Pronađeno je 8 rezultata

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Usput, pade mi nešto na pamet čitajući Rešenje poverenika.... U obrazloženju crkve navodi se da je nemoguće negirati čin krštenja kao duhovnog rođenja kao što je nemoguće negirati čin rođenja, kao civilnog, fizičkog rođenja. Ne bih se složio sa tom analogijom jer civilno rođenje ne poznaje mogućnost...
od marXman
17. Jul 2012., 16:42
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8093

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Razlika je samo u tome što od državljanstvа možeš imati neke koristi, ako si neko vreme bio državljanin. Ako si neko vreme bio član Crkve jer si poliven vodom kao beba, od toga ne možeš imati baš nikakve koristi. U potpunosti se slažem sa tobom. Baš sada čitam Zakon o zaštiti podataka o ličnosti......
od marXman
17. Jul 2012., 14:51
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8093

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Da, bilo bi zanimljivo kreirati nesto o cemu ce generacije pricati kao mi sada o osnivanju maticnih knjiga gradjana... Ovde je predlog Zakona o arhivskoj gradji http://www.zakon.co.rs/predlog-zakona-o-arhivskoj-gradji-i-arhivskoj-sluzbi.html Razlog zasto kazem da se Izjave overavaju u Opstini,. a ne...
od marXman
16. Jul 2012., 20:43
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8093

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Da i spisak clanova bi mogao da posluzi... Ali sa overenom Izjavom. Zbog validnosti dokumentacije. Naime, cela prica o zvanicnoj registraciji inspirisana je mojim skorasnjim istrazivanjem o zapisima i maticnim knjigama... I to je takav haos da ne mogu da ti opisem... Primer. Maticne knjige, kao inst...
od marXman
16. Jul 2012., 12:20
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8093

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Pročitao sam pre nego sam se registrovao na forum. I ta prepiska me je i dovela do ideje o matičnim knjigama nereligioznih. To bi bilo super ako bi isterali do kraja. Međutim, problem je u tome što opet zavisi od njihovih knjiga... U koje ti nemaš uvida uvek... Naša matična knjiga bi bila isto tolik...
od marXman
15. Jul 2012., 20:27
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8093

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

Ima li negde primer raskrštenice online? To je super ako je izdajete! Ja sam to više zamišljao u formi Izjave overene u Opštini, a taj serifikat ili raskrštenica koju bi UAS izdao imao bi sledeće podatke Ime, prezime, jmbg i neki kratki (za sertifikat specifičan tekst) kojim se potvrđuje da se taj i...
od marXman
15. Jul 2012., 20:10
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8093

Re: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbij

UAS? :) Da, regularna, zakonski priznata arhivska građa, koja je apsolutni i neoborivi dokument. To je jedini način da dobije istu težinu kao krštenica, ali zbog datuma na krštenici i na Izjavi o odricanju vidi se hronološki sled događaja. Mlađi dokument je aktuelniji i jači. U slučaju da se neko pr...
od marXman
15. Jul 2012., 20:01
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8093

Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije

Dragi moji misleći sudržavljani (da ne kažem sugrađani jer nas ima širom sekularne Srbije), Predložio bih jednu akciju, koja bi mogla da se pretvori u istorijski arhiv... Jedan od problema sa kojima se sreću kršteni protiv svoje volje (da budem politički korektan i ne kažem "nasilno") je č...
od marXman
15. Jul 2012., 19:31
 
Forum: Akcije
Tema: Registar (matična knjiga) nereligioznih (mislećih) Srbije
Odgovora: 25
Pogledano: 8093