Pronađeno je 578 rezultata

Re: Žestoki obračun Džejmsa Rendija sa prevarama vidovnjaka

Znači, čovek im razbuca taktiku već u ona prva dva minuta uvoda... sve ostalo je čista klanica sujeverja :D
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 10:30
 
Forum: Kvazinauka generalno
Tema: Žestoki obračun Džejmsa Rendija sa prevarama vidovnjaka
Odgovora: 1
Pogledano: 952

Re: Kreacionizam pod okriljem SPC

Casopis ima blagoslov za rad, ali su textovi isklucivo misljenja autora. I to nema veze sa time da li je nesto u textu dobro ili lose. Nego, zivo me zanima sto se uvek uhvatite za lose stvari? Sto se recimo ne setite ovog texta? http://www.teorijaevolucije.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=66#p860 ...
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 10:19
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Kreacionizam pod okriljem SPC?
Odgovora: 22
Pogledano: 6529

Protojerej Marjan Knežević - vrač iz crkve

Протојереј Марјан Кнежевић , старешинa цркве Светих апостола Петра и Павла, у Ставама - код Ваљева _________________________________________________ - ЛЕЧИ МОЛИТВОМ И РАЗГОВОРОМ - _________________________________ Ваљево - У месту Ставе код Ваљева, на стотине људи сваке недеље посети Марјана Кнежев...
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 10:13
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Protojerej Marjan Knežević - vrač iz crkve
Odgovora: 1
Pogledano: 3290

Re: Razgovori sa Petrom

Odgovorio sam ti na ovo pitanja i na starom forumu, tako da price o izbegavanju podmeci nekom drugom. Al' posto se ne secas, hajde da ponovim: verujem zato sto za mene kao hriscanina Isus predstavlja licnost sa kojom treba da se poistovetimo i identifikujemo. Ta identifikacija nije samo eticka, tj....
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 09:58
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Razgovori sa Petrom
Odgovora: 7
Pogledano: 2014

Re: Ihtus - Antiekumenistički forum pravoslavnih Hrišćana

Molim da se dalja diskusija i razgovor sa Petrom preseli na novu temu, koju sam otvorio - "Razgovori sa Petrom"
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 09:12
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Ihtus - Antiekumenistički forum pravoslavnih Hrišćana
Odgovora: 77
Pogledano: 15722

Razgovori sa Petrom

Molim da se ovde preseli razgovor koji je započet na temi "Ihtus"

Tema je otišla izvan svoje početne namene, pa da je ne opterećujemo više diskusijama koje su u nekom drugom pravcu.
od MarkoEkmedzic
13. Jul 2012., 09:11
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Razgovori sa Petrom
Odgovora: 7
Pogledano: 2014

Re: Westboro Baptist - Bog mrzi sve osim njih

Da sam vojnik i da sahranjujemo saborca i da se ovi kreteni pojave da vređaju, reagovao bih vrlo nasilno i verovatno je da bi među njima bilo teških telesnih povreda i trajnih invalida. Sigurno. U prvom filmu se i vidi deo scene u kojoj neko ko prolazi kolima da li udara ili gađa nekog od njih, i j...
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 22:07
 
Forum: Nove religije
Tema: Westboro Baptist - Bog mrzi sve osim njih
Odgovora: 10
Pogledano: 2746

Re: Razlog za verovanje u Boga

Ja mislim da je to pitanje razuma. Naravno, i stepena civilizovanosti, sigurno. Ateista je bilo od kako postoje i vernici, jedno bez drugog ne postoji :D Razlozi za verovanje jesu sigurno šarenoliki, ali se svi svode na određenu nesigurnost, strah, nezrelost, čak i nedostatak želje da se istražuje i...
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 20:21
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8420

Re: Pamela Foreman (Tamtampamela) - Good is sooo good

Ma devojka je trol... i to vrlo uverljiv! :D
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 20:01
 
Forum: Generalno
Tema: Pamela Foreman (Tamtampamela) - God is sooo good
Odgovora: 3
Pogledano: 557

Re: Razlog za verovanje u Boga

Žalosno je da mnogi veruju i "jer se valja", ili "pa verujem jer su svi moji vernici", a u suštini sve je idenje linijom manjeg otpora i traženje poštapalice za životne probleme, umesto da se čovek sa njima suoči.
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 19:42
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8420

Re: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima

Žena efikasno i nepogrešivo blamira celu struku, a zbog imbecila koji su dopustili da ovakve nebuloze budu dopuštene kao deo konkretnog lečenja. Moralni patuljci i nakaze... Peđa, upravo tako, odvojene tužbe, pa makar jedna da prođe, uspeh je. Ja sam tek ovde čitajući podatke koje ljudi ostavljaju, ...
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 19:37
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima
Odgovora: 28
Pogledano: 14243

Re: Westboro Baptist - Bog mrzi sve osim njih

Amerika je bar bezbroj puta dokazala da svaka devijacija kod njih uspeva da pronađe svoje bezbedno mesto u sistemu tolerancije, slobode govora i prava na različitost. Ono, tačno je, prosečnog vernika će ovakvi ludaci samo oterati dalje od ma koje organizovane religije, ali u današnje vreme, vreme ka...
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 19:32
 
Forum: Nove religije
Tema: Westboro Baptist - Bog mrzi sve osim njih
Odgovora: 10
Pogledano: 2746

Re: Paranormalna Srbija

Strašno, zaista strašno. Devedesetih smo bar onako, "na keca" znali da su razne Kleopatre, Vidovite Zorke, Milje Vujanović i Ljubiše Trgovčević obične vucibatine, koje jedva naklapaju i 3 padeža, pa je mogao da ih se ratosilja i da ih raskrinka i iole ozbiljniji srednjoškolac. Ovi danas im...
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 19:29
 
Forum: Generalno
Tema: Paranormalna Srbija
Odgovora: 8
Pogledano: 1460

Re: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima

Da, meni iskreno deluje realnije da se tako, zaobilaznim putem, makar malo spotakne ta šarlatanka. Može biti da će sud i da odbije takvu tužbu (nije nemoguće da je i sudija ljubitelj takvog "lečenja"), ali to svakako deluje izvodljivije od tužbe za nadrilekarstvo. A i nije loša fora zeznut...
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 17:01
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Promovisanje nedrilekarstva u medjiima
Odgovora: 28
Pogledano: 14243

Re: Kreacionizam pod okriljem SPC

Veću količinu pogrešno upotrebljenih navodnika, davno nisam video. Sve što je naučno, autor je stavio pod navodnike, dok ono što tvrdi crkva, začudo jel'te, predstavlja kao - činjenice. Iznošenje tvrdnji predstavljenih u bibliji kao činjenica, a naučnih dokaza iz TE kao pokušaja popunjavanja praznin...
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 16:37
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Kreacionizam pod okriljem SPC?
Odgovora: 22
Pogledano: 6529

Re: Westboro Baptist - Bog mrzi sve osim njih

"Ljudi koji su povezani čistim strahom od boga su prava porodica..."

Strašno, i više nego strašno...

Što je najgore, ovi manijaci su ZAISTA pravi vernici. Oni ZAISTA i DOSLOVNO poštuju bibliju.
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 08:53
 
Forum: Nove religije
Tema: Westboro Baptist - Bog mrzi sve osim njih
Odgovora: 10
Pogledano: 2746

Re: Predsednik Srbije Miroslav Gavrilović?

Što je najgore, kod nas se sistematski stvarala slika da su Hrvati najzatucaniji i najekstremniji među svim vernicima, a pride su i zli katolici. Kad ono, vidi ti vraga! Slažem se, može sve da se promeni, ali ta promena mora da krene sa političkog vrha, koji je u našoj zemlji politički, taman koliko...
od MarkoEkmedzic
12. Jul 2012., 07:26
 
Forum: Saopštenja
Tema: Predsednik Srbije Miroslav Gavrilović?
Odgovora: 9
Pogledano: 2225

Re: Razlog za verovanje u Boga

Znaš kako, čini mi se da je i taj pojam "pravde" rastegljiv, zavisno od potreba tužitelja. Staljin je, bar tako savremenici pričaju, umro prilično mučnom smrću, gde se veruje da je bio fizički oduzet, ali svestan, dok jesatima, ako ne i danima umirao, posmatrajući kako oni najbliži saradni...
od MarkoEkmedzic
11. Jul 2012., 19:52
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8420

Re: Papa tuži časopis zbog karikature

Hmmm... "neko" je blokirao sajt na kom su bile slike... http://open.salon.com/blog/lost_in_berlin/2012/07/10/outraged_pope_benedict_sues_intolerable_satire_magazine

Srećom, snimio sam fajlove na vreme...
pope1341934025.jpg

pope_21341934068.jpg
od MarkoEkmedzic
11. Jul 2012., 19:40
 
Forum: Katolicizam
Tema: Papa tuži časopis zbog karikature
Odgovora: 4
Pogledano: 1331

Papa tuži časopis zbog karikature

Bon - Sud u Hamburgu privremeno je zabranio novi broj nemačkog satiričnog magazina "Titanik" jer je Vatikan protiv publikacije podneo tužbu, u ime pape Benedikta XVI. Tužba je podneta zbog uvredljivog prikazivanja katoličkog verskog vođe. Reč je o foto-montaži na naslovnoj i poslednjoj st...
od MarkoEkmedzic
11. Jul 2012., 18:54
 
Forum: Katolicizam
Tema: Papa tuži časopis zbog karikature
Odgovora: 4
Pogledano: 1331
PrethodniSledeća


cron