Pronađeno je 578 rezultata

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Milane, obično kada se preispituje nešto o čemu se razgovara (a preispitivanje nije nužno u svakom razgovoru), to što se preispituje treba da bude zasnovano na racionalnim postavkama, i tako da je razumljivo sagovornicima. Konkretne činjenice i jasne definicije mogu samo pomoći. Administratori mogu ...
od MarkoEkmedzic
11. Nov 2012., 16:04
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8739

Re: The Math of the Great Flood

Pa, osim što si ponovo "saznao" da je malo verovatno da se ikada mogao desiti potop razmera opisanih u bibliji, "saznao" si nešto što nauka svakako opovrgava, a to je da je klima bila sve nemirnija što idemo dalje u prošlost. Dakle, pre 100 godina je bilo više nepogoda nego danas...
od MarkoEkmedzic
11. Nov 2012., 13:56
 
Forum: Generalno
Tema: The Math of the Great Flood
Odgovora: 25
Pogledano: 9621

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Da je samo to...
od MarkoEkmedzic
11. Nov 2012., 12:54
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11456

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Milane, u srpskom jeziku ne mora svaka rečenica da ima objekat. Rečenica "Ja govorim" ima subjekat i predikat, i to je sasvim dovoljno. U srpskom jeziku nije poznata gramatička tvorevina "Ja silazim sebe", pa nema potrebe diskutovati o nebulozama. Toliko o gramatici. Što se psiho...
od MarkoEkmedzic
11. Nov 2012., 12:27
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11456

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Tale, slažem se. Mislim da ne treba biti teolog pa da je to potpuno jasno. Uopšte ne vidim svrhu dokazivanja očiglednog, a to je da je hrišćanima bog koji se spominje u SZ, isti bog otac iz NZ. Zato i smatram da tema ide u nekom pravcu koji nema mnogo veze ni sa onim u šta hrišćani veruju, niti sa o...
od MarkoEkmedzic
11. Nov 2012., 10:20
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8739

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Da zaključimo jalovu diskusiju. Ne postoji "mišljenje teizma" i "mišljenje ateizma". Teizam je verovanje u boga/bogove, a ateizam je nemanje vere u boga/bogove. Ništa više od toga. Da bi se neko pozivao na boga, ne mora da se pozove ni na kakvu "pravnu" vezu sa ma kojim...
od MarkoEkmedzic
11. Nov 2012., 09:53
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8739

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Milane, ja se uopšte ne pitam gde je Jehova u NZ, niti razumem šta je "argument protivrednosti delova biblijskih tekstova." Takođe, nečiji lični utisci, pao on sa Marsa ili sa kruške, racionalne ljude ne interesuju. Njih interesuju činjenice. Za hrišćane su Adonaj i Jehova i Gospod sve jed...
od MarkoEkmedzic
10. Nov 2012., 22:43
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8739

Re: Religija i statistika

Ne zaboravimo i to da su amalgamirali narodno predanje, ranije verske kultove i idolatriju prema vođi u specifičnu formu državne religije. Na sahrani Kim Džong Ila su govorili kako je pukao led na jezeru koje se na neki mitološki način vezuje za Koreance kao narod, onda kad je ovaj umro, pa onda da ...
od MarkoEkmedzic
10. Nov 2012., 22:29
 
Forum: Generalno
Tema: Religija i statistika
Odgovora: 34
Pogledano: 17453

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Milane, nikome ne "stojim nad glavom", već administriram teme, i trudim se da učesnicima omogućim ravnopravan tretman i neopterećujuće učešće. Ne možeš da tražiš od ostalih učesnika da dokazuju ono što ti iznosiš kao tvrdnje, posebno ukoliko učesnici diskusije ne uspevaju da razumeju šta p...
od MarkoEkmedzic
10. Nov 2012., 19:50
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8739

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Statistika ti ne valja. Najveći broj relevantnih studija kaže sledeće - 2% do 10% ljudi je imalo neku vrstu istopolnog seksualnog kontakta tokom svog života. Studija iz 2006. kaže da je 20% anonimno anketiranih ljudi reklo da ima određena homoseksualna osećanja, a da ih se oko 3% izjasnilo jasno da ...
od MarkoEkmedzic
10. Nov 2012., 18:50
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15445

Re: Demonstracija dokazivost: Ja sam sisao sa neba

Očekujem od autora da u narednom postu demonstrira dokazivost, odnosno da opravda naslov teme koju je postavio, pa da ovu priču zaključimo.

Inflacija tema koje se razlikuju samo po naslovu, a svode se na istovetne, bezmalo identične postove, smatra se spamovanjem.
od MarkoEkmedzic
10. Nov 2012., 17:43
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11456

Re: Recikliranje Biblije

Tema je inače zastranila, zaslugom korisnika milana , koji je, kao i nekoliko drugih, koristi za iznošenje svojih viđenja o pojmu boga i religije. Tema je postavljena da bi pokazala kontradiktornosti i besmisao brojnih biblijskih napisa, kao posledice činjenice da su tu knjigu pisali brojni ljudi, k...
od MarkoEkmedzic
09. Nov 2012., 10:31
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15869

Re: The Math of the Great Flood

Teizam je verovanje da božanstvo postoji. Ateizam je nedostatak, nepostojanje verovanja da božanstvo postoji. Ateizam nije negiranje tvrdnje, već vrlo jasno iskazano nepostojanje verovanja u ma koje božanstvo. Time su definicije iscrpljene, i druge ne postoje. Dalje spamovanje teme netačnim, subjekt...
od MarkoEkmedzic
08. Nov 2012., 09:28
 
Forum: Generalno
Tema: The Math of the Great Flood
Odgovora: 25
Pogledano: 9621

Re: religija je ljubav?

Elektronsko i štampano izdanje, po mogućnosti.

Koje je ovo dno dna...
od MarkoEkmedzic
07. Nov 2012., 14:40
 
Forum: Generalno
Tema: religija je ljubav?
Odgovora: 3
Pogledano: 1362

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Ok. Ali ako je tako, onda bi ta nesavršenost morala zamreti tokom miliona godina. Ona bi mogla zamreti kod majmuna pa je kod ljudi ne bi ni bilo ili čak pre majmuna ili mnogo ranije. Sve šta je u prirodi bilo nefunkcionalno, izumrlo je.. Mi zapravo ne znamo da li će homoseksualnost ikada zamreti, č...
od MarkoEkmedzic
06. Nov 2012., 16:53
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15445

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Zašto postoji homoseksualnost kod ptica? Čak i beogradskom zoo vrtu seks dva muška labuda primetio je Luka Bojović , a primećeno je kod pingvina i mnogih drugih gde dva mužjaka čak ukradu poneko jaje iz tuđeg gnezda i gaje mladunce. Nadam se da si ipak mislio na Vuka Bojovića, a ne na njegovog sina...
od MarkoEkmedzic
06. Nov 2012., 10:10
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15445

Re: The Math of the Great Flood

To je zato što si načinio vrhunsku jeres - doveo si njegovo "učenje" u pitanje, i pride si mu uznemiravao stado logikom, a logika je penicilin za takve budalaštine koje Mirobulj prodaje naivčinama...
od MarkoEkmedzic
03. Nov 2012., 10:34
 
Forum: Generalno
Tema: The Math of the Great Flood
Odgovora: 25
Pogledano: 9621

Re: Homoseksualnost kao fenomen

I dalje ne mogu da skapiram kako zamišljate da neko krene da naskače na neku životinju, a da ne oseća zadovolsjtvo? Instinkt se podrazumeva, ali svakako mora biti i zadovolsjtva. Kako će ijedan nerazumni životinjski stvor biti motivisan da radi išta, a da ne oseća zadovoljstvo? Instinkt zadovoljstv...
od MarkoEkmedzic
24. Okt 2012., 07:48
 
Forum: Generalno
Tema: Homoseksualnost kao fenomen
Odgovora: 28
Pogledano: 15445

Re: Agora (2009)

Ma mani njega, čovek pravo sa bogoslovije otišao među komuniste :)

Nije on ni čuo za Hipatiju.
od MarkoEkmedzic
23. Okt 2012., 16:47
 
Forum: Filmovi i serije
Tema: Agora (2009)
Odgovora: 4
Pogledano: 4810

Re: Agora (2009)

Crnjak je u tome (a to je očito praksa) što je i taj ludak Kiril postao svetac kasnije, taman isto kao što je on proglasio onog psihopatu Amoneja (vođu parabalana) za sveca... i naravno, prosečan vernik nema nameru da uopšte dovodi u pitanje svetost tih ludaka.
od MarkoEkmedzic
23. Okt 2012., 14:03
 
Forum: Filmovi i serije
Tema: Agora (2009)
Odgovora: 4
Pogledano: 4810
PrethodniSledeća


cron