Pronađeno je 578 rezultata

Re: Bio sam ateista

Jovane, preispitivanje je uvek važno u životu. Bezo obzira na sredinu, rekao bih, iako zadržavam pravo da pretpostavim da ti je odrastanje u sredini u kojoj su ti roditelji bili ateisti, dalo veću mogućnost za kritičko razmišljanje od malena. Tvoj zaključak da mora postojati viša sila, a usled nekih...
od MarkoEkmedzic
26. Sep 2012., 08:11
 
Forum: Generalno
Tema: Bio sam ateista
Odgovora: 13
Pogledano: 2844

Re: Idiotizmi sa Ihtusa

Verovatno su sličnu poruku poslala i braća Grim onima koji su im dostavljali bajke...
od MarkoEkmedzic
25. Sep 2012., 12:01
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Idiotizmi sa Ihtusa
Odgovora: 8
Pogledano: 1804

Re: Idiotizmi sa Ihtusa

Pa to... i ovima sa "Ihtusa" su sledbenici Gavrilovića ekumenisti i otpadnici :D
od MarkoEkmedzic
25. Sep 2012., 09:48
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Idiotizmi sa Ihtusa
Odgovora: 8
Pogledano: 1804

Re: Idiotizmi sa Ihtusa

Klir pero, klir... jako su osetljvi na to, da ih neko ne pomeša sa katolicima, koji kažu kler :shock: Naravno, to im ne smeta da skrnave srpski jezik nepravilnim konstrukcijama poput simvol, filosofija, sinposion... Inače, kol'ko kapiram, a Muramasa je tu verziraniji, ovi sa "Ihtusa" su ne...
od MarkoEkmedzic
25. Sep 2012., 09:01
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Idiotizmi sa Ihtusa
Odgovora: 8
Pogledano: 1804

Re: Idiotizmi sa Ihtusa

Od samog čitanja mi odumiru moždane ćelije...
od MarkoEkmedzic
24. Sep 2012., 18:34
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Idiotizmi sa Ihtusa
Odgovora: 8
Pogledano: 1804

Re: Sarajevski (ne)mir

"Slobodna Evropa", opa! :bravo:
od MarkoEkmedzic
24. Sep 2012., 16:57
 
Forum: Saopštenja
Tema: Sarajevski (ne)mir
Odgovora: 2
Pogledano: 1038

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Slobodane, želiš istorijske činjenice, a ceo post ti obiluje predrasudama i "pretpostavljam da..." Ne vidim o čemu bi da razgovaraš, ako meni spočitavaš mržnju prema SPC, koje zaista nema, a sa druge strane "prozivaš" Bajforda (čiju knjigu nisi pročitao), pretpostavljaš da ima ve...
od MarkoEkmedzic
24. Sep 2012., 09:44
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22053

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Pre svega, prvi si prešao na "ti" ( što se tiče prideva "pogan" ne znam u kom kontekstu ga upotrebljavaš ! ... nešto ne vidim da si mi persirao), a i ne vidim razlog za ne znam kakav formalan ton na forumu. Drugo, to što tvoj deda nije bio među privilegovanima, ne znači da je to ...
od MarkoEkmedzic
23. Sep 2012., 21:49
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22053

Re: Pouke i "logika"

Pa, slažem se da je ključno pitanje šta bi se moglo zamišljati da ne postoji prostor-vreme... ali prostor-vreme postoji, a čak i multiverzumi su deo prostor-vremena, pa je i sa te strane bog tek hipoteza na više nego staklenim nogama. Uz to, bez prostor-vremena, nemamo zaista pojma da li bi svi bili...
od MarkoEkmedzic
23. Sep 2012., 18:11
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17801

Re: Pouke i "logika"

Kada kažem da je pristup muslimana moralniji, mislim da se oni u suštini uopšte ne oslanjaju na "cherry picking", niti se trude da svoju religiju prilagode savremenim dostignućima nauke. Istina, umeju ponekad da izbace nebuloze o tome da je Alah u Kuranu odavno najavio brojna čuda nauke i ...
od MarkoEkmedzic
23. Sep 2012., 16:33
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17801

Re: Pouke i "logika"

Petar je napisao:Ovo je vec drugi primer samo na ovoj temi (prvi je Markov) da neko za pravoslavlje predstavlja nesto sto je u pravoslavlju osudjeno ni manje ni vise kao jeres.


Za koji primer sam pogrešio? Tema je povelika, pa se ne sećam baš svake reči :)
od MarkoEkmedzic
23. Sep 2012., 16:09
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17801

Re: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike

Takvi hrišćani iz te priče neće učestvovati u ratu... bojim se da bi nasuprot sebi imao nekog fanatizovanog ljubitelja "slanja neprijatelja bogu na istinu"...
od MarkoEkmedzic
23. Sep 2012., 16:07
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike
Odgovora: 19
Pogledano: 3919

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Ne znam kakav je bio higijenski režim logoraša u koncetracionom logoru Dachau ali čisto sumnjam da je svakodnevno tuširanje bila praksa. Što se tiče prideva "pogan" ne znam u kom kontekstu ga upotrebljavaš! "Pogan" je u Crnoj Gori i Hercegovini sinonim za prljavštinu, izmet, fek...
od MarkoEkmedzic
23. Sep 2012., 15:43
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22053

Re: Ubistvo iz neznanja

Naravno, u društvu u kom su sve vrednosti poremećene, marginalizovane grupe ispaštaju daleko od očiju ionako letargične javnosti...
od MarkoEkmedzic
23. Sep 2012., 15:37
 
Forum: Saopštenja
Tema: Ubistvo iz neznanja
Odgovora: 11
Pogledano: 2590

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Upravo je zato sekularno društvo jedino koje makar može da pokuša da se suprotstavi takvim zloupotrebama dece od strane crkve... a mi smo tu daleko ispod evropskog proseka...
od MarkoEkmedzic
22. Sep 2012., 18:01
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22053

Re: Ubistvo iz neznanja

Slutim da je ipak u vreme komunizma lečenje bilo konkretnije, odnosno stručnije, makar i sklonjeno od oka javnosti. Danas je previše improvizacija, korupcije, mešetara, šarlatana, čak i u zvaničnim medicinskim ustanovama.
od MarkoEkmedzic
22. Sep 2012., 17:57
 
Forum: Saopštenja
Tema: Ubistvo iz neznanja
Odgovora: 11
Pogledano: 2590

Re: Svetovni lideri na brifingu kod vladike

Postoje i intelektualci, čak i među elitom, sasvim sigurno, koji ne žele da budu "dvorski intelektualci". Ipak, problem je i u glasnosti, a bojim se i u brojnosti ovih drugih.
od MarkoEkmedzic
22. Sep 2012., 17:55
 
Forum: Saopštenja
Tema: Svetovni lideri na brifingu kod vladike
Odgovora: 9
Pogledano: 2240

Re: Hristružica

Sada je na redu obaranje "Pouka": Postovani g. Ekmedzicu, da li bi ste prosledili ovaj mejl sajt administratoru Foruma "Hristruzica"? Unapred zahvalna Ruzica Mitkovic ....................................................................................................................
od MarkoEkmedzic
20. Sep 2012., 21:09
 
Forum: Nove religije
Tema: Hristružica
Odgovora: 22
Pogledano: 4703

Re: Ubistvo iz neznanja

Da, to svakako. Kako u "savršenom" društvu priznati da postoje problemi, zar ne?
od MarkoEkmedzic
20. Sep 2012., 18:21
 
Forum: Saopštenja
Tema: Ubistvo iz neznanja
Odgovora: 11
Pogledano: 2590

Re: Svetovni lideri na brifingu kod vladike

Ili ih ne interesuje, što mi je još verovatnije... poput Bate Živojinovića u "Balkan Ekspresu", kako koja vojska dođe u selo, on izlazi sa rakijom da pozdravi "oslobodioce".

Tako i većina intelektualaca, pozdravlja "oslobodioce" i ne želi da talasa...
od MarkoEkmedzic
20. Sep 2012., 18:19
 
Forum: Saopštenja
Tema: Svetovni lideri na brifingu kod vladike
Odgovora: 9
Pogledano: 2240
PrethodniSledeća