Pronađeno je 59 rezultata

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Tale, nema ni potrebe da insistiras. Moja je skola bas po tvojoj meri. 8 sati rada i 8 sati ucenja. Cist uspeh promasaja marksisticke ideologije. Posto sam nejasan tebi cu odmah dostaviti neku vrstu gotovog rezultata: Cika Isus je ateista koji ne veruje u postojanje bogova nego ih verifikuje a nije ...
od milan
12. Nov 2012., 02:57
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11457

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Odgovor na prvi deo tvoga pitanja: "Odakle ti uopste ideja da je Isus postojao..." Prvo, postojanje/nepostojanje Isusa nije proverena stvar. Drugo to da je postojao nije nikakva moja ideja, a jedan deo ateista smatra da jeste bio postojao sa time da je njegova misao bila nesto drugo nego s...
od milan
12. Nov 2012., 02:37
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11457

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Odluka je ispravna, samo sto sada valjda ja moram biti onaj koji - veruje u nepostojanje bogova -. Hvala na unapredjenju, ali termin verovanja uvek zamenjujem terminom proveravnja za svaki slucaj, da mi se ne omakne. Posto sam i po prirodi i po ioskustvu nepoverljiv prema ad hok stavovima, ako bude ...
od milan
11. Nov 2012., 22:52
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11457

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Marko, lepo sam rekao da sto se mene tice pusticu vas da disete, ali si ti bas resio da me pridavis na ovoj temi, posto obojica znamo da tema "Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta" moze biti opasna samo za pripadnike teizma. Iako sam progutao to sto ste vi pod ateizmom koji je definisan ka...
od milan
11. Nov 2012., 20:57
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11457

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Marko, Da se razumeno: - Moja malenkost je ta koja ovde treba nesto da dokaze. - Moje je pravo izbora puta i nacina. - Nisam otvorio temu da bih demonstrirao tvoj nacin i cilj dokazivanja. - Moj cilj je da dokazem da ostaci ruiniranog TEKSTA u fragmentima koji je okosnica Novog Zaveta mogu i u ovakv...
od milan
11. Nov 2012., 18:24
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11457

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Marko, znam da cekas da se zavesa spusti. Zato cu nepitan reci da je razlika izmedju pomenutih lica i glavnog aktera Novog zaveta u tome sto su oni mislioci - a on je empiricar , Odnosno lice koje iznosi prvo dokaz (svoje delo koje funkcionise) pa ga potom objasnjava . A to se zove dokazanost u star...
od milan
11. Nov 2012., 16:03
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11457

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Marko,
Obicno kada se razgovara o necemu, tada se to nesto preispituje.
Jer u protivnom ne mora se ni razgovarati.
Ovu temu vi ne zelite preispitivati a ja ne moram.
Dakle: kako se povlaci tema?
od milan
11. Nov 2012., 15:56
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8741

Re: The Math of the Great Flood

Sto se mene tice o ovome sam rekao sto sam imao.
Ja sam svoje o tome potrosio.
od milan
11. Nov 2012., 15:46
 
Forum: Generalno
Tema: The Math of the Great Flood
Odgovora: 25
Pogledano: 9625

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Sada ce ovih gornjih nekoliko postova malo smetati (ali sta je tu je - zanemarite ih). Ako niste primetili u sadasnjem nazivu teme: " Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba " poceo sam rad o dokazivosti sa konkretnim fragmentom, koji je u svim formama, kao recimo "Sisao sam s...
od milan
11. Nov 2012., 12:03
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11457

Re: The Math of the Great Flood

U vezi Predragovog pitanja Ignjatiju (a sto je u vezi sa temom): "... odakle znas da je to tako i da nije samo ljudska izmisljotina iz vremena kada jednostavno nisu imali bolja objasnjenja za svet oko sebe..." necu biti pretenciozan nego cu izneti nekoliko cinjenica koje mogu biti od pomoc...
od milan
11. Nov 2012., 10:34
 
Forum: Generalno
Tema: The Math of the Great Flood
Odgovora: 25
Pogledano: 9625

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Marko (vazi i za Taleta), Znam da je za ateiste irelevantno pitanje misljenje teista (mada tesko da se njime ipak ne bave), ali ono sto sigurno nije irelevantno, to je da misljenje teizma ima jos uvek relevantne posledice po funkcionisanje politike u drzavi i ljudsku egzistenciju. U nekim licnim poj...
od milan
11. Nov 2012., 09:32
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8741

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Marko, Sro se tice ove teme nemam nista protiv da se brise. Medjutim, ako bude zainteresovanih, stvar je u sledecem: Ateizam se sa teizmom vrlo cesto sukobljava koristeci argumente protivrednosti delova biblijskih tekstova. Zar ne? Srz ove teme je da se ne moraju analizirati tekstovi jer ako se to r...
od milan
10. Nov 2012., 22:31
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8741

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Ako smem da primetim... posto mi Marko stoji nad glavom. U ovoj temi ja trazim od - vas - eventualni put kojim ce neko doci do ispravnosti neoborive tvrdnje da je Jehova kao akter iz starog zaveta bilo akter novog ili samo pokrovitelj novog. Jer u suprotnom mora stajati konstatacija da je izjednacav...
od milan
10. Nov 2012., 18:57
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8741

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Ignjatije, Reci: "Judaizam je jevrejska religija, religija Izraelaca". Je samo smatranje. Kao sto je smatranje Hriscana i Muslimana da je Judaizam promasio Stari zavet. I kao sto je smatranje Muslimana da su Hriscani promasili i Stari i Novi zavet. Naime - sve dok jedan tekst ne bude proci...
od milan
10. Nov 2012., 17:30
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8741

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Ignjatije, sada se priblizavamo ozbiljnosti. Rekao sam da nigde ne pise da su to nazivi za jednog istog boga, i rekao si da nigde ne pise da su to nazivi za razlicite bogove. To smo utvrdili! Medjutim, sledeci problem je u tome sto u vreme dogadjaja u kojima se spominje Jehovino ime, Izraelci niti s...
od milan
09. Nov 2012., 23:11
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8741

Re: Recikliranje Biblije

Dalibore, prva titula (tj. prva tec iz titule, ali nije bitno) koju Jehova za sebe koristi je Gospodar, sa tim sto stari zavet njega pominje i kao gospodara Izraela i kao gospodara nad vojskama, odnosno rata medju narodima. Biblijski dogadjaji se nalaze na podrucju Bliskog istoka- to podrucje je u v...
od milan
09. Nov 2012., 02:44
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15875

Re: The Math of the Great Flood

Predraze, - Onaj ko ima alergijsku reakciju na pomen pojma potop nikada mu se nije ni primakao. - Sta u stvari tvrdi onaj ko iznese tvrdnju da: Nema boga? I na koga se pozvao u toj tvrdnji? - Ateista nemoze da tvrdi da bilo kakv bog ne postoji, jer se jedan od bogova zove Sunce. * Pojam ateizam izra...
od milan
07. Nov 2012., 23:56
 
Forum: Generalno
Tema: The Math of the Great Flood
Odgovora: 25
Pogledano: 9625

Re: Za nauku tvrdnje ima/nema boga nisu u domenu dokazivog

Pero, Poenta ove teme je u tome da se fokus sa pitanja da li ima ili nema boga koje nije u domenu dokazivog - zato sto se termin bog uzima proizvoljno, prebaci na pitanje uslova za koriscenje tekstova o bogovima jer oni mozda jesu u domenu dokazivog - buduci da mozda nisu pisani proizvoljno. Dakle t...
od milan
07. Nov 2012., 23:51
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11457

Re: Recikliranje Biblije

- Knjige popularno nazvane Mojsijevim pisali su iskljucivo hronicari, sto to se vidi po tome da nisu pisane u prvom licu. A ni jedna od njih nije cak ni hronika o Mojsiju, nego se samo pominju neki segmenti iz njegovoga zivota koji su bili od sudbonosnog znacaja po Izrael. Sto se tice onih kojima se...
od milan
07. Nov 2012., 22:39
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15875

Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

OK. Posto smo utvrdili da sam preglasan, i da znate sta je sta, prvobitni naziv teme: "Za nauku tvrdnje ima/nema boga nisu u domenu dokazivog" prebacicu na teren d o k a z i v o g i na upotrebu konkretnih biblijskih fragmenata, pocevsi sa tvrdnjom da cuveni fragment: "Ja sam sisao sa ...
od milan
06. Nov 2012., 21:21
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11457
PrethodniSledeća


cron