Pronađeno je 56 rezultata

Re: Religija i statistika

Ja sam poslednji koji meša komunizam i ateizam. Komunizam bi, radi jasnoće, trebalo definisati isključivo kao ekonosmku odrednicu. U značenju JAVNOSVOJIZAM. Komunista je dakle onaj ko se zalaže za to da postoji samo javna svojina, a privatna se zabrani. To je sve. To što su u praksi neke komunističe...
od Paulinjo
26. Nov 2012., 23:03
 
Forum: Generalno
Tema: Religija i statistika
Odgovora: 34
Pogledano: 17446

Re: Laži iz pakla

Nema bolje stvari za lošu partiju nego kad izgubi izbore. U tom slučaju za sledeći put (uglavnom za 4 godine) prinuđeni su da se menjaju i koriguju. Kad sekularizam bude bio standard u SAD, Republikanci će biti sve tiši. Sa ultra hrišćanstvom biće osuđeni na sve veće poraze. Stanovništvo u SAD se me...
od Paulinjo
26. Nov 2012., 22:51
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Laži iz pakla
Odgovora: 3
Pogledano: 2600

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Ti se baš ježiš od generalizacija. To se često vidi. Po meni generalizacije nisu ništa drugo do zaokruživanje decimala na ceo broj. Ma koliko da 4,4 nije 4 to je ipak najbliže četvorci. I ja osećam veliku čežnju kad nisam pored sinčića. Interesantno je da kad je nemiran popizdim, poželim u momentu d...
od Paulinjo
26. Nov 2012., 22:49
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15443

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Ne mislim toliko na potrebu za dojenjem. Mislim da ESTROGEN daje živom biću veće strpljenje za neke stvari i to je to. Beba probudi par usred noći, mama odmah iskoči iz kreveta i dok dođe do kreveca sebi natakari osmeh na lice, a tati prvo što padne pa pamet je - A u p.m. Opet ništa od sna. Koliko j...
od Paulinjo
13. Nov 2012., 15:38
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15443

Re: Religija i statistika

U delu planete koji izvire iz avramskih religija (hrišćanstvo, islam, judaizam), vernici su ratoborniji od ateista. Tu su nevernici nosioci miroljubivosti. Međutim u delu sveta koji izvire iz hinduizma i budizma nije tako. Tamo su tradicionalne religije nosioci pacifizma (Indija nikad nije vodila os...
od Paulinjo
10. Nov 2012., 18:52
 
Forum: Generalno
Tema: Religija i statistika
Odgovora: 34
Pogledano: 17446

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Ineče, upravo zamišljam nekakvu daleku budućnost u kome je sve što dudara od idealnih standarda pola izumrlo.

Zamisli sve žene kao ženstvne kokete i sve muškarce kao Švarceneger ili Staloneove.

Nameće mi se slika večite borbe i konkurentnosti.
Mislim da ne bi valjalo.
od Paulinjo
10. Nov 2012., 18:32
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15443

Re: Homoseksualnost kao fenomen

10 % je preterani broj. Da je LBGT-ovaca zaista toliko, civilizacija ne bi ovako izgledala i homofobija ne bi mogla da se održi u ovoj meri. Ima 5 % lgbt-ovaca, od toga 1 % (u nedemokratskim zemljama) iznegirao je sebe. Od 4 % oduzmeš jednu četvtinu jersu maloletni, dobiješ 3 %. To je to. što se tič...
od Paulinjo
10. Nov 2012., 18:27
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15443

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Ha ha ha. Naravno Vuk Bojović. Omako mi se Luka. Drugim rečima tvoj odgovor na pitanje čemu fenomen homoseksualnosti je jednostavna nesavršenost prirode. Nema dakle nikakvog interesa u smislu - odbrana od prenaseljenosti i slično. Sama greška priroda. Ok. Ali ako je tako, onda bi ta nesavršenost mor...
od Paulinjo
06. Nov 2012., 11:44
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15443

Lokacija individue

Na prvi pogled čini nam se da smo mi mi od glave do pete. Ipak, da li je tako? Ukoliko izgubimo jedan ili sve udove i dalje ostajemo individua koja smo bili. Isto će se desiti ako zamenimo srce, bubrege, pluća itd. Dakle, individua je locirana samo u delovima tela koji ne mogu da se zamene. Ne može ...
od Paulinjo
06. Nov 2012., 11:32
 
Forum: Zanimljive naučne teorije
Tema: Lokacija individue
Odgovora: 5
Pogledano: 10218

Re: New Age - Religija hipi pokreta

Ako se malom ne da podrška on će večno ostati mali. Mislim da, sve dok postoji jedan učesnik koji valja, nema relativiteta. Ja inače od našh partija volim samo Koraćev SDU. Već LDP mi smeta zbog lidera (Da je umesto Čede neko drugi ili da Čeda promeni ponašanje, sve bi moglo biti manje više ok). Poš...
od Paulinjo
06. Nov 2012., 10:03
 
Forum: Nove religije
Tema: New Age - Religija hipi pokreta
Odgovora: 15
Pogledano: 6648

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Aha, dakle njima je seksualnost nešto kao i nama ishrana. Ne seksualno zadovoljstvo u ljudskom smislu već više kao smirenje organizma posle procesa. Ovo za bogomoljkine inhibicije u glavi bila je naravno zayebancia. Mene u ovoj temi interesuju paralele životinja i ljudi. Za razliku od negatora evolu...
od Paulinjo
06. Nov 2012., 09:52
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15443

Re: Homoseksualnost kao fenomen

I dalje ne mogu da skapiram kako zamišljate da neko krene da naskače na neku životinju, a da ne oseća zadovolsjtvo? Instinkt se podrazumeva, ali svakako mora biti i zadovolsjtva. Kako će ijedan nerazumni životinjski stvor biti motivisan da radi išta, a da ne oseća zadovoljstvo? Instinkt zadovoljstvo...
od Paulinjo
23. Okt 2012., 22:17
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15443

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Takođe, racionalisanje traženja intimnosti kod ljudi, na pojavu koja je pravilo u celom životinjskom carstvu, sasvim je promašeno. Osim ljudi, zna se da samo još delfini imaju seksualne odnose iz zadovoljstva, dok je kod ostalih vrsta u pitanju instinkt održanja vrste, pa kalkulacije tipa "nis...
od Paulinjo
23. Okt 2012., 07:31
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15443

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Da. Statistike koje su novine objavile govore da je ženska biseksualnost češća od čistog lezbejstva. Tu su studenti iz Amerike anonimno popunjavali ankete. Rezultati su bili (otprilike): STUDENTI: Isključivo me privlače žene ---- 92 % Privlače me oba pola ------------ 2 % Privlače me samo muškarci -...
od Paulinjo
23. Okt 2012., 07:27
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15443

Homoseksualnost kao fenomen

O homoseksualnosti se često priča s žarom. Jedni zauzmu stav PRO a drugi PROTIV. Strastvena diskusija razgovor odvede po pravilu van smislene poente - u čisto vređanje. Umesto toga predlažem temu koja neće biti ni za ni protiv već takvu da na homoseksualnost gleda čisto kao na fenomen (sličan levoru...
od Paulinjo
22. Okt 2012., 13:21
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15443

Re: Bio sam ateista

Dragi forumasi, Odmah na pocetku da kazem da ne delim ljude na vernike i ateiste, zvezdaše i pratizanovce... i da nastojim da nSam sae-robujem stereotipovima i da svakom čoveku prilazima kao individui. Imam potrebu da iznesem svoje iskustvo! Rođen sam 76-te godine i vaspitan sam u ateističkom duhu ...
od Paulinjo
16. Okt 2012., 10:48
 
Forum: Generalno
Tema: Bio sam ateista
Odgovora: 13
Pogledano: 2836

Fenomen kolektivnog mazohizma

Poslednja istraživanja u SAD govore da se broj hrišćana u toj zemlji rapidno smanjuje u svim delovima društva osim kod crnaca. Odavno se zna da su najmanji vernici tamo beli obrazovani muškarci, a najveće vernice crne neobrazovane žene. Međutim, kako objasniti fenomen da neko: - ima pretke koji su i...
od Paulinjo
15. Okt 2012., 09:38
 
Forum: Generalno
Tema: Fenomen kolektivnog mazohizma
Odgovora: 1
Pogledano: 1149

Re: New Age - Religija hipi pokreta

Beli listići su bili potpuno primeren način kazne vladajućem DS-u. Sa onakvim vladanjem DS je zaslužila da padne. Konzervativci nisu zaslužili da se na vlast popnu. Međutim nije mi jasno zašto je morala da bude kažnjena koalicija ,,Preokret'' u kojoj je bio SDU sa Žarkom Koraćem na čelu. Razumem i t...
od Paulinjo
03. Okt 2012., 10:44
 
Forum: Nove religije
Tema: New Age - Religija hipi pokreta
Odgovora: 15
Pogledano: 6648

Re: Hipotetički rezervni prostori za čovečansto

I ja mislim da će ljudi propasti daleko pre pretvaranja Sunca u supernovu. Do propadanja Sunca ima toliko vremena da i nova vrsta može evolutivno da se uzdigne. Interesantno je kod proučavanja starosti živih bića da najduže opstaju mikrovrste. Jedino starost bakterija i ameba može se meriti u milija...
od Paulinjo
31. Avg 2012., 10:37
 
Forum: Zanimljive naučne teorije
Tema: Hipotetički rezervni prostori za čovečansto
Odgovora: 6
Pogledano: 3038

Re: Paganizam nekada i sad

Pa poznato je da su isplagirali dosta toga, a naročito Srbi koji su uveli slave tako što su samo zamenili imena. Umesto Perun Sv. Ilija i slično. Volim da spomenem paganizam kao argument protiv tradicionalista koji se pozivaju na pravoslavlje. Čisto ih pokopaš u stilu - Kad vam je bitno sledbeništvo...
od Paulinjo
31. Avg 2012., 10:23
 
Forum: Stare religije
Tema: Paganizam nekada i sad
Odgovora: 7
Pogledano: 11458
PrethodniSledeća


cron