značaj sekularne države. Svaku kritiku "oficira" SPC shvataju kao napada na njihov identitet, plaćenički posao i a...
od Nevernik
23. Sep 2012., 14:50
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22037

Re: Ubistvo iz neznanja

Mislim da je ta izjava poprilično tačna. Tačno je da nisu iznošeni javno podaci o broju bolesnih i rasprostranjenosti bolesti, ali je zato tretirana samo od strane lekara. Nije bilo svačijeg mešanja u ozbiljan zdravstveni problem. Kada je pravoslavna crkva shvatila potencijal za širenje "božije...
od Nevernik
23. Sep 2012., 14:39
 
Forum: Saopštenja
Tema: Ubistvo iz neznanja
Odgovora: 11
Pogledano: 2583

Re: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike

Samo letimičan pogled na "pisanija" na tom sajtu/forumu dokazuje tačnost ničeove tvrdnje:"pogledajte lica najvećih vernika, to su lica najvećih mrzilaca".
od Nevernik
22. Sep 2012., 13:27
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike
Odgovora: 19
Pogledano: 3909

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Da. Hm..nešto razmišljam kako su uspeli da samo katolike prikažu u tom svetlu kao da kod ortodoksnih ne postoji taj problem? Stvar je u tome što je većina država u Evropi, gde su katolici većina stanovništa, ujedno su i razvijenija civilna društva i odvojenija od crkve i te stvari isplivaju. Kod pra...
od Nevernik
22. Sep 2012., 13:24
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22037

Re: Svetovni lideri na brifingu kod vladike

Ili ih ne interesuje, što mi je još verovatnije... poput Bate Živojinovića u "Balkan Ekspresu", kako koja vojska dođe u selo, on izlazi sa rakijom da pozdravi "oslobodioce". Tako i većina intelektualaca, pozdravlja "oslobodioce" i ne želi da talasa... :bravo: odlično p...
od Nevernik
22. Sep 2012., 13:16
 
Forum: Saopštenja
Tema: Svetovni lideri na brifingu kod vladike
Odgovora: 9
Pogledano: 2236

Re: Ubistvo iz neznanja

Upravo tako! I onda kada se problem odjednom pojavi ili kada više nije ni moguće skrivati ga, onda se nadju u panici kako rešiti taj problem, za koji nisu spremni jer ga nisu ispratili medicinski kako je trebalo. Tako se desi da problem predaju nestručnim ljudima i ti ljudi, u skladu sa svojim (NE)s...
od Nevernik
22. Sep 2012., 13:11
 
Forum: Saopštenja
Tema: Ubistvo iz neznanja
Odgovora: 11
Pogledano: 2583

Re: Bugarska propisala kazne za versku indoktrianciju

Ovo se kod nas neće desiti nikada :evil:
od Nevernik
20. Sep 2012., 15:04
 
Forum: Novosti
Tema: Bugarska propisala kazne za versku indoktrianciju
Odgovora: 5
Pogledano: 3698

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Naravno da vodi ka psihičkim problemima. Mene zanima kako se monasi, zavetovani na celibat oslobadjaju svog nagona ako ne "rukoblude" ;) kako se brane od "nevoljnih radnji" poput noćnih polucija, ili da upotrebim termin "vlažnih snova"?
od Nevernik
20. Sep 2012., 15:02
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22037

Re: Svetovni lideri na brifingu kod vladike

Da, sajt jeste njihova stvar. Ali ono što meni smeta, je da bi sama društvena pojava trebala biti osudjena . Dakle, nemam ništa protiv vernika i same vere, ali imam protiv onih koji svoja religijska uverenja nameću čitavoj zajednici. A nešto ne vidim da su umetnici, pisci, naučnici i uopšte intelekt...
od Nevernik
20. Sep 2012., 13:18
 
Forum: Saopštenja
Tema: Svetovni lideri na brifingu kod vladike
Odgovora: 9
Pogledano: 2236

Re: Ubistvo iz neznanja

biće da se nismo razumeli a mislim da sam ja kriv jer nisam precizirao na šta mislim. Da, naravno da je zavisnost bilo kakva, od bilo čega bolest i da nije nešto poželjno! Hteo sam reći da se problem zavisnosti sarkivao pod tepih umesto da se prihvati. U tom smislu je bila "nepodobna bolest&quo...
od Nevernik
20. Sep 2012., 13:09
 
Forum: Saopštenja
Tema: Ubistvo iz neznanja
Odgovora: 11
Pogledano: 2583

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Čitam ove ludake i pitam se: da li je moguće da ljudi danas pričaju ovakve stvari. Čega se oni stide? Ako je bog stvorio čoveka po liku svom zašto se onda čovek stidi da pokaže telo. Zašto nije sramota videti nečije oko ili nos a sramota je videt penis? Kako reče ona budaletina, Kelazić:maestralni o...
od Nevernik
14. Sep 2012., 14:08
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22037

Re: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike

Religija kontradiktornosti. Negde kaže: kad te neko udari a ti okreni i drugi obraz, a onda na drugom mestu raže pobedu u borbi. Kakva borba kad je "greh" nanositi drugome povrede ili ubiti. Kako to bog koji je po njihovom ljubav i mir može da utiče da neko pobedi ako pobeda znači, ubiti d...
od Nevernik
14. Sep 2012., 13:48
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike
Odgovora: 19
Pogledano: 3909

Re: Svetovni lideri na brifingu kod vladike

I sve to nezapaženo prolazi u javnosti. Zašto se ne pobune intelektualci?
od Nevernik
14. Sep 2012., 13:29
 
Forum: Saopštenja
Tema: Svetovni lideri na brifingu kod vladike
Odgovora: 9
Pogledano: 2236

Re: Ubistvo iz neznanja

Postoji tu i širi društveni kontekst koji je i doveo do ovoga. U tzv. socijalističkom društvu zavinosti, a naročito droga su bile nešto nepodobno. Osvešćen klasno, radnik ne sme da se prepusti buržoaskim, dokoličarskim porocima. I takva pojava se smatrala sramotom, nije dugi niz godina adekvatno leč...
od Nevernik
14. Sep 2012., 12:39
 
Forum: Saopštenja
Tema: Ubistvo iz neznanja
Odgovora: 11
Pogledano: 2583

Re: Duhovno rehabilitacioni centri SPC

Da ima dosta ljudi koji su kada se zaleče sasvim "normalni" i O.K. Medjutim ima jedan broj koji su jednostanvo takvi kakvi su. Bili bi oni lažovi, lopovi, nasilnici i dr..i da nisu imali taj problem. Takvi ljudi koje ne zanim da porade na sebi, koji neće posao ni da traže, koji "vise&...
od Nevernik
06. Sep 2012., 19:10
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Duhovno rehabilitacioni centri SPC
Odgovora: 12
Pogledano: 3845

Re: Duhovno rehabilitacioni centri SPC

Meni se desilo da sam na stomatološkom kada je prof. videla da imam lezije na desnima pitala koje lekove koristim ja sam rekao metadon a ona me pitala da li sam uzimao heroin, ja sam potvrdio, pa me zatim pitala imam li hcv ja sam rekao da imam(sada za dva meseca završavam lečenje interferonom imam ...
od Nevernik
06. Sep 2012., 19:00
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Duhovno rehabilitacioni centri SPC
Odgovora: 12
Pogledano: 3845

Re: Legalizovana pljačka građana - doplatne markice

Tačno! Nije toliko bitno ono što "piše" u Ustavu, koliko je važno na koji način država to primenjuje ili NE PRIMENJUJE. Kao što otac lopov može detetu, dok krade na očigled, govoriti:"nije lepo da kradeš, budi dobar". Ali, dete ne sluša šta pričaš, nego gleda šta radiš. I kada dr...
od Nevernik
06. Sep 2012., 18:47
 
Forum: Saopštenja
Tema: Legalizovana pljačka građana - doplatne markice
Odgovora: 4
Pogledano: 1321

Re: Duhovno rehabilitacioni centri SPC

HVALA! ;) Ja se i generaln nešto ne krijem, ni svoju prošlost ni probleme. Nisam radio ni pred deovjkama ni pred prijateljima od kojih su najviše njih "prijatlelj" i zanimljivo da je par njih "otišlo" kada sam otišao na terapiju. Misleći valjda da sam tada gori od onoga pre? nebi...
od Nevernik
04. Sep 2012., 14:52
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Duhovno rehabilitacioni centri SPC
Odgovora: 12
Pogledano: 3845

Re: Ziveti kao ateista u Srbiji

Mislim da je najpametnije procenti situaciju, što se tiče rasprava o veri ili neverovanju. Jednostanvo iz mog iskustva teško je "ubediti" vernike u racionalen sumnje u tu bajku. Oni jednostanvo to neće da prihvati ili kažu: neću da čitam/gledam/slušam TO "SMEĆE" za nešto što pozi...
od Nevernik
04. Sep 2012., 14:38
 
Forum: Generalno
Tema: Ziveti kao ateista u Srbiji
Odgovora: 25
Pogledano: 4861
Sledeća


cron