Pronađeno je 111 rezultata

Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu

Nakon što je papa Franja izjavio da i ateisti mogu i moraju da čine dobro, i da će ih to spasti, kao i da je i sam Isus za učenike prihvatao i nevernike, iz Vatikana stiže ispravka: crkva i dalje veruje da ateisti idu u pakao. U izjavi u kojoj se sugeriše da je papina primedba pogrešno shvaćena, por...
od Petrovic
29. Maj 2013., 22:06
 
Forum: Katolicizam
Tema: Vatikan ispravio papu: Ateisti će se ipak pržiti u paklu
Odgovora: 8
Pogledano: 3520

Re: Neobične vesti iz Severne Koreje

E37lgBZmZzU Sjeverna Koreja - gladna djeca komunizma Kako se živi u najzatvorenijoj i najtajanstvenijoj zemlji svijeta? Kako izgleda obožavanje dragog vođe? Zašto nema viceva ni automobila a postoji samo organizirana zabava? Kako izgleda najveći slet na svijetu sa 100.000 sudionika? Zašto stranci o...
od Petrovic
10. Maj 2013., 16:26
 
Forum: Generalno
Tema: Neobične vesti iz Severne Koreje
Odgovora: 3
Pogledano: 3057

O sprezi pravoslavne crkve sa strukturama političke moći

Mirko Đorđević, o sprezi pravoslavne crkve sa strukturama političke moći Kud prođu popovi, dolaze topovi Poznati disident Mihajlo Mihajlov nedavno je rekao da ono što je Savez komunista predstavljao pod Titom, to je u današnjem društvu Srpska pravoslavna crkva. Mi unazad puno godina preživljavamo j...
od Petrovic
10. Maj 2013., 16:11
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: O sprezi pravoslavne crkve sa strukturama političke moći
Odgovora: 0
Pogledano: 2218

Vladika Atanasije: Premijera ne zanima nebeska Srbija

Vladika Atanasije: Premijera ne zanima nebeska Srbija. Tako je govorio i Đinđić i znamo kako je završio Oko 3.000 ljudi prema policijskim procenama okupilo se na beogradskom Trgu republike gde je simbolično, u 12.44 počeo miting koji su zakazali Srbi s Kosova koji se protive briselskom sporazumu Be...
od Petrovic
10. Maj 2013., 15:34
 
Forum: Novosti
Tema: Vladika Atanasije: Premijera ne zanima nebeska Srbija
Odgovora: 0
Pogledano: 1787

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Kapitalizam – Tržišna privreda











Ostatak serije
od Petrovic
27. Apr 2013., 10:04
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Genetsko "dizajniranje" beba

Ne znam ko je ovom čoveku dao diplomu Julian Savulescu (born December 22, 1963) is a Romanian–Australian philosopher and bioethicist. He is Uehiro Professor of Practical Ethics at the University of Oxford, Fellow of St Cross College, Oxford, Director of the Oxford Uehiro Centre for Practical Ethics...
od Petrovic
26. Mar 2013., 09:00
 
Forum: Nova naučna dostignuća
Tema: Genetsko "dizajniranje" beba
Odgovora: 4
Pogledano: 2452

Genetsko "dizajniranje" beba

Već sam govorio kako se nauka doživljava kao pretnja bezbednosti i verovanjima ljudi . Red je da dam i primer kontraverznih pitanja koja zadiru u fundamentalne vrednosti i verovanja ljudi. Članak iz "Blica" . Profesor sa Oksforda: Genetsko "dizajniranje" beba je naša moralna obav...
od Petrovic
24. Mar 2013., 14:25
 
Forum: Nova naučna dostignuća
Tema: Genetsko "dizajniranje" beba
Odgovora: 4
Pogledano: 2452

Re: Skriveni svet (HQ+intro) Miroljub Petrović

Stvarno strašno. Ne znam kako bi trebalo odbraniti društvo od ovoga. Demokratizacija informacija i internet su nam doneli zaista mnogo lepih stvari, ali su ujedno otvorili i Pandorinu kutiju i pružili mogućnost raznim bolesnim ljudima da šire svoje ludilo i bolesne ideje. I da se sa takvim idejama r...
od Petrovic
23. Mar 2013., 17:08
 
Forum: Miroljub Petrović
Tema: Skriveni svet (HQ+intro) Miroljub Petrović
Odgovora: 1
Pogledano: 2471

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Why I Don't Advocate The Venus Project and The Resource Based Economy.

od Petrovic
20. Mar 2013., 16:01
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: "Dr" Roso

Uspavani razum stvara čudovišta. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f5/Museo_del_Prado_-_Goya_-_Caprichos_-_No._43_-_El_sue%C3%B1o_de_la_razon_produce_monstruos.jpg/230px-Museo_del_Prado_-_Goya_-_Caprichos_-_No._43_-_El_sue%C3%B1o_de_la_razon_produce_monstruos.jpg
od Petrovic
20. Mar 2013., 15:49
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: "Dr" Roso
Odgovora: 17
Pogledano: 7717

Re: Benedikt XVI: Napravljena je pogreška, Isus je rođen ran

Nemaju oni pojma. Sigurno da nemaju, ali polako i oni počinju da uviđaju neke kontradiktornosti u svojim, do sada, tako čvrstim i nepokolebljivim ubeđenjima. Prvo su morali da priznaju evoluciju, čime im propada čitava priča da je Bog stvorio Zemlju za šest dana, a sada im pada u vodu i priča o dat...
od Petrovic
09. Jan 2013., 13:50
 
Forum: Novosti
Tema: Benedikt XVI: Napravljena je pogreška, Isus je rođen ranije
Odgovora: 2
Pogledano: 2989

Benedikt XVI: Napravljena je pogreška, Isus je rođen ranije

Pogrešna računica. Netočan datum rođenja mogao bi značiti i korekciju računanja vremena. Najnovija knjiga pape Benedikta XVI. “Djetinjstvo Isusovo” izazvala je veliko zanimanje javnosti. Ponajprije onaj dio koji govori o netočnu datumu Isusova rođenja, što bi moglo značiti i svojevrsnu korekciju rač...
od Petrovic
08. Jan 2013., 23:02
 
Forum: Novosti
Tema: Benedikt XVI: Napravljena je pogreška, Isus je rođen ranije
Odgovora: 2
Pogledano: 2989

Re: Evolucija ili stvaranje?

Sveta Stolica: Darwinova teorija evolucije je u skladu s Biblijom SVETA Stolica priznala je da je "teorija evolucije u skladu s Biblijom", ali iz Vatikana su poručili da se ne namjeravaju posthumno ispričati njezinom tvorcu Charlesu Darwinu. Osim toga, vatikanski ministar kulture Gianfran...
od Petrovic
08. Jan 2013., 22:47
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22772

Neobične vesti iz Severne Koreje

Izveštaj severnokorejskog instituta, da je u Pjongjangu otkriveno skrovište jednoroga , samo je poslednji u nizu bizarnih tvrdnji koje su stigle iz ove izolovane zemlje. Nakon smrti lidera zemlje Kima Džong Ila prošle godine, mediji su pisali o tugovanju majke prirode , pa je tako navedeno da je gol...
od Petrovic
02. Dec 2012., 13:36
 
Forum: Generalno
Tema: Neobične vesti iz Severne Koreje
Odgovora: 3
Pogledano: 3057

Na Merkuru otkrivena organska materija

"Mesindžer" iznenadio naučnike: Na Merkuru otkrivena organska materija Rezultati istraživanja sonde „Mesindžer“ potvrdili su ne samo da se na planeti najbližoj Suncu u osenčenim kraterima u blizini Severnog pola nalazi led, već i da tanak sloj veoma tamne organske materije pokriva dobar d...
od Petrovic
01. Dec 2012., 13:40
 
Forum: Nova naučna dostignuća
Tema: Na Merkuru otkrivena organska materija
Odgovora: 0
Pogledano: 1553

Re: Holandija: Bog će ubuduće sam morati da se brani

Svaka čast Holanđanima, dali su primer ostalima kako se brani temeljna demokratska tekovina u jednoj razvijenoj sekularnoj državi. Možda je još zanimljivo znati šta je sve prethodilo donošenju ove odluke. O tome imamo veoma dobar članak u časopisu Veliki prasak br.4 , članak Aleksandra Lambrosa “Tro...
od Petrovic
29. Nov 2012., 11:13
 
Forum: Novosti
Tema: Holandija: Bog će ubuduće sam morati da se brani
Odgovora: 4
Pogledano: 1836

Holandija: Bog će ubuduće sam morati da se brani

Amsterdam - Holandski parlament je danas prihvatio predlog kojim vređanje boga prestaje da bude krivično delo. Bog će ubuduće morati da sam brani svoje ime, javlja AP, navodeći da ukinuti zakon nije primenjen ni jednom u proteklih pet decenija. Pokret za dekriminalizaciju bogohuljenja je ojačao prot...
od Petrovic
28. Nov 2012., 18:14
 
Forum: Novosti
Tema: Holandija: Bog će ubuduće sam morati da se brani
Odgovora: 4
Pogledano: 1836

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Nema potrebe za dodeljivanjem funkcija. Sve je to posledica tehnoloske neefikasnosti. Npr. grupa od 4 coveka, zeli da napravi zgradu, u kasnijim godinama VP-a. Skupimo se, napravimo plan, ideje, ubacimo podatke za datu oblast u kompjuter, dobijemo odgovor. Sve kasnije odluke su na nama. Nema grupa ...
od Petrovic
09. Nov 2012., 15:43
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

E vidis, VP je osmisljen tako da se skupljaju podaci o najbitnijim parametrima za odredjenu oblast gradjevinrstva (u stvari, za svaku drugu ljudsku delatnost), podaci se zatim skladiste u kompjutersku bazu podataka i na osnovu toga se daju podaci o mogucem broju ljudi koja ta oblast moze da podrzi ...
od Petrovic
09. Nov 2012., 15:20
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

E sad, da se vratim na pitanje koje sam postavio: Kako mislite da bilo šta uradite u fizičkom svetu sa ljudima bez organizacione strukture? Izgleda da ću sam morati dati odgovor na pitanje, biće vertikalna tehnokratska struktura/hijerarhija. Od gore na dole. A evo vam i šta sam Žak Fresko, vođa Venu...
od Petrovic
07. Nov 2012., 17:37
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39681
PrethodniSledeća