Pronađeno je 23 rezultata

Re: Evolucija ili stvaranje?

Pa upravo svo vreme doakzujem stvaranje. Mi kažemo da se nije desila evolucija i ono što iznosimo je u skladu sa stvaranjem, dakle dokazujem stvaranje, a vi ste se obrukali Izneli ste pticu sa zubima u kljunu, a ja nađem pticu bez zuba pre. Vi stavite gmizavce sa dlačicama i perjem a ja nađem Arheop...
od Ivander
14. Avg 2012., 14:14
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

U slučaju veštačke selekcije odabiranje se vrši sa određenim ciljem planski, dok kod prirodnog odabiranja ne postoji određeni plan niti razum koji usmerava dejstvo. Zbog toga je projekcija veštačke selekcije na prirodne odnose vrlo problematična. Ono što je zajedničko i jednoj i drugoj formi selekci...
od Ivander
14. Avg 2012., 14:00
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Evolucionisti kažu da mutacije mogu da izazovu zajedno sa prirodnom selekcijom velike promene, pa onda nakon više miliona god. i makroevolutivne promjene. To naravno nije istina. Evo šta sve mogu mutacije da učine. To su ove 4 činjenice. Ovde ne treba računati bolesti poput Daunovog sindroma i sličn...
od Ivander
14. Avg 2012., 13:56
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Za Nikolića Archelon's fossils date to around 75-65 million years ago in the Late Cretaceous period imala zube Proganochelys Temporal range: Late Triassic, 210 Ma nije imala zube :lol: Odontochelys Temporal range: Late Triassic, 220 Ma imala zube Ovo upravo pokazuje da smo mi kreacionisti upravu. Ra...
od Ivander
13. Avg 2012., 19:13
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Šta bi sa nastankom perja kod ptica. Arheopteriks je po evolucionoj skali stariji od onih svih što ste dali. Ništa samo ste zaobišli onaj moj post i ajmo dalje. Pošto su spomenute rekombinacije na linku, da malo o njima nešto kažem. Link je pravljen baš za totalne laike (ništa lično) rekombinacijama...
od Ivander
13. Avg 2012., 09:33
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Više vas je pa ne mogu svima odmah da odg. jedino ako hoćeš ceo dan da budem :computer: dakle nije namerno zanemarivanje. To je u redu i rekao sam da znam da ti nije lako da odgovaras ovako svima, ali sam ti napisao da bi ipak krenuli negde sa diskusijom. Nije ti dobra definicija, samo kod mikroorg...
od Ivander
13. Avg 2012., 09:30
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Za Nikolića i link. Baš ne tražim prelazne forme između rodova, nego preko granica familija a to su makro prelazi, ono što vi nazivate mikroevolucija to su ustvari varijacije koje niko ne spori, ali one ne mogu da dovedu do makroevolucije. I ono jesu mozaične forme a ne prelazne. Ali bavimo se konkr...
od Ivander
13. Avg 2012., 09:21
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

@Ivander Sta ti odbijas da prihvatis sto se tice evolucije? Odbijas mogucnost da mutacije i prirodna selekcija formiraju novi gen ili da mogu da dovedu do razvrstavanja? Prirodna selekcija i mutacije ne mogu da dovedu do formiranja novog gena. Duplikacije gena ne znače nove gene i duplikacija se na...
od Ivander
12. Avg 2012., 09:39
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Bog je stvoritelj sveta, biće nedostižno za ljudski razum. Dakle čovek ne može upotpunosti shvatiti Boga. Bog nema oblik ni izgled. Njegova svojstva su sva pozitivna. Niko ga nije video. Da li su ovo tvrdnje ili verovanja? 1. Ako su tvrdnje priloži mi dokaze na osnovu kojih ih temeljiš. 2. Ako su v...
od Ivander
12. Avg 2012., 08:57
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Ako smatraš da je kljun ptice nastao od vilice gmizavca, onda moraš da imaš nešto između i čitav niz između, a ne samo kljunove i vilice. Objasnio sam ranije zašto su takvi prelazni oblici retki. Brzo su ih zamenjivali noviji, prilagođeniji. Marko je dao jedan primer prelaza, a osim toga: Ove osobi...
od Ivander
12. Avg 2012., 08:48
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Poređenje ti je jako loše jer u biologiji ne postoje klasični i ne klasični zubi, nije to muzika. Ali ajd nije ni bitno, bitno je ono što sam dao a to je da je kljun kod ptica već postojao i to po evolucionoj skali, tako da zubi u kljunu Hesperornisa nisu dokaz evolucije kljuna od vilice. Trudiću se...
od Ivander
11. Avg 2012., 20:18
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Hesperornis je imao kljun koji je imao zube, ali zubi nisu tipična osobina gmizavaca, nema ih kornjača. Šta ti zubi dokazuju? Vidim na wikici sigurno dva puta "verovatno" što znači da ni oni nisu sigurni. A sutra ću detaljnije o prelazu gmizavac-ptica i naravno o hesperornisu, arheopterik...
od Ivander
11. Avg 2012., 15:10
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Hesperornis je primer za prelaz između vilice gmizavca i kljuna ptice. P.S. Dobrice, molim te bez napada na Betmena - on je jedini superjunak bez čudesnih supermoći! :D Hesperornis je imao kljun koji je imao zube, ali zubi nisu tipična osobina gmizavaca, nema ih kornjača. Šta ti zubi dokazuju? Vidi...
od Ivander
10. Avg 2012., 20:43
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Bog je stvoritelj sveta, biće nedostižno za ljudski razum. Dakle čovek ne može upotpunosti shvatiti Boga. Bog nema oblik ni izgled. Njegova svojstva su sva pozitivna. Niko ga nije video. Ali ni ti nisi video prlazak ptica-gmizavac, tako da svi nužno dolazimo u verovanje. Molim dokaz za navedene sta...
od Ivander
10. Avg 2012., 20:13
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Nastanak psa od vuka dakle nove podvrste nije evolucija, moraćeš mnogo više da daš. I to nije nikakav problem ni za stvaranje. Problem je u tome što vi kažete da su ptice nastal od gmizavaca, samo ne znam kako ako se varijacije odnose na vrste, rodove i familije. I one jesu nastale klasifikacijom od...
od Ivander
10. Avg 2012., 19:51
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Prvo postoje razni tipovi bakterija. Što se tiče bakterija koja jede najlon to je oboreno još 1990. god. jer je tada otkriveno da neki tipovi bakterija mogu da jedu najlon. I iz tih bakterija je transferom gena došla u ovaj tip koji nije imao tu mogućnost. Dakle došlo je do prenosa plazmida sa bakte...
od Ivander
10. Avg 2012., 18:49
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

@Ivander Sta ti odbijas da prihvatis sto se tice evolucije? Odbijas mogucnost da mutacije i prirodna selekcija formiraju novi gen ili da mogu da dovedu do razvrstavanja? Prirodna selekcija i mutacije ne mogu da dovedu do formiranja novog gena. Duplikacije gena ne znače nove gene i duplikacija se na...
od Ivander
10. Avg 2012., 17:11
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Admine obrisao sam linkove. Muramasa loše ti je poređenje. Jer ako se u nešto ne veruje onda se veruje u suprotno. Dakle smatranje da Bog ne postoji nije ništa drugo nego verovanje u to. Tako da ti je loš primer sa markicama. Jer samo ne skupljanje markica podrazumeva da to nije hobi, ali ne verovan...
od Ivander
10. Avg 2012., 15:23
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Jel propagiranje kreacionizma podrazumeva davanje linkova ili ne? Neću davati više linkove ako je to.

A i neverovanje je isto nekakvo verovanje. Ateista ne veruje da postoji Bog, dakle on veruje da ne postoji Bog, dakle u nešto veruje.

Nema na čemu.
od Ivander
10. Avg 2012., 14:58
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875

Re: Evolucija ili stvaranje?

Trudiću se svima dam odgovore. Za Peru kojota. Debata se vode i vodi se već decenijama. I tu nema nikakve veze broj ljudi koji misli tako ili ne misli tako. Ja sam rekao jednu činjenicu, a ta činjenica govori da se vodi debata. Evolucija 100% nije dokazana. Kulturu govora naravno poštujem. Za Nikoli...
od Ivander
10. Avg 2012., 13:50
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22875
Sledeća


cron