Pronađeno je 167 rezultata

Re: Pričaj mi malo...

Ima veoma malo ateističkih knjiga na srpskom. Ja eto imam samo jednu (Pelagićevo Umovanje zdravog razuma), ali sam pročitao i Dositejevu Život i priključenija i deo Darvinovog Postanka vrsta. Da ne zaboravim najuticajniju i najpristupačniju ateističku literaturu - Novi zavet.
od Nikolic
27. Jul 2012., 15:08
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pričaj mi malo...
Odgovora: 10
Pogledano: 2308

Re: Мој проблем са атеизмом.

Ako se ne varam, baš dok je Iuirius bio na blogu izašao je Veliki prasak sa Markovim člankom.
od Nikolic
27. Jul 2012., 14:58
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Мој проблем са атеизмом.
Odgovora: 6
Pogledano: 1306

Re: Inherit the Wind (1960)

U dokumentarcu Intelligent Design on Trial se takođe može pratiti tok ovog suđenja, ali mislim da je bolje objašnjeno u autobiografiji advokata (poglavlja 29. THE EVOLUTION CASE i 30. SCIENCE VERSUS FUNDAMENTALISM).
od Nikolic
27. Jul 2012., 14:51
 
Forum: Filmovi i serije
Tema: Inherit the Wind (1960)
Odgovora: 5
Pogledano: 2375

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Izgleda poprilično neverovatno. :zbunj: Znam. Kažem, i sam sam tako nekada mislio. Odgajani smo tako da stanje koje svakodnevno viđamo smatramo "normalnim", a od toga je neverovatno teško odbiti se. Hoćeš da čuješ nešto još neverovatnije, iz druge knjige Rut Benedikt? Psihološke pubertets...
od Nikolic
27. Jul 2012., 07:12
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Kolika je šteta?

Prevedeni deo sa opštih informacija i često postavljanih pitanja: Svi smo mi svakodnevno podložni uticaju raznih informacija. Dolaze do nas preko novina, radija, televizije, internet sajtova, razgovora, reklama itd. Nekada nam izgledaju kao poplava. Nisu sve informacije jednake. Neke su ispravne. Ne...
od Nikolic
25. Jul 2012., 12:33
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Kolika je šteta?
Odgovora: 1
Pogledano: 1762

Kolika je šteta?

Sledeći sajt mogao bi odlično da posluži za dokumentovanje krajnjih (ekonomskih, zdravstvenih...) efekata verovanja u razne gluposti, počev od vanzemaljaca, preko religije, sve do homeopatije. Integrisan je sa google maps, pa se za svaki pojedinačni slučaj, poput markica za hram Svetog Save može odr...
od Nikolic
23. Jul 2012., 21:35
 
Forum: Nadrilekari i Alternativna "medicina"
Tema: Kolika je šteta?
Odgovora: 1
Pogledano: 1762

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Na primer zamislimo osobu koja se vraća sa dobrovoljne radne akcije i zatiče u krevetu bračnog druga sa drugom osobom. Nastupi napad besa, prvo svađa, pa dohvati lopatu (koju je donela sa akcije) i izlupa ljubavnike na mrtvo. ... Ako si mislio na samokontrolu? Hmmm...Seksualni nagon se veoma teško ...
od Nikolic
21. Jul 2012., 09:50
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Institut za "prirodnu medicinu"

Nije baš vezano za Miroljuba, ali kad pomenuste krivičnu prijavu za antivakcinaciju, pogledajte i ovaj link . По мени, најбољи начин да се родитељи који желе да им деца не подлежу обавезним вакцинацијама је тај, да се удруже у неку своју јединствену грађанску организацију на нивоу државе, да се реги...
od Nikolic
19. Jul 2012., 18:13
 
Forum: Miroljub Petrović
Tema: Institut za "prirodnu medicinu"
Odgovora: 6
Pogledano: 3921

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Taj sam. Ja o vuku... Kultura zaista može činiti čuda. Kad smo već kod knjiga već drugi put čitam knjigu "Ispiranje mozga" od Kathleen Taylor iz 2004 godine, ako je nisi do sad pročitao preporučujem. Nisam. Čuo sam preporuku i sa drugog mesta. Trenutno nemam mogućnost, ali pročitaću je id...
od Nikolic
19. Jul 2012., 17:50
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

60%? Samo ili cak 60%. ... Podaci za Ameriku, govore da 75% zatvorenika ima ovaj poremecaj. Treba svakako dodati tu ljude sa jos ozbiljnijim poremecajima i dolazimo ni blizu one brojke od 60% Po podacima MUP skoro 60% . Da li je mnogo ili nije, procenite sami. Nisam se dovoljno precizno izrazio ran...
od Nikolic
18. Jul 2012., 18:43
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Od početka se ne razumemo baš zato što ja mislim da nije kultura ključni element, već genotip svakog čoveka ponaosob i kutura zajedno. Apsolutno se slažemo, i zahvalan sam Daliboru Stupavskom što mi je ranije ukazao na važnost genetskog nasleđa. Međutim, sa njim se nisam slagao oko toga do kog nivo...
od Nikolic
18. Jul 2012., 18:27
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

šta će biti sa onima koji neće da rade ako ih ne bacite u geto nego žive među onima koji hoće da rade? Ne znam kako si došao do takvog zaključka, ali fašistička seregacija koju pominješ nije u interesu Venus projekta. Kada se taj pojam geta "razvuče" nije li današnji sistem koji ne omoguć...
od Nikolic
18. Jul 2012., 18:12
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Choose a side...

Verovatno jeste www.dotsub.com Dodatno poseduje mogućnost prevoda na više jezika.
od Nikolic
18. Jul 2012., 17:35
 
Forum: Generalno
Tema: Choose a side...
Odgovora: 15
Pogledano: 8337

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Razliciti ljudi razlicito vaspitaju decu, svi imaju svoje prioritete. Kriminal ne dolazi samo iz siromastva. Naravno da siromaštvo nije jedini faktor koji utiče na kriminal, ali ipak direktno ili indirektno prouzrokuje 60% opštih kriminalnih dela (podaci za ex-YU zemlje su dati u jednom od ranijih ...
od Nikolic
17. Jul 2012., 17:00
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

polaziš od premise da su primitivne zajednice imale obilje resursa, što može, a i ne mora biti tačno Moja greška. Nisam se dovoljno precizno izrazio. Hteo sam reći "onih primitivnih zajednica koje su imale dovoljno resursa". Za više informacija, mogao bih preporučiti njigu Obrasci kulture...
od Nikolic
17. Jul 2012., 16:33
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

ZAŠTO BIH JA PRIHVATIO DA DOBIJAM ISTO KAO I ONI? Ne znam. Možda zbog altruizma, a možda iz čisto sebičnih razloga, ukoliko bi njihov standard u Venus gradovima (čak i sa smanjenim radim) bio veći nego u klasičnim. Iz Srbije se najčešće ljudi sele u skandinavske zemlje, a ne obratno. kad niko više ...
od Nikolic
17. Jul 2012., 16:25
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

kako možete tvrditi da je to društvo bolje? Dedukcijom , na osnovu proučavanja primitivnih zajednica koje su imale obilje resursa pa su ipak radile, i na osnovu povećanog volonterstva onih kojima su ispunjeni niži nivoi maslovljeve skale hijerarhija i potreba. U Moving Forward filmu imate obilje st...
od Nikolic
16. Jul 2012., 20:49
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Ihtus - Antiekumenistički forum pravoslavnih Hrišćana

Niste ispratili izvor. Geopolitika, alias Miroljub Petrović.
od Nikolic
16. Jul 2012., 19:06
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Ihtus - Antiekumenistički forum pravoslavnih Hrišćana
Odgovora: 77
Pogledano: 15722

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

a ja ću da se mučim po školama i fakultetima Mučićeš se po školama i fakultetima, jedino ukoliko budeš namerno želeo da se mazohistički mučiš po školama i fakultetima koji te ne interesuju (a na šta je dobar deo prinuđen danas - primer ekonomija, pravo), što je moraš priznati malo verovatno, ukolik...
od Nikolic
16. Jul 2012., 18:06
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39847

Re: Paranormalna Srbija

Da da. Strašno teško :sarcasm: . Kod rekonekcije se prvi i drugi nivo pohađa petkom 19.00–22.00 i subotom 09.30–18.30. Ukupno celih 12 sati. Evo jednog diplomiranog terapeuta alternativnih načina lečenja: http://www.dreichel.com/Images/Zoe1.gif Dr. Katze's credentials look impressive. She is certifi...
od Nikolic
16. Jul 2012., 13:05
 
Forum: Generalno
Tema: Paranormalna Srbija
Odgovora: 8
Pogledano: 1459
PrethodniSledeća


cron