Pronađeno je 498 rezultata

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Naravno, pravo svakog građina je da može da se obrati bilo kojoj državnoj instituciji ali ako ima ambiciju da to neko pravno pismen uzme u obzir, ta 'artija ipak mora da ima neko obeležje pravne uobličenosti, zar ne? Ne. U prepisci sa Poverenicom ti koristiš termine kao "ulizivanje" aludi...
od stojadinovicp
12. Okt 2012., 14:25
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8104

Evolution

od stojadinovicp
12. Okt 2012., 10:25
 
Forum: Generalno
Tema: Evolution
Odgovora: 2
Pogledano: 4493

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Ništa. Poverenik nas otkačio. Tužili smo ga upravnom sudu, oni rekli da je poverenik u pravu kad je odbio zahtev uz obrazloženje da smo u pravu za to što zahtevamo...

Srbija...
od stojadinovicp
11. Okt 2012., 21:37
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8104

Re: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike

Ja sam misljenja da svako ima pravo da razmislja na nacin onako kako to zeli ali moram da vas upoznam sa jednom filosovskom cinjenicom a to je da pojam Ateista je teoretski pojam koji oznacava neverovanje niusta. Apsolutna neistina. Ako već hoćeš da se koristiš "činjenicama" onda prvo pro...
od stojadinovicp
09. Okt 2012., 21:54
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Neke pravoslavne besmislice - molitve za srpske vojnike
Odgovora: 19
Pogledano: 3919

Re: Antiteista

Pa morali bismo da menjamo naziv zvanično, zbog PIB-a i tome slično...
od stojadinovicp
02. Okt 2012., 22:02
 
Forum: Generalno
Tema: Antiteista
Odgovora: 3
Pogledano: 4360

Re: Protesti u crkvama u Beogradu

Sandalfon je napisao:Vi niste ateisti. Da li neko iz vaše organizacije veruje u Boga ili ne nema nikakav značaj.

Mislim da je boja čarapa od presudnog značaja za to da li je neko ateista ili nije...
:bravo:

Je li, Sandalfon, kako ti radi "Java skript"?
:sarcasm:
od stojadinovicp
02. Okt 2012., 16:27
 
Forum: Akcije
Tema: Protesti u crkvama u Beogradu
Odgovora: 27
Pogledano: 5609

Re: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti

moesiasuperior je napisao:Kako je SPC klasifikovana kao udruženje građana? Kojim pravnim aktom je razvstana kao takva?

SPC je pravno lice i trebalo bi da bude ravnopravno sa svim ostalim pravnim licima. Ali nije i to je regulisano neustavnim zakonima, počev od zakona o crkvama i verskim zajednicama pa dalje...
od stojadinovicp
01. Okt 2012., 14:44
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti
Odgovora: 12
Pogledano: 2851

Re: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti

perakojot je napisao:http://www.rtv.rs/sr_ci/politika/nikolic:-srbija-nije-nastala-juce-i-nece-nestati-sutra_344869.htmlAko je bio kao gradjanin - uredu.
Ali obzirom da nije bio kao gradjanin - vec kao predsednik dzave,

spremam ustavnu žalbu... to će mu biti četvrta...
od stojadinovicp
01. Okt 2012., 13:36
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Predsednik drzave na crkvenoj svecanosti
Odgovora: 12
Pogledano: 2851

Slava Zavoda za udžbenike

link ka saopštenju Udruženje građana “Ateisti Srbije” najoštrije protestuje protiv nastavka štetne prakse obavljanja verskih obreda u državnim institucijama. Poslednji u nizu tih događaja predstavlja i proslava tzv. “slave” Javnog preduzeća “Zavod za udžbenike”, 21. septembra ove godine kojoj su os...
od stojadinovicp
01. Okt 2012., 09:16
 
Forum: Saopštenja
Tema: Slava Zavoda za udžbenike
Odgovora: 1
Pogledano: 992

Mikro-Makro? Evolucija.

229396_10152123753350117_855252620_n.jpg
od stojadinovicp
01. Okt 2012., 09:10
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Mikro-Makro? Evolucija.
Odgovora: 0
Pogledano: 1577

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Nikolic je napisao:Definicije sa (bivšeg) sajta popis2011.com:
živ je popis2011...

Značenja reči
od stojadinovicp
29. Sep 2012., 09:59
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22053

Brainwashed...

Slika
od stojadinovicp
27. Sep 2012., 23:03
 
Forum: Generalno
Tema: Brainwashed...
Odgovora: 0
Pogledano: 1064

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Jedina umerena i autentična konzervativna politička snaga u Srbiji je DSS. Povračaču :( Govna koja su pomogli Pahomiju da izbegne zasluženu robiju, i oni su umereni... Mada, da su autentični kreteni, to jesu... Mada, i Husein Obama je naprasno postao Hrišćanin pred izbore! Zamoliću, samo jednom, da...
od stojadinovicp
27. Sep 2012., 19:38
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22053

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Nejasan mi je "milje" SPC. Šta podrazumevaš pod miljeom? Ja nisam vernik, prema religiji imam krajnje indiferentan i opušten stav Onda ti je super ta slika na profilu... To je Tisotova grafika "Hrist na Maslinovoj Gori" i taj motiv je dosta čest u renesansnom slikarstvu. Upravo....
od stojadinovicp
27. Sep 2012., 10:47
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22053

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Ni ja nisam siguran odakle da počnem! Probaću redom. probaj... Mojim naknadnim obzovanjem ću naučiti da istorija nije nauka? Ja ne znam šta ti pokušavaš da postigneš ovakvim nesuvislim izjavama, zaista! Ako postoji "Institut za savremenu istoriju" koji je klasifikovan kao naučno-istraživa...
od stojadinovicp
27. Sep 2012., 09:16
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22053

Re: Pouke i "logika"

A definicije i znacenja nekih reci su objektivan realnost? :) Ne znam na kojoj planeti zivis, al' ovde na zemlji reci mogu imati vise znacenja. Pa tako rec "dogma" uopste ne mora da oznacava uverenje koje se bezuslovno prihvata (npr. "centralna dogma molekularne biologije"). I s...
od stojadinovicp
26. Sep 2012., 21:17
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17796

Re: Pouke i "logika"

Petar je napisao:I stvarno se vise necu baviti ovakvim temama, jer me vec ozbiljno smaras.
Jel te smaram? OK...
od stojadinovicp
26. Sep 2012., 21:12
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17796

Re: Pouke i "logika"

Onda si lupio glupost. Aquilius ne shvata nelogičnost budalaštine o pretvaranju vina u krv nekon lika iz bajke, o kakvom shvatanju nauke ti pričaš kad je on u pitanju? :piccard: Zar opet o tome? Vec sam ti na starom forumu nasao tu vasu diskusiju, gde Aquilius jasno kaze da nema nikakvog pretvaranj...
od stojadinovicp
26. Sep 2012., 21:00
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17796

Re: Pouke i "logika"

Prosečan vernik odbija da prihvati činjenice nauke i veruje u neki svoj svet dogmi. Zato i rekoh: moze da bude ali ne mora da znaci... Tvoja tvrdnja je da religija kao globalni fenomen ne moze da bude ideologija buducnosti i to zasnivas na tome kakva je praksa prosecnog vernika, a to je sve samo ne...
od stojadinovicp
26. Sep 2012., 13:03
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17796
PrethodniSledeća