Pronađeno je 578 rezultata

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Pa koliko samo imamo takvih potpuno beskorisnih (osim u turističke svrhe) a neoporezovanih spomenika. Rastu kao pečurke posle kiše. Kamo sreće da se ne oporezuju mala i srednja izvozno orijentisana preduzeća, ili da se umesto verskih zajednica iz budžeta finansiraju institucije poput Petnice (trenu...
od MarkoEkmedzic
28. Sep 2012., 21:32
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Moguće da su delimično u sistemu, ali na onim kioscima koji su u svakoj crkvi, ne daju se fiskalni računi, a tu se ne kupuju samo sveće, iako one idu najviše.
od MarkoEkmedzic
28. Sep 2012., 20:33
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Da ne bude da pričam napamet, evo iz Zakona o verskim zajednicama: Član 30. Prilikom obavljanja delatnosti i obezbeđivanja prihoda u skladu sa ovim zakonom crkve i verske zajednice mogu biti potpuno ili delimično oslobođene poreskih i drugih obaveza, u skladu sa zakonima kojima se uvodi odgovarajući...
od MarkoEkmedzic
28. Sep 2012., 20:28
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Zašto misliš da je mnogo 1.000.000 sveća? Ako prosečan vernik zapali 3-5 sveća, to je znači 200-300.000 vernika u jednom danu. Kada pogledaš koliko ima crkava, i koliko ljudi odlazi na groblja svakog dana, mislim da nije malo. Ali, sve i da nije milionče, poenta je bila u porezu. Ni za izdavačku del...
od MarkoEkmedzic
28. Sep 2012., 20:22
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Sada uzmeš ovu svoju rečenicu, " Meni lično dulićev sajt više bode oči nego ceo hram Svetog Save jer oslikava bahatost politički zaštićenog pojedinca, secikesu koji bezobrazno pred kamerama pravda svoj lopovluk i nema nameru bar da se skloni iz javnog života. Svaki gensek mora da se vozi u BMW-...
od MarkoEkmedzic
28. Sep 2012., 20:03
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Agresivna priroda sajentologije

Kraj romanse?

A sad adio?
od MarkoEkmedzic
28. Sep 2012., 19:56
 
Forum: Nove religije
Tema: Agresivna priroda sajentologije
Odgovora: 4
Pogledano: 1461

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Odakle ti ideja da je naduvan Koštuničin citat? Pa to je njegova, da tako kažem "autorska" izjava. Iz prijave protiv Koštunice, a za podsticanje oružane pobune JSO, i prema njegovim navodima iz štampe, i prema izjavama svedoka iz RDB-a i JSO-a, saznalo se puno o njegovom mešetarenju. Dva m...
od MarkoEkmedzic
28. Sep 2012., 19:16
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Bio sam ateista

Ali čak i da je tako da ovaj svet nema nikakvog smisla i da je nastao čistom slučajnošću (veliki prasak ili šta već) ja hoću da mom životu dam smisao. Od kada verujem da postoji neka viša sila (za sad je to još uvek tako ne-definisano kod mene u glavi) moram da priznam da se osećam mnogo bolje, da ...
od MarkoEkmedzic
28. Sep 2012., 10:34
 
Forum: Generalno
Tema: Bio sam ateista
Odgovora: 13
Pogledano: 2842

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Jedini zaključak je da konzervativaca savremenog kova u Srbiji nema. Poređenje npr. torijevaca i DSS-ovaca je apsolutno nemoguće. Što bi narod rekao, DSS i torijevci su kao dupe i oko. U Srbiji vladaju kultovi vođa, koji ostaju mal te ne neprikosnoveni dok ne umru. Čolićka je samo proizvod nakaradne...
od MarkoEkmedzic
27. Sep 2012., 23:00
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Apsolutno ću se složiti sa Peđom po pitanju DSS-a. Nema ničeg umerenog u grupaciji čiji je "duhovnik" Amfilohije, štićenik Pahomije, a eksponent Ljiljana Čolić, nakon koje nas od sramote pred ozbiljnim akademskim zajednicama ne bi oprala ni godišnja proizvodnja "Henkela". Nisam b...
od MarkoEkmedzic
27. Sep 2012., 19:55
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Nisam uopšte osetljiv, nego sam hteo da razjasnimo šta podrazumevaš pod "grlat", jer je to obično ekvivalent za "glasan", ništa drugo. Ja te i pitam konkretno kako definišeš svoj konzervativizam. OK, vezan je za politiku, ali te zato i pitam na koji način? Koja to politička opcij...
od MarkoEkmedzic
27. Sep 2012., 18:12
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Deizam nije jedini racionalan i prihvatljiv koncept. Šta više, nije uopšte racionalan... mada je nekima prihvatljiv... ako isključe racionalno, dabome. Deizam je placebo nalik na teizam, ali bez tog jednog određenog boga kao stvoritelja. A bogovi, ili ma kakvi drugi čudesni stvoritelji, svakako nisu...
od MarkoEkmedzic
27. Sep 2012., 16:37
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Pouke i "logika"

Hvala Dobrice! :)
od MarkoEkmedzic
27. Sep 2012., 16:05
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17793

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Prihvatam izvinjenje, i pojasniću ti. Kada je neko nacionalista, sa izrazitom potrebom da brani vrlo sumnjive verske autoritete, pri tome insistirajući da je indiferentan prema religiji, a ima sliku Isusa kao avatar, meni je to u istoj ravni sa ljudima koji kažu da nisu vernici, ali nisu ateisti. Da...
od MarkoEkmedzic
27. Sep 2012., 15:06
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Demoni napadaju elektroniku

Jedna stvar koju nam niko nije objasnio je da je za funckionisanje elektronskih uredjaja jako vazan plavicasti dim. I zahvaljujuci njemu funckionisu svi elektronski uredjaji. Naime, kada uredjaj pregori onda plavicasti dim izadje iz uredjaja on vise ne radi. Prema tome - plavicasti dim je duh koji ...
od MarkoEkmedzic
27. Sep 2012., 14:38
 
Forum: Miroljub Petrović
Tema: Demoni napadaju elektroniku
Odgovora: 9
Pogledano: 3417

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Ljudi, džabe mu objašnjavate... vidite da ne razume... Premda je uvredljive prirode, a to mi je, onako, poznato... čist renesansni tip... Naravno da sam napisao ono šta mislim, jer nisam licemer kao npr. Velimirović, koji se posle rata posipao pepelom za svoje antisemitske svinjarije, ili kao MIhail...
od MarkoEkmedzic
27. Sep 2012., 14:31
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Mislim da ga zbunjuje to što napadnje stavova vidi kao napadanje ličnosti... vrlo neozbilljno za jednog (nominalno) intelektualca, moram da primetim.
od MarkoEkmedzic
27. Sep 2012., 09:34
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Nije poučno da se hvališ svojim neznanjem. To što je nešto klasifikovano kao naučno-istraživačka ustanova (vrlo širok okvir), ne mora nužno da dokazuje da je istorija nauka. Takođe, a to takođe ne znaš, definicije se menjaju, kako spoznaja narasta. Naravno, to ne važi za ljude poput tebe, čija "...
od MarkoEkmedzic
27. Sep 2012., 08:35
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050

Re: Pouke i "logika"

Hmmmm... ako je teorija da je bog učestvovao na neki nama "nepoznat" način, onda je podjednako validna pretpostavka i da nije učestvovao ni na kakav način, kao i to da je ružičasti nevidljivi jednorog uticao na nama "nepoznat" način, ili nije učestvovao nikako... i tako nadalje, ...
od MarkoEkmedzic
26. Sep 2012., 19:52
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pouke i "logika"
Odgovora: 97
Pogledano: 17793

Re: Smeju li pravoslavci da idu na more?

Odakle početi... To što tebe ne zanima Jovan Bajford, uopšte ne znači da nije napisao ono što je istina. Dakle nadobudno dopuštaš sebi da procenjuješ da li je nešto istorijski vredno ili ne. Uzgred, obrazuj se, istorija nije nauka. Ne znam zašto govoriš u prvom licu množine? Koji ste to "vi&quo...
od MarkoEkmedzic
26. Sep 2012., 19:18
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Smeju li pravoslavci da idu na more?
Odgovora: 82
Pogledano: 22050
PrethodniSledeća


cron