Pričaj mi malo...

Diskusije vezane za pravoslavlje

Pričaj mi malo...

Postod stojadinovicp » 27. Jul 2012., 10:55

Slika
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka


Re: Pričaj mi malo...

Postod stojadinovicp » 27. Jul 2012., 11:34

StDalibor je napisao:Dodao bih i bibliju u taj ormarić sa knjigama. Ipak moraš pročitati bibliju da bi odlučio biti ateista. :geek:
Sa druge strane je veoma upitno koliko je vernika uopšte pročitalo bibliju.

c, c, c...

a šta misliš šta je ono crno dole desno?

velika slika
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Pričaj mi malo...

Postod Tale » 27. Jul 2012., 12:46

Jel imas nesto na srpskom?
Tale
 
Postovi: 97
Pridružio se: 03. Jul 2012., 13:20

Re: Pričaj mi malo...

Postod stojadinovicp » 27. Jul 2012., 12:46

slabo :(
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Pričaj mi malo...

Postod Nikolic » 27. Jul 2012., 15:08

Ima veoma malo ateističkih knjiga na srpskom. Ja eto imam samo jednu (Pelagićevo Umovanje zdravog razuma), ali sam pročitao i Dositejevu Život i priključenija i deo Darvinovog Postanka vrsta. Da ne zaboravim najuticajniju i najpristupačniju ateističku literaturu - Novi zavet.
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Re: Pričaj mi malo...

Postod MarkoEkmedzic » 27. Jul 2012., 15:48

Dobar deo Dokinsovog opusa inače postoji na srpskom. Pre neki dan sam video u knjižari "Vulkan".
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Pričaj mi malo...

Postod stojadinovicp » 31. Jul 2012., 09:25

StDalibor je napisao:Pa, dobro kakve su ti to korice? Gde je reljef, ukrasi, rubovi optočeni zlatom?!? Pih, kakva ti je to biblija... :P :mrgreen:


Najjeftinija :bravo:

Pare trošim na pametne knige, a to sranje sam morao da kupim i kupio najjeftiniju :mrgreen:
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskočajnični Zmajogaražni Ružičastojednorožni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Ćuftahije. {bezboznik.com, stojadinovic.net}
Slika
Korisnikov avatar
stojadinovicp
 
Postovi: 498
Pridružio se: 29. Jun 2012., 09:27
Lokacija: Aachen, Nemačka

Re: Pričaj mi malo...

Postod VladaBozanovic » 03. Avg 2012., 17:49

Ali božja logika je nadlogična!
To nije nelogično, to je iznad-logično. :pop:
VladaBozanovic
 
Postovi: 3
Pridružio se: 01. Jul 2012., 20:07

Re: Pričaj mi malo...

Postod MarkoEkmedzic » 03. Avg 2012., 20:37

MIsliš... on je savršeno sposoban da pravi nesavršenosti, i da u svojoj nepogrešivosti pravi greške, i naši su gresi naši, iako nas je on stvorio, jer nam je dopustio da budemo grešni u svoj nesavršenosti svoje savršenosti stvaranja, i u svoj ljubavi svoje genocidne mržnje, uz svu filantropiju svoje mizoginije?
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Pričaj mi malo...

Postod perakojot » 06. Avg 2012., 07:20

MIsliš... on je savršeno sposoban da pravi nesavršenosti, i da u svojoj nepogrešivosti pravi greške, i naši su gresi naši, iako nas je on stvorio, jer nam je dopustio da budemo grešni u svoj nesavršenosti svoje savršenosti stvaranja, i u svoj ljubavi svoje genocidne mržnje, uz svu filantropiju svoje mizoginije?


Kristalno jasno, zar ne ? ;)
Kao i sva "objasnjenja" iz "knjiga starostavnih" ...
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: Pričaj mi malo...

Postod MarkoEkmedzic » 06. Avg 2012., 12:11

Ono, 'oće malo da zaboli glava od njihovih mudrolija... ali da je poučno, naravno da jeste!
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija



cron