Homoseksualnost kao fenomen


Re: Homoseksualnost kao fenomen

Postod MarkoEkmedzic » 26. Nov 2012., 23:06

Naravno da se ježim generalizacija, posebno kada je stvarni život u pitanju.

4,4 jeste blizu 4, ali je još bliže 4,4, ako me razumeš :)

Takođe, ako kažeš da je 4,4 skoro pa 4, praviš potencijalnu grešku od čak 9,1%, što je strašno mnogo čak i u matematičkoj statistici, a o stvarnom životu da ne pričamo. Zato i ne volim da se generalizuje, jer recimo takvim zaokruživanjem, moglo bi se reći da gej populacija uopšte ne postoji :)

Znam da matematika ume da bude kurva, ia da procenti umeju da deluju nebitno, ali je važna kao alat.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija


Re: Homoseksualnost kao fenomen

Postod Paulinjo » 26. Nov 2012., 23:24

Neki decimali moraju se skratiti da bismo uopšte vodili sažet dijalog.

Reci mi samo (ako želiš) imaš li kćer, sina ili možda oboje?

Ako imaš samo 'ćerkicu pa još mirnu kao bubicu koja je još i maza, potpuno mi je jasno zašto ne razumeš oca koji želi povremeno da se odmori. ;)
Muška dece su GENERALNO gledano :D nemirnija. Moj traži pažnju tokom celog budnog stanja. Na kraju večeri ima potrebu da se mazi samo sa mamom. Ja sam tu da se sa mnom bori i da me čačka za nos i da skakućemo zajedno, ali nema te potrebe za fizičkom prisnošću osim par poljubaca pred spavanje.
Zato malo zavidim očevima koji imaju 'ćerke jer osećaju nežnost koju mi ne možemo.
Često se uvredim kad skrene glavu od zagrljaja dok se od mame ne odvaja i plače ako je ne dograbi bar 10 puta. Teše me time da nisam ja antipatičan već je mali očigledno ginofil (ljubitelj žena, ženske energije, ženskog mirisa), a ja se obrijem jednom u 5 dana.

Ako imaš 'ćerkicu to je nešto drugo. One se spontano maze i s tatama. Meni se očevi samo ženske dece, sa kojima se često družim u parkićima uglavnom čine razblaženim.

Elem, upravo po tom izboru da se bude prisniji s roditeljem jednog pola, dokazuje mi da je seksualnost ovakva ili onakva ipak urođena. Kad malog odvedem u igranicu takođe je maza sa animatorkama dok je sa animatorima više u elementu borbe.
Paulinjo
 
Postovi: 56
Pridružio se: 20. Jul 2012., 09:34

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Postod MarkoEkmedzic » 26. Nov 2012., 23:36

Dijalog može da bude sažet, ali život se ne sastoji od sklonjenih decimala, već naprotiv, često od više decimala nego što ih ima pi :)

Imam ćerku, i sve je samo ne taj stereotip o devojčici mirnoj kao bubica, naspram dečaka koji su đavoli. I naravno da vrlo dobro znam šta su neprospavane noći, skakanje za ovo ili ono... samo što je meni sve to ipak zadovoljstvo, i radost provođenja vremena sa njom mi je apsolutno neuporediva sa eventualnim umorom.

Iskreno, moja ćerka se ponaša bezmalo identično tvom sinu, a te generalizacije o mirnim devojčicama i nemirnim dečacima možda donekle važe tek kada su stariji. Ona sa skoro 16 meseci i dalje svakoga dana otkriva sve oko sebe, usvaja nove reči, skače, trči, tutnji, baca, igra se, zavitlava, penje na glavu i sve ostalo, ali ja uopšte ne zavidim onima sa mnogo mirnijom decom. Nekako, ja mislim da je životni plus biti živahniji, radoznaliji i nestašniji, nego biti nekako... stoik :)

I naravno, prirodno je vezanija za majku, što je već nešto što je prirodna, evolutivna karakteristika, nasleđena iz vremena kada je majka bila ta koja doji dete, greje ga i čuva, dok otac kao lovac i snabdevač opskrbljuje porodicu (sa varijetetima, taj odnos je do skoro bio gotovo pravilo svuda u svetu). I zakonodavac se pobrinuo za to da majka ima pravo na trudničko i porodiljsko baš zbog toga, i mada i očevi imaju pravo na porodiljsko, to baš i nij praksa.

Tako da, dok su tako mali, nema tu strogih pravila kakav je ko. Mi znamo i mirne i nemirne dečake, i mirne i nemirne devojčice. Ima tu i genetike, ima i toga kako se sa decom ophode roditelji, ima uticaja socijalne sredine, itd.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Postod Paulinjo » 26. Nov 2012., 23:51

To je tačno. Ima svega.

Ne znam šta je s onom teorijom da žene više koriste jedn polovinu, a muškarci drugu polovinu mozga.
Negde to čuh, pa izgubih iz vida.

Jedna od meni najdražih generalizacija apropo polova, a iza koje apsolutno stojim je da muškarac ne može da veruje u horoskop.
To nema šanse da je u tzv. muškoj polovini mozga.
Kad vidim na TV-u ženske astrologe, većina njih zaista gleda u ekran krajnje ozbiljno. Daje savete kao da je sudski veštak.
Kod muških astrologa tačno vidim da su svesni foliranti. Nijedan što pričaju.
Ne umeju čak ni da sakriju.
Vidi se da su izabrali taj poziv zbog zarade i zato da budu stalno okruženi ženskim mušterijama koje će ,,tešiti'' na razne načine zbog njihovih nesrećnih ljubavi...
Pa kad čujem da neki od njih mlađim slušateljkama savetuju da dođu kod njih lično da im izgrade talisman, a starijima daju savete samo preko telefona, odmah mi je jasan taj način razmišljanja.

Mislim da muški mozak ne može da razume horoskop i da je to vrsta ženske romantične simbolične maštarije isto kolko i Barbi svet.

Udaljismo se mi od teme...

PS Marko, mrtav vam je forum. Moraću da smislim neku provokativnu temu i neko kontriranje Predragu i tebi čisto da stvorimo dinamiku. Pa makar i usiljenu. :mrgreen:
Paulinjo
 
Postovi: 56
Pridružio se: 20. Jul 2012., 09:34

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Postod MarkoEkmedzic » 27. Nov 2012., 00:04

Forumu izgleda treba dosta vremena da se "probudi". I stari je isprva bio takav, pa je u jednom trenutku eksplodirao od dinamike, a onda su nam ga ugasili... tehničkom svinjarijom. Tako je i ovde, vremenom će se ubrzati, mada većina više voli očigledno ad hoc kuckanje na FB :)
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Postod Paulinjo » 27. Nov 2012., 12:18

Nije mi jasno zašto.
Ukinuo sam profil i na FB i na tviteru.
Na forumima se daleko temeljnije obrađuju teme. Ispisano ostaje dugo i pregledno.
Na društvenim mrežama sve je tako dnevno aktuelno i suviše kratkotrajno da bi imalo neku važnost.
Paulinjo
 
Postovi: 56
Pridružio se: 20. Jul 2012., 09:34

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Postod MarkoEkmedzic » 27. Nov 2012., 15:08

Izgleda da jednostavno živimo u instant vremenima. Za brzo prekucavanje, činjenica je da je FB brži, ali za temeljnije diskusije, forumi su nezamenljivi.

I meni je to bez veze, ali šta da radimo...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Postod cvrle77 » 15. Jun 2013., 11:37

Siguran sam da nijedna statistika ne moze da ZAISTA pokaze o kom broju se radi kada je u pitanju gay afirmacija. Jednostavno ljudi nece da se otkrivaju, i siguran sam da postoje ljudi koji su odgovorili da nisu gay, iz straha od odmazde, bez obzira sto je zapis 'anoniman'. Znamo svi kako je ista u Americi anonimno (if you know what I mean)
Jednostavno, oni koji se nisu prijavili kao gay a osecaju da su gay, su u startu plasljivi, i nisu jos izasli iz 'ormana'. Da ne pricam o ljudima, koji iz istog razloga moraju da potpuno eliminisu u sebi svoja prava osecanja, koji ili ostaju bez ikakvog partnera, ili se na silu zene ili udaju.

Ono sto je jos groznije, je da ljudi ne shvataju da priroda ne pravi 'greske'. Nase nerazumevanje necega, sto je priroda stvorila i zasto je stvorila, mi tumacimo kao gresku. Licemerje je nazivati delo prirode greskom. Jedino sto to jeste, je razlicitost, iliti diversity of nature.

Postoje ljudi koji koriste levu ruku za pisanje, i postoje ljudi koji koriste desnu ruku. Da li su ovi koji koriste levu ruku 'greska' prirode, zato sto desnjaka ima vise? Da li je necija preferabilnost za sladoled od cokolade nad sladoledom od vanile greska? Kako moze ukus da bude greska? Ili jednostavno pokusavamo da uguramo subjektivnost u ovo? Kako bi oupste jedan heteroseksualac mogao da razume homoseksualnost? Da li levak moze da razume desnjaka, sto se tice njihovog koriscenja ruku?
cvrle77
 
Postovi: 2
Pridružio se: 14. Jun 2013., 12:14

Re: Homoseksualnost kao fenomen

Postod Nikolic » 21. Sep 2013., 20:24

Paulinjo je napisao:Jedna od meni najdražih generalizacija apropo polova, a iza koje apsolutno stojim je da muškarac ne može da veruje u horoskop.
To nema šanse da je u tzv. muškoj polovini mozga.


Iako je nežniji pol u veeeelikoj prednosti, ima i takvih. Na primer Ivan Jankulović. Ima i jedan koji ima blog na nadlanu.com, ali mu se ne sećam imena.
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Prethodni


cron