Pronađeno je 11 rezultata

Re: Deizam i ateizam

2. vec sam rekao da je ispravnost argumenta nebitna za njegovo bivanje argumentom, ovo je pas, ako ipak nije pas nego macka, ja cu i dalje da ga zovem pas ... I ti prihvatas nebuloznu ideju da nepravilan argument nije argument, tj. ni ti ne znas sta je argument? Ti si taj primer dao kao analogiju r...
od sotionov
18. Mar 2013., 14:59
 
Forum: Generalno
Tema: Deizam i ateizam
Odgovora: 18
Pogledano: 6175

Re: Religija mira

Izgleda da ti zaista ne shvatas poentu price ateizma. Ateista nikoga ne vredja kao sto ti to pises. Da li je ovo meni upuceno? Posto ne vidim gde sam to napisao da ateista vredja nekoga. Niko ovde nikome nista ne zabranjuje. Pravo je svakoga, ukljucujuci i tebe, da ima svoj stav ka veri i religiji....
od sotionov
17. Mar 2013., 21:18
 
Forum: Islam
Tema: Religija mira
Odgovora: 14
Pogledano: 7558

Re: Deizam i ateizam

?
od sotionov
17. Mar 2013., 21:07
 
Forum: Generalno
Tema: Deizam i ateizam
Odgovora: 18
Pogledano: 6175

Re: Deizam i ateizam

Ne možemo da diskutujemo jer ti nisi pošten i samim tim vredan sagovornik i ako misliš da su ti argumenti validni a proučavao si ih onda si suviše glup da shvatiš koliko god da o tome diskutujemo. Pod jedan. Pravila ponasanja foruma ne vaze za tebe? Pogledati pravilo prvo, gde pise da je ovo sto si...
od sotionov
17. Mar 2013., 20:39
 
Forum: Generalno
Tema: Deizam i ateizam
Odgovora: 18
Pogledano: 6175

Re: Religija mira

Mozda je to jer smo deo zapadne civilizacije, ali cini mi se da ateisti, i uopste skeptici, primento manje bave kritikom islama i Kurana u odnosu na hriscanstvo i Bibliju. Dosta ima price o govoru mrznje i pozivima na nasilje, a Kuran se ignorise iako ima dosta veze sa tom pricom. Ogromna buka bi se...
od sotionov
17. Mar 2013., 17:58
 
Forum: Islam
Tema: Religija mira
Odgovora: 14
Pogledano: 7558

Re: Deizam i ateizam

Govorio si o argumentovanim mišljenjima i za takva koristio neispraven argumente. To da li su argumenti koje sam pomenuo neispravni je diskutabilno, i naravno, mozemo o tome da diskutujemo. Mišljenja bazirana na osnovu neispravnih argumenata nisu argumentovana mišljenja već su gluposti. Rekao si da...
od sotionov
17. Mar 2013., 17:38
 
Forum: Generalno
Tema: Deizam i ateizam
Odgovora: 18
Pogledano: 6175

Re: Deizam i ateizam

1. Nije bitan broj onih koji u nešto veruju, ili nešto tvrde Sto nema mnogo veze sa mojim pisanjem jer se nigde nisam pozivao na brojnost kao dokaz istinitosti necega. 2. Temeljiš svoj argument na osnovu upoređivanja vas deista i klasičnih vernika. Argument za sta? Nisam zastupao nikakvu tezu, vec ...
od sotionov
17. Mar 2013., 16:59
 
Forum: Generalno
Tema: Deizam i ateizam
Odgovora: 18
Pogledano: 6175

Re: Deizam i ateizam

To je tvoje misljenje, moje misljenje je da su neki od njih logicni i ispravni. Osnovna definicija argumenta je da je to pokusaj dokazivanja stava, i kao i svaki pokusaj moze da uspe ili ne, i zato postoje ocene argumenata kao validnih ili nevalidnih, u skladu sa tim da li se postuju pravila inferen...
od sotionov
17. Mar 2013., 07:20
 
Forum: Generalno
Tema: Deizam i ateizam
Odgovora: 18
Pogledano: 6175

Re: Deizam i ateizam

Ne. Ne postoji razlika izmedju verovanja i argumentovanog misljenja? Koja je razlika između verovanja i "mišljenja Razlika izmedju verovanja i misljenja je u paradigmi opravdavanja stavova, jos su stari grci pricali o osnovama ljudskih misljenja- Ethos (pozivanje na autoritet), Pathos (pozivan...
od sotionov
16. Mar 2013., 17:08
 
Forum: Generalno
Tema: Deizam i ateizam
Odgovora: 18
Pogledano: 6175

Re: Deizam i ateizam

Pa ne bih se složio. Po toj definiciji koju si naveo ne ispada da je deizam ateizam ali po striktnom značenju same reči a-teizam su i deisti a-teisti jer nisu teisti što a-teista zapravo znači... Upravo zato je moje misljenje da nije dobro gledati na ateizam kao na odsustvo teizma, jer to onda podr...
od sotionov
16. Mar 2013., 02:37
 
Forum: Generalno
Tema: Deizam i ateizam
Odgovora: 18
Pogledano: 6175

Deizam i ateizam

Pozdrav svima. Zeleo bih da postavim pitanje o deizmu i ateizmu. Cini mi se da nema teme o deizmu, pa bi mogli ovde da nastavimo uopsteno o istom, ja kao deista sam rad da odgovorim na sva pitanja ako ih mozda neko ima. U pravilima ponasanja ovog foruma stoji recenica: " Ateisti su ljudi koji n...
od sotionov
15. Mar 2013., 21:07
 
Forum: Generalno
Tema: Deizam i ateizam
Odgovora: 18
Pogledano: 6175


cron