Pronađeno je 17 rezultata

Re: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju

Ignjatije, nisam te valjda uvredio? Nisi me uvredio. Nego sta god da napisem nema nikakvog pozitivnog, pa cak i neutralnog, efekta. Ja nisam ni ocekivao da ti poverujes u to sto ja pisem, taman posla, nego sam ocekivao da razumes nacin na koji ja verujem, nacin na koji je meni vera prihvatljiva. Ja...
od Ignjatije
14. Nov 2012., 18:23
 
Forum: Generalno
Tema: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju
Odgovora: 21
Pogledano: 4535

Re: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju

Neću mnogo da vam se mešam u diskusiju, premda je vrlo korisna za praćenje, ali imam jedno, nožda banalno pitanje za Ignjatija. Izgleda da cu i ja mozda prestati da se mesam. hrišćani, i jevrej,i i muslimani, kroz sve desetine hiljada denominacija, prihvataju SZ. Ili možda, ako grešim, onda gotovo ...
od Ignjatije
12. Nov 2012., 17:23
 
Forum: Generalno
Tema: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju
Odgovora: 21
Pogledano: 4535

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

MarkoEkmedzic je napisao:
Ignjatije, molim te ne pokušavaj da mu objasniš bilo šta... sasvim je iluzorno... :facepalm:


Ok. Vidim i sam. Mesanje baba i zaba.
od Ignjatije
12. Nov 2012., 16:54
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8740

Re: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju

Ako Sveti Duh utiče na nečije odluke onda taj neko nema slobodnu volju da sam odluči! Ako ti to nije jasno onda smo zaista u velikom problemu! Slobna volja se sastoji u tome da te odluke mozes da prihvatis ili odbacis. Medjutim, slobodna volja ne moze menjati istinu , koju u nasoj veri cini Bog. Da...
od Ignjatije
12. Nov 2012., 16:50
 
Forum: Generalno
Tema: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju
Odgovora: 21
Pogledano: 4535

Re: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju

Samo da potvrdim, ti kažeš da je unikatnost neke ideje pokazatelj za validnost te ideje? Ne. Lepo sam rekao : " Po meni takav Bog nije ljudska izmisljotina, naravno ne samo zbog takve jedne unikatne ideje . " Priroda nije odelo, ali čak i odelo menja čoveka! Ako ne veruješ uzmi prosjaka p...
od Ignjatije
12. Nov 2012., 16:37
 
Forum: Generalno
Tema: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju
Odgovora: 21
Pogledano: 4535

Re: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju

Hajde onda prvo ovo da rešimo, jer ja otvoreno tvrdim da su tovji stavovi jednako validni kao i stavovi bilo kog drugog pravoslavca. Možda se ne slažu u nekim delovima sa zvaničnim stavovima samo crkve, ali zašto misliš da su zvanični stavovi jedne crkve validniji od tvojih ili od stavova neke drug...
od Ignjatije
12. Nov 2012., 14:04
 
Forum: Generalno
Tema: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju
Odgovora: 21
Pogledano: 4535

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Marko, 'A gde je Jehova iz Starog zaveta, koga u Novom vise nema. Sta je bilo sa Jehovom?' O tome se radi. Ako mogu da se ubacim, kad pogledas pun naziv NZ u prevodu V. Karadzica pise "Novi Zavjet Gospoda Nasega Isusa Hrista". Hrist je centralna figura, ovaploceni Bog, preciznije Bogocove...
od Ignjatije
12. Nov 2012., 11:34
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8740

Re: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju

Ignjatije, prebacio sam naše postove u novu temu: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju Ok. Samo moja pisanja o Pravoslavlju ne mogu predstavljati neko zvanicno ucenje Crkve jer nisam teolog niti nesto previse upucen u dublja pitanja. Ovo napominjem da bih zastitio i sebe i ostale od mogucih pogresnih s...
od Ignjatije
12. Nov 2012., 11:30
 
Forum: Generalno
Tema: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju
Odgovora: 21
Pogledano: 4535

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Naime - sve dok jedan tekst ne bude procitan u domenu dokazivog smisla po zakonu svake civilizovane sekularne drzave on ne pripada nikome. Ma sta mislili u njoj o tome bilo svestenici bilo naucnici.... Jer autorstvo pripada nosiocima autorskih prava koja moraju biti dokazana pred zakonom! Ne pred t...
od Ignjatije
10. Nov 2012., 18:40
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8740

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Ne bi, ne bi! Recimo, može da se kaže odakle znaš da je to tako i da nije samo ljudska izmišljotina iz vremena kada jednostavno nisu imali bolja objašnjenja za svet oko sebe, na primer... Takva misao se javila prvi put tada dok su ostali paganski narodi verovali u nesto sasvim drugo. Znam da u to n...
od Ignjatije
10. Nov 2012., 18:31
 
Forum: Generalno
Tema: Ignjatije i Pedja o pravoslavlju
Odgovora: 21
Pogledano: 4535

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Izraelci niti su judaisti (jer tako nesto tada jos ne postoji) nisu monoteisti. Ako nisi primetio Izraelci (mislim na vecinu naroda) su sve vreme nastojali a vrlo cesto uspevali da se koriste verskim slobodama i klanjaju se raznoraznim bogovima. Dakle Izraelci kojima Jehova pomaze na sve nacine ga ...
od Ignjatije
10. Nov 2012., 13:38
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8740

Re: Za nauku tvrdnje ima/nema boga nisu u domenu dokazivog

O čemu ti pričaš, čoveče??? To i mene zanima. Slabo razumem sta pise uopste, ali sada ga ama bas nista ne razumem. Kakvi uslovi za koriscenje tekstova o bogovima, pa jos i da se stavi tacka na te tekstove ? I za koje bogove mislis da se mogu dokazati, "buduci da mozda nisu pisani proizvoljno. ...
od Ignjatije
08. Nov 2012., 14:06
 
Forum: Generalno
Tema: Demonstracija dokazivosti: Ja sam sisao sa neba
Odgovora: 62
Pogledano: 11456

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Prijatno :)
od Ignjatije
07. Nov 2012., 11:16
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8740

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

1) To sto se u Bibliji pominje vise imena za "Boga" ne znaci da je rec o istom bogu. (Obrati paznju da se u Bibliji nigde ne kaze da su to imena za istog boga.) Rekao sam ti da ta imena ne oznacavaju Boga nego Njegove osobine. U hebrejskom jeziku ime je usko povezano sa karakteristikama o...
od Ignjatije
07. Nov 2012., 09:30
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8740

Re: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta

Jehova je samo jedno od imena za Boga u hebrejskom jeziku. Postoje mnoga kao sto su Adonaj, Elohim, Savaot... Kod nas se ona prevode sa Bog, Gospod, Gospodar, Svedrzitelj... Sva ona oznacavaju neku osobinu Boga. Novi Zavet je pisan na grckom jeziku, za razliku od SZ koji je pisan na hebrejskom, pa s...
od Ignjatije
06. Nov 2012., 10:43
 
Forum: Generalno
Tema: Jehova nije pokrovitelj Novog zaveta
Odgovora: 53
Pogledano: 8740

Re: Novi član...

I molim nekoga da mi objasni kako su to muškarci rađali decu, gde su u ovoj priči žene Evo gde su : " A rodiv Sita požive Adam osam stotina godina, rađajući sinove i kćeri " Kod Jevreja se rodoslov racuna po muskoj liniji. Zato se kaze " Adam rodi... " . Slicno je (bilo) i kod n...
od Ignjatije
18. Okt 2012., 07:38
 
Forum: Generalno
Tema: Novi član...
Odgovora: 5
Pogledano: 5077

Re: Zašto verujemo?

https://www.facebook.com/groups/AteistiSrbije/permalink/10151129413887783/ Kakav si ti lik. Ne umes ni da se salis a da upotrebis uvredu. Ja na poukuma nisam ni admin niti sam ucestvovao u tvom banovanju.Ali trebao si da procitas pravilnik i da se drzis istog ako si ga vec stiklirao : " Ово је ...
od Ignjatije
25. Jul 2012., 10:58
 
Forum: Generalno
Tema: Zašto verujemo?
Odgovora: 16
Pogledano: 2016


cron