Ko su ateisti po Miroljubu?

Moderator: Muramasa


Ko su ateisti po Miroljubu?

Postod Muramasa » 19. Jul 2012., 14:06

boricio - poruka glasi:
Miroljube

mozes li da mi objasnis zasto su ateisti agresivni prema ljudima koji veruju u Boga. pre mesec dana sam raskinuo dugogodisnje prijateljstvo zbog toga. taj bivsi prijatelj je u fazonu hevi metala,hvalospevi sotoni,itd,i sve mu je kao,ma zezamo se bre ti si glup i zaostao....na kraju mi rece da sam ga razocarao kao niko do sada. da napomenem,vrlo je zanimljivo,da sam ja stalno vodio neku kulturnu konverzaciju sa njim ( cak sam citirao i nesto iz tvojih predavanja ),dok je on besneo i penio celo vreme,i na kraju je i meni pukao film i rekao sam mu da me zaboravi kao drugara i prijatelja. otkud tolika agresivnost i bes ? jos da ti napomenem,kada sam mu postavio ono cuveno pitanje ;KAKO JE NASTALA OVA KNJIGA; ( znas na sta mislim )
,to jest informacija o zivotu,e tu je prvo bio u rebusu,a posle je opet poceo da peni kao nenormalan.


Ateizam je naziv za bolest, koja spada u psihijatrijski poremecaj, jer su ateisti opsednuti demonima. Kada neka korisna informacija dodje do ateiste, demoni ga dovode u stanje transa i besa, i to sto si doziveo je ocekivana reakcija. Ateizam nastaje kao posledica neadekvatnog vaspitanja i lose duhovne higijene. Kao kad covek oboli od srca zbog lose ishrane, tako moze i duhovno da oboli pa da postane ateista (ova bolest se manifestuje u blazim i tezim formama).

Jedini nacin da se pomogne takvim ljudima jeste da im se ne namecu religijske teme, ali da se moralnim nacinom zivota zainteresuju za onu drugu stranu, pa ako je kod njih preostalo nesto dobro, mozda ce da postave neko pametno pitanje, i da im se u prijateljskom duhu da odgovor. Molitva za takve ljude mnogo pomaze. Ja sam imao puno slucajeva u zivotu gde sam se molio za neke ljude i Bog je zaista ucinio veliko cudo i napravio preokret u njihovim zivotima.


Sofista - poruka glasi:
Malo sam gledao ovo što ste govorili o ateistima, da su zaposeti demonima i da zbog njih ne mogu da dobijaju korisne informacije o postojanju Boga.
Ja sam ateista i ne osećam se kao da sam zaposet,


Posto si ateista, onda ni ne verujes da postoje demoni, niti znas kako to izgleda kad je neko opsednut. Dakle, to sto kazes da si ateista, a u isto vreme kazes da ne osecas da si opsednut, je kontradiktorno.
štaviše sasvim sam srećan i zadovoljan, i još nikada nisam video ni najmanji dokaz nekog demonskog prisustva, pa čak i postojanja.


I pijanice, narkomani, kurvari i ostali njima slicni isto to tvrde. Ljudi koji zive zivot u grehu ili bez Boga zive kao biljke, oni ne znaju sta se oko njih desava, ni za koga ne zive, nemaju porodicu, niti decu o kojoj brinu, zivot im se svodi na ono sto sistem kaze. A sistem upravo takve promovise i pusta da javno mudruju i iznose "duboku (ateisticku) filozofiju".
Nabrojali ste spisak simptoma o zaposetosti, pa me interesuje kako ste došli do toga i kako znate da je neka aktivnost demonska.


U Bibliji imas jednostavne kriterijume. Covek koji je nesrecan je demonizovan covek. Nesrecan covek se prepoznaje po tome sto nema srecu i stalno mu nesto fali u zivotu, stalno trazi da nesto otme od drugih, da nekoga prevari u necemu, da zivi na tudjoj grbaci - u najkracem, ateista se prepoznaje po tome sto je sebican - demoni ga navode na destrukciju. Sa druge strane, srecan (pobozan) covek se prepoznaje po tome sto ima srecu i deli je drugima, on stalno nastoji da nekoga obraduje, da zivi za nekoga i nastojanje da druge usreci daje smisao njegovom zivotu. Govorio sam o tome u mojoj knjizi "Tajna srecnog zivota":


Fargo - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Zemlja nije stvarana tri dana vec za nekoliko minuta prvog dana stvaranja. Vidi se da ni ti, a ni ovi ateisti, niste citali Bibliju.

Ja sam samo preneo pitanja kakva su u originalu.
Ili su ti ateisti to napisali iz čistog neznanja, ili su pod Zemljom podrazumevali i život i sve što čini tu Zemlju, a ne samo kamen koji je nastao u prvih nekoliko minuta stvaranja.

Ono što je mene sada zainteresovalo je to što je pisanje ovakvog teksta siguran simptom posednutošću (bar po onome što ste vi pisali). Kako to da demoni koji su za ovo odgovorni nisu pročitali Bibliju, da dotičnog ateistu malo smislenije navedu na to što radi.


Nisu ateisti bas lutke u rukama demona. Demoni znaju Bibliju, ali im je u interesu da ateisti budu sto gluplji, jer mnogi ateisti su dobronamerni ali zaglupljeni. Demonima najvise odgovaraju ljudi koji su imaju znanje, a pokvareni su i zli. Tako da demoni rade preko svih koji su na njihovoj strani, a posto ljudi generalno ne znaju mnogo o zivotu i teologiji, onda ateisticke gluposti mogu da nadju plodno tlo kod ljudi.

Drugo pitanje je kako su i kada ti demoni uopšte nastali.


Ocigledno da su nastali kao andjeli pre stvaranja naseg sveta, pa su se neki andjeli pobunili protiv Boga i postali demoni. U Bibliji pise da se trecina andjela pobunila. Treba da citas malo Bibliju, ili bar knjigu sa donjeg linka:

http://www.cps.or...iblije.zip

Ono što me posebno zanima je koliko tih demona ima. Ljudi na svetu je skoro 7 milijardi, a od toga je veliki broj nehrišćana i grešnih hrišćana. Da li ima dovoljno demona da tolike ljude drže pod svojom kontrolom?


Ima ih mnogo vise nego ljudi.



Ne mozes da se uhvatis za jedan stih i da od njega pravis teologiju. Govorilo se o ateisti koji ne veruje da Bog postoji, ali zivi moralno. Mi ne znamo razloge zasto on ne veruje da Bog postoji. Mozda su ga sablaznili "hriscani", mozda je trovan evolucionizmom u skoli. Bog vidi njegovo srce, kao sto i pise u Bibliji: "Bog ne gleda ono sto covek gleda, covek gleda ono sto je spolja, a Bog gleda na srce." Posteni ateista zivi po svojoj savesti ispravno i moralno, a "ziveti po savesti" je "ziveti po Bozjim zapovestima". Ne moze neko da veruje u mogucnosti televizije, ako nikada nije video ni cuo za televiziju. Ne moze neko da biblijski veruje u Boga kad su ga naucili da je Biblija skup izmisljenih prica, a jos je video religiozne fanatike kako sablaznjavaju ljude na sve strane. Njemu preostaje da sa Bogom komunicira preko savesti. To sto on mozda ne zna da tako komunicira sa Bogom, to nije vazno u prvom trenutku. Bog ima nacin da svakog iskrenog coveka privuce ka sebi.



Ali ta je osoba onda u velikom grijehu jer joj je bilo vaznije sta bezbozni ljudi pricaju od Bozije rijeci.Zar ne?
Prema vasem tumacenju ispade da se ateisti mogu opravdati djelima sto je u direktnoj suprotnosti sa Biblijom. Svi sagrijesise i izgubise slavu Boziju,a Hrist nas je otkupio,pa se svi mozemo opravdati blagodacu Bozijom i vjerom.
Zasto je onda Hrist umirao naocigled svih kada vjera nije vazna? Mogao je da umre tajno,ocisti nase grijehe,a mi bi se onda,svako po svojoj savjesti,pravdali djelima.
Tacno je da Bog gleda sta je u srcu,ali ako covjek u srcu negira Boga,sta onda Svevisnjem ostaje osim da ispostuje covjekovu volju?
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd


Re: Ko su ateisti po Miroljubu?

Postod Muramasa » 02. Avg 2012., 12:00

Miroljub Petrovic
#23637 štampaj odgovor
Odgovorio 02.08.2012 05:51
Korisnička slika

Super Administrator

Odgovori: 11567
Pristupio/la: 16.01.08

Vasilije Pedjanski - poruka glasi:
Miroljube, moraću da te pitam nekoliko stvari:

1. Zašto toliko mrziš nas ateiste? Kada god govoriš o ateistima, vidim bes u tvom pisanju. Znam da obično kažeš da ne dozvoljavaš demonizovanima da ti smrde na forumu, ali neki put imaš i izlive mržnje.

To nisu izlivi mrznje nego korektna i tacna dijagnostika. Kao sto ljudi koji puse duvan zaista smrde (zaudaraju), bez obzira koliko god hoce da budu fini (jer im kroz kozu izlaze toksini i oseca se veliki smrad), tako i ateisti gde god dodju zasmrde svojim ponasanjem. Oni mogu da se prave fini, ali to je kao kad medveda pustis u pozoriste - on ce da zeva naglas, da rice, da pravi buku, da maltretira ljude oko sebe i slicno. Na slican nacin ateisti, kao i svaki drugi sektasi, gde god dodju maltretiraju ljude (zasmrde) sa svojom pogresnom ideologijom, sa svojom polupanom muzikom, sa svojim kurvarstvom i negiranjem porodice, i slicno. Ja samo kazem da je ateizam bolest. Ja volim ateiste, ali ne volim njihov bolestan stil zivota.

Nismo mi krivi što smo se rodili inteligentniji


Ljudi se ne radjaju inteligentni, nego imaju potencijal da budu inteligentni ako se adekvatno vaspitaju i edukuju. Covek postaje ateista, isto kao sto postaje i dijabeticar, tako sto nema adekvatno obrazovanje i vaspitanje. U tom procesu stvaranja ateiste, osoba se uci da sto je neko gluplji, to je inteligentniji. Dakle, sve naopako.

i što imamo razum,


Covek ateista ne upravlja svojim razumom, vec njegovim razumom drugi upravljaju, najcesce demoni preko ateistickih gurua i vodja.

a vi vernici nemate nikakve pouzdane naučne dokaze da Bog postoji.


Postoje ljudi koji su duhovno slepi i gluvi, a koji su u to stanje dosli ateistickim vaspitanjem i obrazovanjem. Njihov mozak funkcionise u alfa rezimu, sto znaci da zive kao da su u transu, kao hipnotisani, i sa njima upravlja neko drugi i govori im sta je istina, a sta laz. Za njih je crno - belo, a belo je crno.

Većina nas ateista smo potpuno neduhovne osobe,


To je kao da kazes da postoje ljudi koji nemaju srce ili pluca. Svaki covek ima duh zivotni jer bez njega ne bi mogao da zivi. Druga je stvar sto duh ateista kontrolisu demoni koji su ih ubedili u laznu anatomiju, fiziologiju i patologiju, pa ateisti veruju da nemaju duh, srce, pluca, bubrege... i ko zna sta jos, a da imaju pamet, inteligenciju, razum, mudrost, natprirodne moci...

tako da čak i kad bi demoni postojali, oni na nas ne bi mogli da deluju, jer mi nemamo duše.


Najveca demonska prevara je kada ubede ljude da oni ne postoje. To je slicaj sa ateistima. Ovo sto ti pricas je tezi oblik ateizma koji se zove "satanizam" ili samounistenje.

Samo imamo funkcionalne mozgove.


To je kao kad demon ubedi prostitutku da je moralna. Tako demoni ubede ateiste da im mozak funkcionise, a ne da je u kavezu. Mozgom ateista upravlja demon, i to nije "funkcionalan mozak". Ateista i funkcionalan mozak je kao Marko Kraljevic i televizija.

2. Odakle ti ideja da demoni napadaju studente olakšavaju im učenje? Evo, ja osam sati dnevno rešavam zadatke iz osnova elektrotehnike i matematike, ali nikakav demon još nije došao da mi olakša posao. Izgleda da nema demona koji znaju elektrotehniku i matematiku, pa to moram sam da učim.


Dovoljno je sto te je demon ubedio da bubas napamet stvari koje ti nikada nece trebati u zivotu. Tako ostecujes svoj mozak, gubis vreme, a u isto vreme stices ateisticke diplome kojima te demoni uveravaju kako je biti dublje u ropstvu bolja stvar za tebe. Sutra ces da blejis po zavodima za zaposljavanje i da preklinjes da ti neko da neki posao, i pristaces na svaki oblik nemorala samo da bi preziveo. Ali, to je krajnji cilj na koji demoni vode ljude preko ateizma - ropstvo i samounistenje.


http://www.creation6days.com/diskusije/ ... post_37776
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd

Re: Ko su ateisti po Miroljubu?

Postod perakojot » 02. Avg 2012., 12:41

Dovoljno je sto te je demon ubedio da bubas napamet stvari koje ti nikada nece trebati u zivotu. Tako ostecujes svoj mozak, gubis vreme, a u isto vreme stices ateisticke diplome...


Koji je ovo bolesnik kada moze ovo da kaze ... A sto onda doticni koristi kompjuter kada su njega napravili ti "demonski" naucnici??? Sta ce im demonska elektrotehnika ? Sta ce im demonski moblini telefoni? Sta ce im demonski automobili ?
Sto im se pokojni patrijarh lecio na VMA a nije otisao u neki manastir?
Ili oni racunaju da posalju betmena da poprska magnetnu rezonancu pa onda ona vise nije demonska ??

Prostorije i novi aparat magnetne rezonance osveštao je episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije,

http://www.bijeljina.org/novosti/674/64/skrbic-pustio-u-rad-magnetnu-rezonancu.html
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: Ko su ateisti po Miroljubu?

Postod bigic » 02. Avg 2012., 13:01

Вероватно је сам гос-н Петровић и даље атеиста, али се представља као верски фанатик због личне користи.
bigic
 
Postovi: 12
Pridružio se: 29. Jun 2012., 10:57

Re: Ko su ateisti po Miroljubu?

Postod MarkoEkmedzic » 02. Avg 2012., 13:47

Mirobulj je übertrol! :D
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija



cron