Pronađeno je 111 rezultata

Saudijska Arabija bez cenzure

Kamenovanja, amputacije i čupanje trepavica: Ovako izgleda život u 'najkrvavijoj' državi na svetu Pet obešenih tela vise između dva krana za primer drugim građanima. Ne, ovo nije scena iz horor filma, to je svakodnevnica života u Saudijskoj Arabiji. http://ocdn.eu/images/pulscms/OTE7MDMsMzE0LDAsMCw...
od Petrovic
22. Mar 2016., 14:55
 
Forum: Islam
Tema: Saudijska Arabija bez cenzure
Odgovora: 0
Pogledano: 3417

Partijsko zapošljavanje

Partijska knjižica 'jača' od diplome Više od 1,2 miliona ljudi učlanjeno je u neku od 12 parlamentarnih stranaka u Srbiji, a mnogi od njih tako nastoje doći do radnog mesta. Nekad su porodice s ponosom isticale fakultetske diplome svojih članova, koje su neretko visile na zidovima porodičnih domova...
od Petrovic
08. Feb 2016., 11:43
 
Forum: Generalno
Tema: Partijsko zapošljavanje
Odgovora: 0
Pogledano: 2743

Raskrstite me, ja nisam jedan od vas!

Kragujevčanin jasno i glasno: Raskrstite me, ja nisam jedan od vas! Dejan Dimitrijević (34) iz Kragujevca je na Fejsbuku zatražio da ga neki sveštenik raskrsti. Njegov status se proširio društvenim mrežama, a kada smo ga upitali za razlog iza ovakve odluke, ponudio nam je objašnjenje. Prenosimo vam...
od Petrovic
27. Jan 2016., 16:26
 
Forum: Pravoslavlje
Tema: Raskrstite me, ja nisam jedan od vas!
Odgovora: 0
Pogledano: 3503

Pseudo Science And The Age Of Irrationalism

Wikipedia defines pseudo science as “a claim, belief, or practice which is presented as scientific, but which does not adhere to a valid scientific methodology, lacks supporting evidence or plausibility, cannot be reliably tested, or otherwise lacks scientific status". Pseudo science ignores th...
od Petrovic
10. Jan 2016., 13:51
 
Forum: Kvazinauka generalno
Tema: Pseudo Science And The Age Of Irrationalism
Odgovora: 0
Pogledano: 3740

Matematičar izračunao: Kladionice je nemoguće pobediti

Čista računica Matematičar bio ovisnik o klađenju, a onda izračunao: Kladionice je nemoguće pobijediti Toni Milun, splitski matematičar zaposlen na Odjelu Univerziteta u Splitu za stručne studije – Nastavnom centru u Zagrebu, nedavno je privukao pažnju javnosti smjelim nastupom u emisiji HTV-ova ob...
od Petrovic
18. Nov 2015., 15:52
 
Forum: Generalno
Tema: Matematičar izračunao: Kladionice je nemoguće pobediti
Odgovora: 0
Pogledano: 1877

Re: Svemirska istraživanja - NASA

NASA POTVRDILA Voda teče na Marsu!

na zvaničnom sajtu NASA-e
na sajtu B92
na sajtu Blica
od Petrovic
28. Sep 2015., 21:43
 
Forum: Nova naučna dostignuća
Tema: Svemirska istraživanja - NASA
Odgovora: 6
Pogledano: 6169

Re: Kako ne izaći na glasanje... bez suvišnih "zašto"...

stojadinovicp je napisao:Ako postoje stranke koje će pogurati neke stvari od kojih ćemo imati interes i ja i društvo i ja ću glasati za njih, ali ja ne vidim ni jednu takvu stranku.


http://dostajebilo.rs/

Program
od Petrovic
18. Maj 2015., 18:56
 
Forum: Politika
Tema: Kako ne izaći na glasanje... bez suvišnih "zašto"...
Odgovora: 36
Pogledano: 14048

Re: Zeitgeist pokret i Venus projekat

Najzad imamo malo ozbiljniji materijal od Venus projekta. PizMuqZUWbY Prevodi se nalaze pod simbolom zubčanika (Subtitles/CC). U vezi sa spomenutom naukom o ponašanju (science/technology of behavior) u delu intervjua sa Henry Schlingerom vidi: - Applied behavior analysis (primenjena analiza ponašanj...
od Petrovic
15. Maj 2015., 15:54
 
Forum: Ostalo
Tema: Zeitgeist pokret i Venus projekat
Odgovora: 141
Pogledano: 39818

Re: Sekularno-humanistički svetonazor

od Petrovic
11. Apr 2015., 20:33
 
Forum: Ostalo
Tema: Sekularno-humanistički svetonazor
Odgovora: 2
Pogledano: 1347

Fundamentalan i potpun konflikt između nauke i religije

Nepreklapajuće oblasti? Ako me išta nervira u filozofskom razmatranju odnosa nauke i religije to je svakako koncept NOMA (engl.nonoverlapping magisteria), tj. shvatanje nauke i religije kao nepreklapajućih oblasti ljudskog saznanja – materijalne i duhovne. Mogu potvrditi da to u praksi, tj. izvan č...
od Petrovic
15. Mar 2015., 13:34
 
Forum: Generalno
Tema: Fundamentalan i potpun konflikt između nauke i religije
Odgovora: 0
Pogledano: 1647

Re: Sekularnost

Spisak sekularnih organizacija.
od Petrovic
12. Mar 2015., 19:07
 
Forum: Politika
Tema: Sekularnost
Odgovora: 1
Pogledano: 1077

Sekularno-humanistički svetonazor

Svetonazor ili pogled na svet je pojam jugoslovenske filozofije nastao prevođenjem nemačkog termina Weltanschauung na srpskohrvatski jezik. Welt je nemačka reč za “svet”, dok Anschauung znači “pogled” ili “nazor”. Pogled na svet je jedan od temeljnih koncepta nemačke filozofije i epistemologije (teo...
od Petrovic
12. Mar 2015., 19:02
 
Forum: Ostalo
Tema: Sekularno-humanistički svetonazor
Odgovora: 2
Pogledano: 1347

Vulinova lekcija o demokratiji

Milošević je postao predsednik jer je tako Bog odlučio Ministar rada, zapošljavanja i socijalne politike Aleksandar Vulin danas je položio venac na grob Slobodana Miloševića i tom prilikom poručio da je Slobodan Milošević dva puta bio predsednik Srbije i svaki put je izabran demokratski velikom već...
od Petrovic
11. Mar 2015., 14:34
 
Forum: Generalno
Tema: Vulinova lekcija o demokratiji
Odgovora: 0
Pogledano: 1608

Re: Ateisticka literatura

Nada Topić Peratović – Humanizam za djecu (odlomak iz knjige)

Humanizam za decu je knjiga koja upoznaje decu sa svetom ateističko-humanističke misli. Uz humanističku misao knjiga je upotpunjena i feminističkim i ljudsko-pravnim vrednostima, promoviše sekularnost i ireligioznost.
od Petrovic
08. Mar 2015., 12:12
 
Forum: Knjige
Tema: Ateisticka literatura
Odgovora: 22
Pogledano: 14796

Re: Ateisticka literatura

Bertrand Rasel - Zašto nisam hrišćanin

Predavanje Bertranda Rasela iz 1927. godine, u kojem su postavljeni standardi modernog ateističkog diskursa. Bez ovog eseja, Kristofer Hičens ne bi tako lako napisao svoju duhovitu knjigu Bog nije veliki: Kako religija truje sve.
od Petrovic
05. Mar 2015., 16:04
 
Forum: Knjige
Tema: Ateisticka literatura
Odgovora: 22
Pogledano: 14796

Re: Ateisticka literatura

od Petrovic
05. Mar 2015., 15:47
 
Forum: Knjige
Tema: Ateisticka literatura
Odgovora: 22
Pogledano: 14796

Re: Ateisticka literatura

Predrag Stojadinović - 50 logičkih grešaka za koje treba da znate ( odlomak iz knjige) Voda se sastoji od dva atoma vodonika i jednog atoma kiseonika. Ali šta ako neko kaže: „Neću tako da posmatram vodu“? Tada samo možemo da se pozovemo na naučne vrednosti. I ako on ne uvažava te vrednosti, kraj pri...
od Petrovic
01. Feb 2015., 15:19
 
Forum: Knjige
Tema: Ateisticka literatura
Odgovora: 22
Pogledano: 14796

Bez religije nema morala?

Najčešća kritika vernika na ateizam je da bez vere i religije nema apsolutnih vrednosti i morala. Na ovo pitanje je Ričard Dokins dao odgovor:

od Petrovic
01. Feb 2015., 15:00
 
Forum: Generalno
Tema: Bez religije nema morala?
Odgovora: 0
Pogledano: 5751

Re: Bill Maher

Religija ne nanosi nikakvo zlo

od Petrovic
31. Jan 2015., 19:22
 
Forum: Humor
Tema: Bill Maher
Odgovora: 2
Pogledano: 4813
Sledeća


cron