Religija mira

Diskusije vezane za islam

Religija mira

Postod MarkoEkmedzic » 12. Sep 2012., 11:28

Evo kako se religija mira ponaša kada se oseti uvređeno...

Ubijen ambasador i troje zaposlenih u konzulatu
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija


Re: Religija mira

Postod Nikolic » 12. Sep 2012., 16:21

Interesantno da se film "The Innocence of Muslims" kojim je "isprovociran" ovaj ali i napad na trgovinski centar više ne može naći na netu! Može se videti samo trailer.
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Re: Religija mira

Postod MarkoEkmedzic » 12. Sep 2012., 20:19

Ali su verovatno torenti prebukirani :)
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Religija mira

Postod Nikolic » 13. Sep 2012., 11:13

Naprotiv. Nema ga ni na torrentima. Pretpostavljam da je pretraživačma "odozgo" zabranjeno indeksiranje ovog filma.
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Re: Religija mira

Postod MarkoEkmedzic » 13. Sep 2012., 14:23

Ako se ne pojavi kod nekog prodavca u Knezu, zabrinuću se za domišljatost naroda u Srbiji! :D
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Religija mira

Postod Blueberry » 13. Sep 2012., 20:07

Ima na edonkey mrezi. Nisam skidao, niti me zanima, ali po velicini fajlova cini mi se da je ceo film u pitanju.
Blueberry
 
Postovi: 5
Pridružio se: 08. Jul 2012., 23:31

Re: Religija mira

Postod MarkoEkmedzic » 14. Sep 2012., 11:40

Treba da ima oko 2 sata... na YouTube-u je ostao samo trejler
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Religija mira

Postod dzonny » 18. Sep 2012., 22:54

Kako mi dođe da ga narežem u par stotina kopija i pobacam nekoliko komada ispred džamije.

Bilo bi ludilo, osećam. 8-)
Slika
Korisnikov avatar
dzonny
 
Postovi: 10
Pridružio se: 30. Jul 2012., 01:36

Re: Religija mira

Postod MarkoEkmedzic » 19. Sep 2012., 19:33

U Beogradu ne, u Novom Pazaru verovatno da... crnjak je u tome da najveći broj fanatika koji pale, dernjaju se i lomataju, nije ni pogledao film.
http://www.casovi.in.rs

Ateista ne veruje niti u jednog boga, ali zato čvrsto veruje u potrebu da društvo postane sekularno, samim tim i napredno i nadasve humano

Slika
Korisnikov avatar
MarkoEkmedzic
 
Postovi: 639
Pridružio se: 28. Jun 2012., 22:50
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Religija mira

Postod leprechaun » 20. Sep 2012., 12:48

Ako neko nađe link ili torent, prosledite mi, molim vas!
Korisnikov avatar
leprechaun
 
Postovi: 16
Pridružio se: 01. Jul 2012., 19:47

Re: Religija mira

Postod Muramasa » 20. Sep 2012., 21:23

Upravo skidam. Čudi me što je samo 56MB.
LINK
"Takozvano ''sveto pismo'' nije ništa drugo no zbornik svih mantijaških sanjarija i petljanija koji nikakvog logičkog smisla nemaju i koje svojim šarlatanskim protivrječjem same sebe gotovo na svakom listu u laž ugone." Vaso Pelagić
Korisnikov avatar
Muramasa
 
Postovi: 180
Pridružio se: 02. Jul 2012., 08:30
Lokacija: Beograd

Re: Religija mira

Postod Nikolic » 22. Okt 2012., 09:57

Obzirom da je internet izgleda žestoko cenzurisan, preporučio bih svim zainteresovanim da isprobaju freenet alternativu. Da je spora jeste, (veoma spora) ali je cenzura nemoguća.

Prezentacija freenet mreže.
Nikolic
 
Postovi: 167
Pridružio se: 05. Jul 2012., 06:50

Re: Religija mira

Postod sotionov » 17. Mar 2013., 17:58

Mozda je to jer smo deo zapadne civilizacije, ali cini mi se da ateisti, i uopste skeptici, primento manje bave kritikom islama i Kurana u odnosu na hriscanstvo i Bibliju. Dosta ima price o govoru mrznje i pozivima na nasilje, a Kuran se ignorise iako ima dosta veze sa tom pricom. Ogromna buka bi se podigla kada bi neko u javnosti izjavljivao stvari kao sto su "Muslimani su najgnusnije zivotinje", "Budite milostivi medju sobom, ali nemilosrdni prema muslimanima", "Koliko su izopaceni muslimani", "Odsecite glave i prste muslimanima", "Nemirne muslimane treba ubili ili raspeti", a svaka od ovih izjava se nalazi u Kuranu samo u odnosu na ne-muslimane. Da li je neko negde pokrenuo inicijativu za zabranu Kurana kao govora mrznje?
sotionov
 
Postovi: 11
Pridružio se: 15. Mar 2013., 20:38

Re: Religija mira

Postod perakojot » 17. Mar 2013., 21:07

Izgleda da ti zaista ne shvatas poentu price ateizma. Ateista nikoga ne vredja kao sto ti to pises. Ateista zastupa tvrdnju da nema bogova. (tacka).
A ti ovde zelis da "meris" uvrede. ..
Promasio si temu ...
Da li je neko negde pokrenuo inicijativu za zabranu Kurana kao govora mrznje?

Niko ovde nikome nista ne zabranjuje. Pravo je svakoga, ukljucujuci i tebe, da ima svoj stav ka veri i religiji.
To da li je to tacno ili nije to je drugo pitanje. I ti imas pravo da verujes u sta hoces sve dok ne ugrozavas druge.
Isto kao i oni. Problem je to sto pravoslavci ne vide sebe, muslimani sebe, katolici sebe, itd...
A tek kada se to popne na drzavni nivo, to je tek uzas ...
I ta "cudesna sposobnost" vlasti da budu licemerne i da u Ustavu pise da smo mi sekluarna drzava
a u realnom zivotu - pravoslavna dzamahirija.
Naukom napred!
Korisnikov avatar
perakojot
 
Postovi: 171
Pridružio se: 02. Jul 2012., 06:51

Re: Religija mira

Postod sotionov » 17. Mar 2013., 21:18

perakojot je napisao:Izgleda da ti zaista ne shvatas poentu price ateizma. Ateista nikoga ne vredja kao sto ti to pises.

Da li je ovo meni upuceno? Posto ne vidim gde sam to napisao da ateista vredja nekoga.

Niko ovde nikome nista ne zabranjuje. Pravo je svakoga, ukljucujuci i tebe, da ima svoj stav ka veri i religiji.

Radi se o govoru mrznje i pozivanju na nasilje koji se nalaze u knjizi koju mnogi i kod nas smatraju svetim pismom. A to niko ne pominje.

I ta "cudesna sposobnost" vlasti da budu licemerne i da u Ustavu pise da smo mi sekluarna drzava
a u realnom zivotu - pravoslavna dzamahirija.

Ne vidim kako smo mi to pravoslavna "dzamahirija", al dobro, nije to tema, a ni podforum.
sotionov
 
Postovi: 11
Pridružio se: 15. Mar 2013., 20:38



cron