Pronađeno je 111 rezultata

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Ne, ne postoji zajednicka svest, um, hvatanje za rukice i igranje u cvecu....dakle, to ne postoji. poenta je u kreiranju naprednijih uslova i ambijenta u kojiem se covek razvija. Proces donosenja odluka sam objasnio, vise puta. Da mogu da nacrtam, nacrtao bih Ali, mislim da nije do mene, vec ljudi ...
od Petrovic
07. Nov 2012., 17:23
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Ja ne predlazem da se "alfa muzjaci" iz ljudske populacije uklone. Ja predlazem da se stvore uslovi koji nece dovoditi do potrebe za "alfa muzjacima". Dao sam i primer kako. Primer koji je dat i na koji sam reagovao je primer uklanjanja alfa mužjaka iz populacije: Postoji istraz...
od Petrovic
06. Nov 2012., 23:41
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

I danas se gradovi naučno planiraju. Danas se sve podredjuje novcu. Banalizujete Covek mora pobediti kapitalizam ili ce biti satran! ... Vrlo je prosto, ili cemo se prilagoditi ili nas nece biti. Ne moze i jedno i drugo. ... RBE (Resursno Bazirana Ekonomija) je buducnost, jer drugacije ne moze Ja n...
od Petrovic
06. Nov 2012., 21:14
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Ja mislim da su himinem ad...kalsicni svakako. Postovanje nije rec, vec delo! Upravo tako, na delima se vidi ko ste i šta ste. I kako se ponašate i ophodite prema drugima. Vi ste to ovde i pokazali. Isto tako se i moralisti i sanjari mogu prepoznati po delima. Jedno pričaju, drugo rade. Pričaju o p...
od Petrovic
06. Nov 2012., 12:39
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Dakle, da li smo ti i ja saglasni da je odredjena kolicina vode potrebna za pice, a da se od prevelike kolicine, covek moze udaviti. Jesmo, saglasni smo. Ne mogu ja da kazem da ce odredjena povrsina zemlje biti dovoljna za 50 000 ljudi ako nemam dovoljno informacija o tom zemljistu. Jednostavno, ka...
od Petrovic
05. Nov 2012., 12:42
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Snatra se da obrazovanim ljudima, kojima su predocene cinjenice, a ne indoktrinscija, koji rastu i razvijaju se u stimulativnim uslovima, nema potrebe odredjivati sta je "potreba", a sta "zelja", sta je "dobro", a sta "zlo". Ako ljudi imaju dosptupnost zivotn...
od Petrovic
03. Nov 2012., 15:49
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Niko nece odredjivati sta su potrebe, a sta zelje. Ipod, gucci, i slicno sluzi potrosnji. Danasnje kompjuterske igre ce u civilizovanom svetu biti smatrane devijacijom, polugom sistema, koji ima zadatak da konzumentima video igara nadosmeti ono sto nemaju u realnosti. A neće znači. Vidite, vi možet...
od Petrovic
03. Nov 2012., 01:37
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Pre svega, ekonomiju treba bazirati na potrebama, a ne na zeljama. Ko će odrediti šta su potrebe, a šta želje? Po kom standardu i sa kojim autoritetom? Da li je iPad potreban ili ne? Gucci cipele, da ili ne? Smart telefoni? Kompjuter igre? Hoće li se koristiti naučni metod za određivanje kome je št...
od Petrovic
02. Nov 2012., 13:06
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Ekonomija se bazira na tri stuba: primarne, sekundarne i tercijalne ljudske potrebe. Delatnosti koje čine ta tri stuba su toliko psihološki različite da se ne može ni zamisliti merna jedinica koja bi ih spojila, osim novca. Primarne potrebe su hrana i energija. I hranu i energiju treba stvarati, odr...
od Petrovic
31. Okt 2012., 10:17
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

@Marko Ko treba da obezbedi svo to izobilje u svetu bez novca što Venus projekat propagira? Sve dok je potreban ljudski rad, tj. postoji neophodnost i nužnost ljudskog rada i inputa, ne možete imati ekonomiju bez novca. Jer bez novca znači bez razmene, a bez razmene u suštini znači bez privatnog vla...
od Petrovic
28. Okt 2012., 11:45
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

od Petrovic
30. Avg 2012., 17:11
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681
Prethodni