Recikliranje Biblije

Diskusije o religiji za koje još uvek nema odvojene kategorije ispod

Recikliranje Biblije

Postod BlockOut » 30. Avg 2012., 15:35

1. Ono sto je tipicno za vecinu vernika je da poricu postojanje stotine drugih bogova iz raznih religija, a pronazale se uvredjenima kad neko porice postojanje njihovog boga.

2. Hriscani se bune i ismevaju kad nauka tvrdi da su ljudi evoluirali od drugih oblika zivota, ali se ne bune kad biblija tvrdi da su nastali od prasine.

3. Ismevaju politeiste, ali im to ne smeta da veruju u boga kao sveto trojstvo.

4. Gnusaju se kad muslimani izvode zlocine u ime Allaha, a zanemaruju podatke iz biblije gde njihov bog u vise navrata poziva na rat protiv nevernika i naredjuje ubijanje beba. Jedan statisticki podatak iz biblije: bog je ubio 2,038,344 ljudi, dok je Satana u bibliji ubio samo 10.

5. Hriscani ismevaju Hindu verovanja u reinkarnaciju, Grcke price o tome kako su bogovi spavali sa obicnim smrtnicama... ali uopste im ne smeta kad Sveti duh oplodi devicu Mariju, koja rodi coveka-boga, koji biva ubijen, a zatim vaskrsne i ode posle nekog vremena na nebo..potom cekaju njegov sledeci dolazak. Ne znam samo da li drugi kako kazu, ili je to ipak treci, posto je vaskrsao vec jednom...

6. Hriscani veruju da ce cela populacija, osim njih.. pravovernika (iako i u hriscanstvu postoje podele i stotine sekti) - goreti vecno u ponorima Pakla, pa ipak im to ne smeta da tvrde da su najtolerantnija religija koja siri samo ljubav!

7. Kad 0,01% molitvi bude "usliseno", sigurni su da onih 99,99% neuspelih molitvi jednostavno nisu po volji Bozijoj.
A Isus u Bibliji u vise navrata tvrdi da je molitvom SVE moguce! Pomerati brda, otvoriti svaka vrata, narediti drvecu da hoda i sl. gluposti. Pa, kad je tako, drugovi vernici, molite se za mene da nadjem veru. Isus kaze da cete 100% uspeti. Ako budete uspeli, do kraja zivota cu vam se izvinjavati sto nisam bio vernik.

8. Mnogi vernici uglavnom znaju dosta manje o Bibliji, hriscanstvu, crkvi, religijama, istoriji i nauci od vecine ateista, a nazivaju se hriscanima.

9. Vernici tvrde da smo od boga dobili slobodnu volju, da sami odlucimo da li cemo u Pakao ili ne. Kako mozete nesto da nazivate slobodnom voljom kad morate da strahujete zbog posledica?! To je potpuno suprotno definiciji slobodne volje! Kao kada vam pljackas prisloni pistolj na glavu i kaze "Imas slobodnu volju da odlucis da li ces mi dati novcanik ili ne, a ako mi ne das ja cu te ubiti!" Da li se tad osecate kao da stvarno imate neki izbor?

10. Ko je stvorio zlo? Bog kaze da je tvorac svega, alfa i omega, pocetak i kraj..i da je stvorio zlo on licno! Isaija 45:7, "Ja koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i STVARAM ZLO, ja Gospod cinim sve to!" Ako Bog zna sve unapred (tek na ovo imam stotinu komentara i pitanja) i zna da stvara toliko nevernika, a napravio je Pakao za nas takve, sta je njegova prava i prva namera onda? Da li je jednostavno da me posle gleda kako se mucim? To je najracionalniji zakljucak i ne vidim trenutno neki drugi.

Ako neko ima jos nesto slobodno neka postavi....
,,...U crnom dugom svilenom plaštu po svetlu bludim...I svud gde stignem šapatom budim bolan osmeh,suze i maštu..."
BlockOut
 
Postovi: 14
Pridružio se: 29. Avg 2012., 08:19


Re: Recikliranje Biblije

Postod MarkoEkmedzic » 30. Avg 2012., 15:47

Koliko god puta da se ovo ponovi, ne gubi na važnosti!

Eh, još kada bi to čitali i pokušali da razumeju oni koji tu lošu bajku veličaju...
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Recikliranje Biblije

Postod BlockOut » 30. Avg 2012., 19:37

Za pocetak bi mogli da procitaju bibliju ako je vec ,,brane " :D
,,...U crnom dugom svilenom plaštu po svetlu bludim...I svud gde stignem šapatom budim bolan osmeh,suze i maštu..."
BlockOut
 
Postovi: 14
Pridružio se: 29. Avg 2012., 08:19

Re: Recikliranje Biblije

Postod MarkoEkmedzic » 30. Avg 2012., 19:41

Eh sad!

Ma gde će da čitaju baš celu?!?

Prepričaće im pop najbitnije delove... :patrijarh:
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Recikliranje Biblije

Postod BlockOut » 30. Avg 2012., 19:56

Pa ako su toliki vernici to ne bi trebalo tesko da im pada,to je ono sto oni vole. Ma ne zna ni pop,ha,ha.. :D
,,...U crnom dugom svilenom plaštu po svetlu bludim...I svud gde stignem šapatom budim bolan osmeh,suze i maštu..."
BlockOut
 
Postovi: 14
Pridružio se: 29. Avg 2012., 08:19

Re: Recikliranje Biblije

Postod MarkoEkmedzic » 30. Avg 2012., 20:18

Ma šta ti je... preporučuju im da ne čitaju... ta knjiga vernike pretvara u ateiste o'ma! :D
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Recikliranje Biblije

Postod BlockOut » 30. Avg 2012., 20:19

haha...ukoliko su dovoljno pametni da shvate. :D
,,...U crnom dugom svilenom plaštu po svetlu bludim...I svud gde stignem šapatom budim bolan osmeh,suze i maštu..."
BlockOut
 
Postovi: 14
Pridružio se: 29. Avg 2012., 08:19

Re: Recikliranje Biblije

Postod MarkoEkmedzic » 30. Avg 2012., 20:40

Ko preživi prvih 10 strana, ima nade!

Posle cele knjige "Postanja", taj je već baren!

Ko dođe do Novog Zaveta, naš je! :)
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Recikliranje Biblije

Postod BlockOut » 30. Avg 2012., 20:45

A sad svi na citanje. :D
,,...U crnom dugom svilenom plaštu po svetlu bludim...I svud gde stignem šapatom budim bolan osmeh,suze i maštu..."
BlockOut
 
Postovi: 14
Pridružio se: 29. Avg 2012., 08:19

Re: Recikliranje Biblije

Postod Nikolic » 30. Avg 2012., 20:48

Ljudi, moram da naglasim, predavao mi je profesor koji je PROČITAO Bibliju (bar Stari zavet - za Novi nisam siguran). To je jedini vernik koga sam lično upoznao, a da se stvarno potrudio. Svi ostali su bili ateisti, agnostici i jedan imaneštovac (dobio Novi zavet pa da se ne baci).
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Re: Recikliranje Biblije

Postod Tale » 30. Avg 2012., 21:51

Prica o potopu je starija od one u Starom zavetu, mislim da vuce korene jos iz Vavilona.
Tale
 
Postovi: 97
Pridružio se: 03. Jul 2012., 13:20

Re: Recikliranje Biblije

Postod MarkoEkmedzic » 30. Avg 2012., 22:02

Tale, veliki deo biblije je potpuni pačvork raznih bliskoistočnih legendi i mitova, spojen u priču o jednom bogu, i mali milion anđela, kao nižih božanstava.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Recikliranje Biblije

Postod Tale » 30. Avg 2012., 22:50

Znam, mnogo slicnosti, prosto monoteisticke religije su prilagodjavale raznim politeistickim religijama, uzimale ono sto im najvise odgovara, dodavale po nesto novo,ono sto im ne odgovara odbacivali, itd... Ideje o Strasnom sudu, vaskrsenju i vecnom zivotu, spasitelju, obozenju coveka, vecnoj patnji gresnika nisu nista novo, sve je to vec postojalo. Ono sto je razlicito su samo nijanse, u hriscanstvu ovako, u islamu onako, judaizmu je neka treca varjanta. Pobedjuje onaj ko ima boljeg PR-a, i ko ima resenje prihvatljivije za narodne mase.
Tale
 
Postovi: 97
Pridružio se: 03. Jul 2012., 13:20

Re: Recikliranje Biblije

Postod MarkoEkmedzic » 31. Avg 2012., 08:11

Smešna mi je i tvrdnja da su oni monoteisti.

Jeste, samo imaju oca, sina i svetog duha, i gomilu svetaca i anđela, tj. malih bogova.

Ali kad ti na poverenje kažu da jesu, kako da im ne veruješ? :)
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Recikliranje Biblije

Postod BlockOut » 31. Avg 2012., 19:12

Ima milion tvrdnji koje su netacne, pored toga da su monoteisti.Npr.bog u bibliji strogo zabranjuje idolopoklonstvo,crtanje i rezbarenje njegovog lika,pa onda dodjemo u situaciju da se zapitamo odakle onda toliko ikona i statua?!I to neretko zlatnih,i to je onda verovatno ta hriscanska skromnost....
,,...U crnom dugom svilenom plaštu po svetlu bludim...I svud gde stignem šapatom budim bolan osmeh,suze i maštu..."
BlockOut
 
Postovi: 14
Pridružio se: 29. Avg 2012., 08:19

Re: Recikliranje Biblije

Postod MarkoEkmedzic » 31. Avg 2012., 19:52

Tu imaju spreman odgovor da je Jošua, kome tepaju Isus, a od Grka su uzeli i Hrist, stari zakon poništio, i doneo sve neke nove zakone... samo, nikako da objasne, za koji moj im onda još služi stari zavet, osim kada treba da nekoga prigodno podsete na bogougodno genocidisanje :shock:
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Recikliranje Biblije

Postod BubaEliminator » 31. Avg 2012., 20:48

Ma kakav potop, to je samo bajka uvelicana od velike poplave koja se desila u Mesopotamiji. Sto bi Babic rekao: Najbolji nacin kojim mozete napraviti mladog ateistu je da ga ucite kreacionizmu, i da ga onda pustite da ode i proveri vase tvrdnje sam.
BubaEliminator
 
Postovi: 36
Pridružio se: 08. Jul 2012., 16:30

Re: Recikliranje Biblije

Postod Esther » 31. Avg 2012., 20:55

Ja ih skroz razumem sto nece da procitaju Bibiliju. Ta knjiga je, da se ne lazemo, toliko bolno dosadna da mi je razumljivija izjava da je neko nije procitao nego da jeste, iako sam je i ja procitala.

Dobro, 'ajd' ima i zanimljivih delova, ja recimo volim Pesmu nad pesmama, al' da ume da ubije u pojam- ume. Daleko ju je zanimljivije citati ako se ima predznanje, u smislu da se recimo poznaju mitovi iz drugih religija koji su ubaceni u Bibliju; lep je osecaj kad se upali lampica :mrgreen: , ili ako se zna ponesto o starom semitskom politeizmu- onda se primeti koliko su nevesto ti politeisticki mitovi prikriveni u Bibiliji- dobije se potpuno drugacija perspektiva.

Mada opet, nekad se zapitam, sto se tice tih vernika koji je nisu procitali... da l' je moguce da su TOLIKO nezainteresovani za sve zivo da ih bas ni najmanje ne interesuje sta je njihov bog imao da im kaze? :?
Korisnikov avatar
Esther
 
Postovi: 36
Pridružio se: 08. Jul 2012., 08:23

Re: Recikliranje Biblije

Postod MarkoEkmedzic » 31. Avg 2012., 21:05

Ja i dalje tvrdim da im popovi ne daju da mnogo pažljivo čitaju, nego im "ukažu" da je knjiga povelika, a oni će im onda prepričati najvažnije detalje ;)

Gde da ih puste da čitaju bez nadzora, deo bi prolupao, deo postao ateisti, a deo bi odmah pronašao preduzetnika u sebi, i napravio novu sektu :)
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Recikliranje Biblije

Postod Esther » 03. Sep 2012., 06:39

Vecina vernika danas ne ide u crkvu uopste, retko i poznaju bilo kog popa, pa mislim da im to "branjenje" nije problem. Izgleda samo da ih bas nista ne interesuje... :(
Korisnikov avatar
Esther
 
Postovi: 36
Pridružio se: 08. Jul 2012., 08:23

Sledeća


cron