Pronađeno je 498 rezultata

Choose a side...

od stojadinovicp
18. Jul 2012., 12:51
 
Forum: Generalno
Tema: Choose a side...
Odgovora: 15
Pogledano: 8331

Re: Razlog za verovanje u Boga

Slika
od stojadinovicp
18. Jul 2012., 09:44
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8372

Re: Razlog za verovanje u Boga

Sedam puta si rekao da su moje tvrdnje neistinite. Imas li da ponudis neki protiv argument, osim tvog licnog autoriteta??? Imam i nisam samo rekao da su tvoje tvrdnje neistinite nego sam ih sve i objasnio! I u prošlom svom komentaru ih ponovo sve objasnio, prema tome opet iznosiš neistine! Objasinć...
od stojadinovicp
18. Jul 2012., 09:36
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8372

Re: Razlog za verovanje u Boga

Ja znam da i vernik i ateista zele da zastupaju definiciju koja njima odgovara. Bez obzira na sve, smatram da postiji logicka razlika izmedju ‘verovati da nema boga’ i ‘neverovati da ima Boga’. Tačno. Tvoj problem je što ne shvataš da i jedno i drugo su u suštini ateisti, samo što je " verujem...
od stojadinovicp
18. Jul 2012., 09:25
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8372

Re: Sekularizam

Video je fenomenalan! Jedino se na kraju ne slažem sa "uzajamnim poštovanjem". Poštovanje se zaslužuje, a verovanje u glupe, besmislene bajke jednostavno ne zaslužuje poštovanje. Dodatno, poštovanjem takvih gluposti činimo medveđu uslugu obmanutim ljudima i pomažemo u njihovom daljem obman...
od stojadinovicp
18. Jul 2012., 09:09
 
Forum: Generalno
Tema: Sekularizam
Odgovora: 1
Pogledano: 436

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Na osnovu poslednjih postova, primetno je da si ovu diskusiju shvatio lično, pa da polako počinješ da reaguješ emotivno, a ne racionalno. Ozbiljno kažem. Pročitaj nekoliko svojih krajnjih postova, pa ćeš verovatno i sam to uvideti. Jesam. Zato što me sad već definitivno zajebavaš, bilo namerno bilo...
od stojadinovicp
17. Jul 2012., 20:02
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39777

Re: Razlog za verovanje u Boga

Sto tesko da ce ikad i moci jer se generalno negativ ne dokazuje. Zato ja kazem naucno ne mogu da kazem da znam da ne postoji ali prakticno mogu. ISTO kao sto mogu i za Deda Mraza, babarogu, Svemirski Čajnik itd. I Deda Mraza mogu da definišem tako da niko ne može da dokaže da ne postoji. Ali džabe...
od stojadinovicp
17. Jul 2012., 19:41
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8372

Re: Razlog za verovanje u Boga

Agnostik je neko ko nema veru u Boga jer kako kazes argumenti za Bozje postojanje nisu ubedljivi. Agnostik ne tvrdi da nema boga vec da nezna da li ga ima. Neistina! Ako hoćeš da diskutuješ nemoj da koristiš neistine ! Agnostik je, kao što je avocado naveo, osoba koja ne zna da li bog postoji . Tač...
od stojadinovicp
17. Jul 2012., 15:31
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8372

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Postići cilj uz što manji utrošak energije. Kako mislite da me naterate da radim ono što neću? Ukoliko pogledate maslovljevu skalu, videćete da se cilj menja, nakon što se zadovolje niži nivoi. Ti stvarno... DA, MENJA MI SE CILJ: na višim nivoima hoću da pamprčim, igram karte i igrice i bavim se sp...
od stojadinovicp
16. Jul 2012., 21:30
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39777

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

ja ne bi radio ništa Jeste li sigurni da danas, u monetarnom sistemu nemate neka interesovanja, hobije u kojima uživate, i koje obavljate bez monetarne motivacije. Nešto tipa pecanje, košenje trave, voćnjak, programiranje, pisanje... Nešto što bi radili, čak i da niste plaćeni. Različiti ljudi uživ...
od stojadinovicp
16. Jul 2012., 21:28
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39777

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

:nerazumem: Ako pravite društvo u kojem će se ljudi bolje ponašati, a niste isprobali, testirali i dokazali ljudsko ponašanje u njemu, kako možete tvrditi da je to društvo bolje? THIS :!: Svi mi veći deo života radimo ono što moramo, a ne ono što hoćemo, ne zato što hoćemo, već upravo zato što mora...
od stojadinovicp
16. Jul 2012., 21:24
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39777

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

a ja ću da se mučim po školama i fakultetima Mučićeš se po školama i fakultetima, jedino ukoliko budeš namerno želeo da se mazohistički mučiš po školama i fakultetima koji te ne interesuju (a na šta je dobar deo prinuđen danas - primer ekonomija, pravo), što je moraš priznati malo verovatno, ukolik...
od stojadinovicp
16. Jul 2012., 21:22
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39777

Re: Ihtus - Antiekumenistički forum pravoslavnih Hrišćana

predpostavljam da znas ko je profesor entoni flu sta mislis o njemu Koga pitaš? Antony Flew je izmanipulisan čovek koga su bezobrazno i krajnje pokvareno iskoristili debili zarad jadne i pritom besmislene propagande. Čovek nije bio nikakva ikona bilo čega a uvek se u tim laganjima polazi od glupost...
od stojadinovicp
16. Jul 2012., 15:03
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Ihtus - Antiekumenistički forum pravoslavnih Hrišćana
Odgovora: 77
Pogledano: 15708

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Nadam se da ne misliš da je Nikolic vernik? :)

Nikolic je naš, sa njim se slažem apsolutno po svim temama osim o Venus ideji o ukidanju novca i "svima jednako" :)
od stojadinovicp
16. Jul 2012., 14:34
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39777

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

U redu, obrazložiću. Ukoliko si mislio da li bi mogli raditi poslove za koje jesu sposobni (koji ne zahtevaju intelektualni napor) odgovor je da. Ukoliko si mislio da li bi im bilo nametano ono za šta očigledno nisu sposobni, bilo to obrazovanje ili rad, odgovor je ne. Dokle ćemo da se vrtimo u kru...
od stojadinovicp
16. Jul 2012., 12:48
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39777

If atheists offend you...

Slika
od stojadinovicp
16. Jul 2012., 10:50
 
Forum: Humor
Tema: If atheists offend you...
Odgovora: 0
Pogledano: 1351

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Hajde da budemo realniji i da ih nazovemo hipotezama, od kojih su pojedini segmenti dokazani (prethodni pasus - ako želiš mogu izvući dodatne informacije). Isto kao (ranije žestoko osporavana) hipoteza da svemirski brodovi mogu da lete u svemiru, bez vazduha od kojeg bi se raketa odbijala, ili hipo...
od stojadinovicp
15. Jul 2012., 21:31
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39777

Re: Pakao kao vaspitno-popravna mera

be good for goodness sake, not for fear of punishment...
od stojadinovicp
15. Jul 2012., 20:26
 
Forum: Generalno
Tema: Pakao kao vaspitno-popravna mera
Odgovora: 4
Pogledano: 663

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Ideja o raskrštenici je bila, i ostala, da se prvo natera crkva da ili obriše podatke krštenja po zakonu o zaštiti podataka ili da na neki način dopiše da se kršteni odriče krštenja. Proces je u toku i za sada smo samo grubo i bezobrazno zajebavani na svim instancama. Ostaje nam Ustavni sud pa onda ...
od stojadinovicp
15. Jul 2012., 20:19
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8094

Za svaki slučaj...

...ako se neko uvredi našim humorom:

Slika
od stojadinovicp
15. Jul 2012., 18:57
 
Forum: Humor
Tema: Za svaki slučaj...
Odgovora: 0
Pogledano: 1591
PrethodniSledeća


cron