Pronađeno je 59 rezultata

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Sada je bar lako.
Buduci da bilo kakav iskaz koji nije u skladu da vasim misljenjem je bilo misaono bilo eticki neregularan,

odgovore sebi napisite sami.
od milan
23. Nov 2012., 17:21
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11481

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Stari zavet se proucava od kako postoji. Isti je slucaj sa svim poznatim starim tekstovima, jer su oni svi vremenom svedeni samo na teme koje su u potpunosti (100%) od najvecega znacaja. A ako sada pogledate znacaj u fondu aktuelnih tekstova danasnjice, on se meri u promilima (0,...%) . A znacaj ove...
od milan
23. Nov 2012., 17:19
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Pretpostavljam da pod bezobrazlukom podrazumevas to sto nikome nisam rekao da govori glupost (i slicne stvari).

Sto se odlaska i dolaska tice,
Na ovoj temi moje je bilo da otvorim vrata.
A ti ih zatvori.
od milan
22. Nov 2012., 22:04
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11481

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Tale, Na strani http://aeris.host56.com/s-sociologija.html do ovoga dana moj stav je bio da je termin koji se koristi u Bibliji u obliku Jehova, isto ono sto se u hetitskim dokumentima imenuje u obliku Ahhiyawa (svaki narod ima svoj nacin izgovora istoga imena) a sto je isto ono sto mi danas zovemo ...
od milan
22. Nov 2012., 21:50
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

(Veza sa temom:)

Tek od momenta kada je rimski zakon potisnuo sudjenja za koriscenje zlih sila itd.,
stvoreni su uslovi za: " Javne demonstracije dokazivosti " ! - bez limita.

(Uputstvo: Procitati naziv teme.)
od milan
22. Nov 2012., 18:33
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11481

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Tale, Tvoje pitanje ne spada u ovu temu, niti ce ova tema trajati. A, nazvao sam Demokrita stoikom zato sto znanje kao ni pravac znanja nikada nije nesto samoniklo. Stoici su svet sagledavali u skladu sa zakonima logike, fizike i etike, sto isto vazi i za Demokrita, te ni njih ni njega ne cini naziv...
od milan
22. Nov 2012., 18:23
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Posto je Marko pomenuo "konkretnost", u smislu da treba da dam nesto konkretno, prvo bih razjasnio sta je to konkretno sto mi za sada imamo u vezi ove teme, dakle nesumnjivo dokumentovano. Buduci da u sadrzaju NZ teksta srz cine opisi nekakvih kako se tamo kaze "cuda" koje je Isu...
od milan
22. Nov 2012., 17:43
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11481

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Uuuuhhhh, kratko, jasno: - teisti tvrde da su opisani dogajaji bili realni - vecina ateista tvrdi da su izmisljeni * obe ove tvrdnje su jedna za drugu - smatranje! - nauka nema dokaze, nego iznose stavove! A nece svaki put svaki naucni stav pocinjati sa - "nauka smatra dok se ne dokaze suprotno...
od milan
22. Nov 2012., 16:24
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

I da, zaboravio sam da kazem: Posto je poslednja verzija Korana mladja, u njemu su ostale mnoge reci u zagradama iz vremena kada su tumaci pokusavali da bar koliko toliko popune makar neke fragmente. oni koji iole ozboljnije rade sa tim tekstovima znaju da oni izgledaju otprilike ovako: ...............
od milan
22. Nov 2012., 00:15
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Prvo, nije da znam, nego se zna da su to skracene verzije. Jer to je prvo sto se vidi kada se cita kontekst biblije. A kao drugo, zna se i da postoji problem fragmentiranosti, zbog cega je cesto tesko protumaciti i pojedinacnu recenicu. Trece, ni jedna hronika stvarna ili izmisljena iz doba Starog Z...
od milan
22. Nov 2012., 00:08
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Marko, ovde sada ni teorijski ne postoji sansa da sam napravio gresku. To mogu da ne znaju jedan deo vernika i deo ateista. - Prvi zato sto umesto da prate objasnjenja crkve zanesu se svojim sopstvenim dozivljajem, - a drugi zato sto obracaju paznju samo na izjave o bibliji, a nisu pokusali citati t...
od milan
21. Nov 2012., 23:32
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Marko, gledao sam emisiju u kojoj svestenik SPC-a je otvoreno rekao da su opisi kako raja tako i zivota posle smrti alegorijske slike, koje treba shvatiti metaforicno, jer crkva ne zna sta se pod time stvarno podrazumeva, nego ce to (kako ona smatra) saznati po drugom dolasku Hristovom, i tada ce se...
od milan
21. Nov 2012., 08:01
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Tale, nema potrebe da gubis previse vremena.
Idi na stranu:
http://aeris.host56.com/s-sociologija.html
Ona je najnovija. A strana o ovoj forujmskoj temi jos nije uradjena.
Na forumu u stvari uocavam problematiku za izradu strane.
od milan
21. Nov 2012., 07:06
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11481

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Objasnjenje za Marka i Taleta: Izmedju Nikolicevog posta od 05. Jul 2012., 07:50 i moga posta od 29. Okt 2012., 21:32 Bio je post, koga vise nema. Nisam smatrao da je potrebno da ga snimim, pa, recimo da mi se samo "pricinilo". Inace, ako se okrenete oko sebe videcete da svet ne zivi ni na...
od milan
20. Nov 2012., 20:03
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11481

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Marko,
Za hriscanstvo vizija raja u smislu zivota posle smrti je "metafora" (nemaju opis),
a vojni sukobi Izraela uz pomoc Jehove - nisu metafore.
Zao mi je.
od milan
20. Nov 2012., 19:52
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Predraze,
Preveliki Velikorazumni Naukougodni Svemirskocajnicni Zmajogarazni Ruzicastojednorozni, Njegova Crnorupost, Pastrijarh Cuftahije
nije tu, i nije on postavio ovu temu.
od milan
20. Nov 2012., 02:45
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11481

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Poredjenje se sastojalo u tome da: kao sto u pomenutim dokumentovanim istorijskim cinjenicama se agresori razlikuju po ponasanju, te u slucaju gubljenja podataka o njihovim tacnim nazivima i opisima se moze ipak dovoljno jasno uociti razlika po stilu ucestvovanja u dogadjajima cak i kada bi ti dogad...
od milan
20. Nov 2012., 02:23
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba

Marko, nisam se ja nigde pokusao izvuci, nego sam dozvolio sebi gresku da me ti izvlacis svojim pitanjima koja meni ne trebaju. Jer kao sto znas svaki pristup necemu ima - svoju - metodologiju . Meni tvoja ne treba. Ti je koristi u vezi onoga sto ti budes rekao da je dokazivo. I nemoj mi je nuditi. ...
od milan
12. Nov 2012., 18:45
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11481

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

I da, a onda se u tu problematiku umesaju "a-teroroisti" i kazu: "Ma pustite se vi toga, jer to su sve Srbisti i svestenici bilo koga teroroizma izmislili da postoji agresor koji zivi tamo daleko na nebu i stvara terore nadprirodnom silom, jer svi sukobi poticu od odnosa medju ljudima...
od milan
12. Nov 2012., 15:48
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Vidi Ignjatije, Da bi bilo jasnije, napravicemo jednu hipoteticku paralelu pri cemu izjednacicemo problem kontinuiteta informacija u proslosti sadasnjosti i buducnosti. Dakle u svim slucajevima cemo pretpostaviti da postoje drustvene turbulencije i prekidi dotoka informacija o njima. U prvom slucaju...
od milan
12. Nov 2012., 15:25
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8766
Sledeća