Pronađeno je 97 rezultata

Re: Pravila za ispovedanje dece

Верујеш ли да Бог све види и све зна, не само твоја дела, већ и мисли и тајне жеље, да те посматра даноноћно, када си код куће и напољу, једном речју,свагда и свуда? Meni je ovo pitanje krajnje glupo, potvrdjuje da je Hriscanstvo samo jedan oblik Velikog brata. Covek nema privatnosti, nema sopstevn...
od Tale
19. Sep 2012., 13:46
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pravila za ispovedanje dece
Odgovora: 8
Pogledano: 2208

Re: Hristružica

Arcibald Rajs je jos pre 100 godina opisao kako Srbi zamisljaju Boga.
od Tale
05. Sep 2012., 21:47
 
Forum: Nove religije
Tema: Hristružica
Odgovora: 22
Pogledano: 4695

Re: Hristružica

Tako nesto, ima neka emisija na kopernikus televiziji gde oni gostuju, takodje sam cuo i da je Hrist imao i brata blizanca Tomu. A on je posebna prica jer sam od njega cuo da je i Mojsije bio Srbin, kao i Hristovi apostoli.
od Tale
05. Sep 2012., 19:36
 
Forum: Nove religije
Tema: Hristružica
Odgovora: 22
Pogledano: 4695

Re: Hristružica

Gledao sam na jutubu neki klip gde neki likovi objasnjavaju kako je Hrist bio Srbin cije je pravo ime bilo Risto, tako da me ovo toliko ne iznenadjuje. Zao mi je ove zene izgleda da je skroz prolupala.
od Tale
05. Sep 2012., 19:06
 
Forum: Nove religije
Tema: Hristružica
Odgovora: 22
Pogledano: 4695

Re: Recikliranje Biblije

Znam, mnogo slicnosti, prosto monoteisticke religije su prilagodjavale raznim politeistickim religijama, uzimale ono sto im najvise odgovara, dodavale po nesto novo,ono sto im ne odgovara odbacivali, itd... Ideje o Strasnom sudu, vaskrsenju i vecnom zivotu, spasitelju, obozenju coveka, vecnoj patnji...
od Tale
30. Avg 2012., 22:50
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15869

Re: Recikliranje Biblije

Prica o potopu je starija od one u Starom zavetu, mislim da vuce korene jos iz Vavilona.
od Tale
30. Avg 2012., 21:51
 
Forum: Generalno
Tema: Recikliranje Biblije
Odgovora: 37
Pogledano: 15869

Re: Evolucija ili stvaranje?

Jel to on hoce da kaze da je zemlja starija od 10 000 godina?
od Tale
13. Avg 2012., 20:55
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Evolucija ili stvaranje?
Odgovora: 96
Pogledano: 22877

Re: Žive reči užasa - Pravoslavna ljubav na delu

Mene nerviraju kada pricaju sve najgore o drugima koji nisu isti kao oni, npr. kazes da si ateista a oni te gledaju ko nekog slepca koji nema nikakvog smisla u zivotu, materjalistu, satanistu, itd. Jedna zena mi rekla kad sam rekao da sam ateista "I najveci gonitelji crkve su postali vernici, p...
od Tale
12. Avg 2012., 18:58
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Žive reči užasa - Pravoslavna ljubav na delu
Odgovora: 13
Pogledano: 3669

Re: Naučne greške u Kuranu

Marko, jel bi mogao da odradis nesto ovako vezano za Bibliju? Nemora da bude strogo vezano za nauku, mogu da se ubace i nelogicnosi iz same Biblije.
od Tale
08. Avg 2012., 21:48
 
Forum: Islam
Tema: Naučne greške u Kuranu
Odgovora: 10
Pogledano: 6001

Re: Branislav Peranovic izlopatao coveka do smrti

To mu je najjaca fora, ko se ne slaze sa njim on mu kaze da je demonizovan. Ja sam na vestima cuo da ga je jedno 50 puta izlupao, koliko je tacno to neznam, cim se covek udavio u sopstvenoj krvi verovatno da jeste. Pre bih rekao je Peranovic demonizovan, cim tako ubio coveka.
od Tale
08. Avg 2012., 21:44
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Branislav Peranovic izlopatao coveka do smrti
Odgovora: 16
Pogledano: 3573

Re: Branislav Peranovic izlopatao coveka do smrti

Banovao me Miroljub sa njegovog foruma, neki njegov fanatik je napisao "Da je Peranovic Hristov vojnik", ja mu napisao "Kakav je to Hristov vojnik koji coveka izudara 50 puta sipkom. On je ubica i tacka".
od Tale
08. Avg 2012., 19:21
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Branislav Peranovic izlopatao coveka do smrti
Odgovora: 16
Pogledano: 3573

Re: Higijena

Ja bih dodao jos nesto, malo nema veze sa temom ali tice se zabrane. Prva je vezana za Olimpijske igre, tradicija koje je trajala oko 1000 godina, zabrana sporta. Druga zabrana tice se Platonove akademije, tradicija od 800 godina vaspitanja, zabrana slobodne misli.
od Tale
27. Jul 2012., 20:44
 
Forum: Stare religije
Tema: Higijena
Odgovora: 14
Pogledano: 3355

Re: Vladika Akakije i ziloti

Odgledao sam svih 10 min, jezivo.
od Tale
27. Jul 2012., 15:55
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Vladika Akakije i ziloti
Odgovora: 2
Pogledano: 1437

Re: Pričaj mi malo...

Jel imas nesto na srpskom?
od Tale
27. Jul 2012., 12:46
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Pričaj mi malo...
Odgovora: 10
Pogledano: 2297

Re: Zašto verujemo?

Ovi dokazi se oslanjaju na Aristotela i pricu o Prvom pokretacu, kasnije je Toma Akvinski to obradio i predocio njegovih 5 dokaza o postojanju Boga. Koliko je meni poznato ti su dokazi oboreni.
od Tale
26. Jul 2012., 19:25
 
Forum: Generalno
Tema: Zašto verujemo?
Odgovora: 16
Pogledano: 2016

Re: Kreacionizam pod okriljem SPC?

Mene zanima odakle Adamu znanje kako da se "poveze" sa Evom, odnosno da li mu je seksualno znanje usadjeno ili je morao sam da istrazuje? :D :D :D
od Tale
22. Jul 2012., 15:39
 
Forum: Kreacionizam
Tema: Kreacionizam pod okriljem SPC?
Odgovora: 22
Pogledano: 6523

Re: Institut za "prirodnu medicinu"

Zaboravio sam da napisem da drzavni fakulteti imaju budzet i menzu, studentski dom, dok se kod njih placa skolarina. Primetio sam da ima par predmeta vezanih za medicinski fakultet, kao i predmet koji se zove Metodologija naucnog rada. Pitam se kakva mu je to metodologija, pa jos i naucna? A da, zam...
od Tale
19. Jul 2012., 17:01
 
Forum: Miroljub Petrović
Tema: Institut za "prirodnu medicinu"
Odgovora: 6
Pogledano: 3920

Re: Institut za "prirodnu medicinu"

Ovo sam i ja primetio kod njega na sajtu, prateci njegov forum procitao sam da cesto govori o ateistickim fakultetima, kako oni zaglupljuju coveka i prave ga robom sistema. Pazi kakvu maglu on prodaje, ima neka dva smera i za upis na njegov kvazifakultet on naplacuje 1200-1500 evra. I ima likova koj...
od Tale
19. Jul 2012., 15:41
 
Forum: Miroljub Petrović
Tema: Institut za "prirodnu medicinu"
Odgovora: 6
Pogledano: 3920

Pakao kao vaspitno-popravna mera

Pretnja paklom je najcesci metod religije, ako nisi dobar ides u pakao, ako nisi vernik odredjene religije ides u pakao,itd... Ako neko ne veruje mozes da mu pretis paklom koliko hoces, ne mozes nekog prisiljavati da bude vernik ako to nije. Budi dobar inace ides u pakao, ovako nesto meni veoma smet...
od Tale
15. Jul 2012., 20:17
 
Forum: Generalno
Tema: Pakao kao vaspitno-popravna mera
Odgovora: 4
Pogledano: 663

Re: Razlog za verovanje u Boga

Nasao sam na jutubu jedan saljivi klip o stvaranju, ali ima nastavke vezane za celu bibliju.

In the Beginning

Adam and Eve
od Tale
13. Jul 2012., 22:15
 
Forum: Generalno
Tema: Razlog za verovanje u Boga
Odgovora: 54
Pogledano: 8393
PrethodniSledeća


cron